Výměna čelního skla

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Jastik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.03.2014 14:01

Výměna čelního skla

Příspěvek od Jastik »

Už jste někdo měnil čelní sklo? Kolik to tak stojí? Je lepší jet do autorizovaého servisu např. kvůli záruce nebo stačí do nějaké autoskla?

Prasklo mi sklo v pravém dolním rohu(pod stěračem) od hrany skla a táhne se to postupně každým dnem více do středu skla. Nyní má prasklina již cca 25 cm. Nikde není vidět žádný důlek. Je možné, že by to mohlo prasknou nějakou vadou? Zkoušel jste někdy něco takového řešit reklamací?
VW GOLF Variant VII 1.4 TSI 90KW Comfortline + mlhovky, sedadla ergoActive, rádio Composition Media

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Výměna čelního skla

Příspěvek od Bofors »

jeď to reklamovat a uvidíš.
VW Golf VII 1,4 TSI

pvav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 16.11.2013 23:49

Výměna čelního skla

Příspěvek od pvav »

Ja som už menil a celá výmena stála zanedbateľných 497,21 € v značkovom servise.
Našťastie to celé pokryla havarijná poistka.

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Výměna čelního skla

Příspěvek od sirdo »

pvav: sklo bolo s dazdovym senzorom alebo bez?...

thomason
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 15.12.2011 22:28

Výměna čelního skla

Příspěvek od thomason »

Měnil jsem sklo před lety na GVI - 3 měsíce po koupi vozu. Prasklina podélně přes celý spodek pod stěrači od kraje ke kraji. Bez důlku nebo ťukance. Reklamováno, ale neuznáno - údajně našli mikroskopický "ďůlek" - okem vidět teda nebyl…sklo samozř. nepojištěno, následně vyměněno na moje náklady. Poučení - pojistit okamžitě. Dobře jsem udělal, protože po třech letech při cestě do Itálie (cca 1600 km od domova) na dálnici se objevila z ničeho nic opět prasklina, tentokrát odshora. Nicméně jsme to přežili dalších 2500 km cestování a posléze bylo vyměňeno za nové na pojišťovnu. Ale co chci říct - obojí se mi stalo při použití střešních nosičů a rakve (krátký Golf VI). Nevím, jestli to může mít nějakou souvislost (?) > "utažení" střechy, nápor větru vs. rakev…?? Přetížená rakev určitě nebyla…
GVI 1.2 TSI 77kw (sloužil skvěle…); GVII Variant CE 1.2 TSI 77 kW

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Výměna čelního skla

Příspěvek od x-t.y.n.a »

mně se zdá, že ty skla u nových aut nic nevydrží. Taky se mi nedávno stalo, že na dálnici odlétl od auta menší kamínek a rovnou mně do skla, žádná řacha to nebyla, ale kus skla se odchlípl, velikost ďůlku tak milimetr, naštěstí jsem pojištěná a ten ďulek jsem pro jistotu nechala zalepit. U předchozího auta Golf 4, mi do skla za ty dva roky nalítlo několik "budrů" od kamionů , řacha jako blázen a ani ťukanec....tak mě překvapilo, že ten malý kamínek mi u MK7 sklo narušil... :blush:
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Výměna čelního skla

Příspěvek od bouky2 »

Pánové, kolik koho z vás stojí pojištění čelního skla??

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Výměna čelního skla

Příspěvek od Wlashack_cz »

500kč za pojištění předního skla s limitem 10 000kč. ČSOB

Již jednou využito a super. Úplně bez řečí a do týdne bylo sklo na autě (Honda Civic - cena asi 7200kč včetně práce). Dokonce jsem si původně čiré sklo nechal vyměnit za sklo s tónovaným pruhem nahoře.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Výměna čelního skla

Příspěvek od x-t.y.n.a »

jak píše Wlashack_cz, já mám pojištění všech skel s limitem 20tis. a platím max do 1000Kč za rok (nevím částku přesně, ale víc než 1tis. to není). Myslím, že se to vyplatí, hlavně teď přes zimu jak je všude štěrk, tak nikdy nevíš, kdy šlupku do skla dostaneš.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

pvav
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 16.11.2013 23:49

Výměna čelního skla

Příspěvek od pvav »

sirdo píše:pvav: sklo bolo s dazdovym senzorom alebo bez?...
Bez.

Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Výměna čelního skla

Příspěvek od bouda05 »

Schytal jsem kamínek na dálnici, žádná velká rána ani velký kamínek, ale sklo hned prasklo. Mám pocit, že na dřívější Fabii 2 jsem kolikrát dostal větší dardy a sklo vydrželo. Buď se kamínek trefil do místa velkého vnitřního pnutí nebo je křehčí.
Každopádně výměna jde na pojišťovnu a sklo s dešťovým senzorem a prací vyjde zhruba na 13 500Kč.
Přílohy
IMG_0002.jpg
IMG_0003.jpg
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Výměna čelního skla

Příspěvek od Trminek »

Ono nejde ani o to jaká to byla rána nebo jak byl kamínek velký, ale kam to člověk dostane. Obvykle když je to někde u kraje tak je to konec, protože to praskne. No a jak to praskne tak to je konec, protože se to šíří a šíří :)
Naštěstí jsem přes zimu chytal hodně kamínků spíše na střed... Ale okno mám jen za jednu zimu dojebaný tak, že je taky pomalu na výměnu. Je to fakt peklo..
Pokaždý když jsem vyjel někam mimo město, schytal jsem ránu.
Tak ať Ti to udělají pěkně. Já mam bohužel zkušenosti s výměnou špatný - poškrábanej lak kolem okna, otrhanej tapec stropu, ušpiněný, takže s výměnou vždy čekám co to jde...
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
bouda05
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 14.06.2014 11:59

Výměna čelního skla

Příspěvek od bouda05 »

Okno mám vyměněné a na popud jsem udělal důkladnější prohlídku před převzetím :D
Na nic jsem nikde nenarazil, krom malého škrábance na plastu pod stěrači. Ani venku ani uvnitř není poznat, že se něco měnilo.
Auto jsem přistavil první den ráno a druhý den na poledne bylo vše hotové. Údajně to jde i rychleji (lepidlo potřebuje minimálně 4 hodiny), ale já na auto nespěchal, tak jsem to nechal zaschnout přes noc.
Auto se mi vrátilo samozřejmě umyté a interiér vyluxovaný.
Za mě jednoznačná spokojenost :good: Servisem byl OlfinCar Hradec Králové
Golf Variant VII 2.0 TDI ComfortLine - Pacific Blue, Bi-xenon, Ergoactiv

Uživatelský avatar
GTI4
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 213
Registrován: 15.04.2009 01:59

Výměna čelního skla

Příspěvek od GTI4 »

Dnes, 2,5 měsíce staré auto, najeto 13tis km, 6 týdnů po výměně čelního skla, malé ťuknutí a sklo podruhé na výměnu. Mám taky pocit, že kvalita skla šla dolů... Takhle budu měnit skla rychleji než olej a ten měním po 15tis.
Přílohy
image.jpg
VW Golf VII FL Variant 1,4 TSI R-line HL
VW Golf VII Variant 1,4 TGI
VW Golf VI 1,2 TSI
VW Golf VI Variant 1,6 TDI
VW Golf IV 1,8T GTI

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Výměna čelního skla

Příspěvek od Bofors »

ale prd šlo dolů. na minulém autě jsem měnil čelní sklo 4x (korejec) a na golfu za 20 000 km zatím ani šrkábaneček. tím nemyslím že by sklo bylo jiné, je to prostě o štěstí co tě trefí a co ne.
VW Golf VII 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“