1.4 TSi/TGi - chiptuning

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

1.4 TSi/TGi - chiptuning

Příspěvek od harrysoumen »

Máte nějakou zkušenost s chipem u těchto motorů? Dají se výkony zvedat podobně, jako u TDI, nebo je to s benzínem jinak. Čekám na Variant 1,4TGI a nevím, zda je do budoucna možné se motorem něco udělat, nebo byste do toho nešli. Díky za vaši zkušenost...

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od Sochy007 »

mam v planu vetsi turbo a mapu.. hned na jare co padne zaruka..
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od Mishaw »

Realne zvednutí chipem 122k->+-145k, 140k->+-175k. Žádný zázraky nečekejte, pořád je to malinký turbo :)
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od sirdo »

http://profituning.sk/profituning2/user ... _kopia.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :good: ...
Přílohy
tsi_chip.jpg

potech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.12.2014 10:52

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od potech »

Ja má naladeno tiež v tej firme ako píše sirdo na 165k, trošíčka vyrovnanejší graf krútiaku, samozrejme vyššiu krivku výkonu. Teraz to chodí hlavne vo vyšších otáčka geniálne. Inač teraz som mal spotrebu dlhodobú 5.0l na 10000 km. ale teraz to bude už horšie. Je strašne príjemné že to ide tak do otáčok ako atmosféra proste do 6000 nevedne nič a ťahá ako blázon. Pred tým som mal Hondu civic 8G 1.8 a to mi chýbalo ten výkon vo vyšších otáčkach, ale zato od 1500 ide geniálne oproti Honde.
GOLF VII 1.4 tsi 122

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od harrysoumen »

Myslíte, že se to dá aplikovat i na TGI? Jak to řešíte se zárukou, na garančce to nepoznají?

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od Mishaw »

Já si nechal auto upravit už v 19tis km. V servisu to vědí (ještě do zakázkového listu píšou vždy - neaktualizovat sw, chipováno) a nikdy nebyl problém, a že jsem jich pár s motorem měl. Vždycky záruka uznaná. Nebál bych se toho, ale asi záleží, kam jezdíš servisovat a jak se k tomu daný servis postaví.
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

potech
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 09.12.2014 10:52

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od potech »

Presne tak jako sa servis k tomu postaví, je som zatial problém nemal, je pravda že ešte vôbec na novom golfe. Uvidí sa, tiež som im hovoril že tam je troška zmenený soft. bol som meniť pre istotu mot. olej za Mobil najako neverím castrolu pod väčším zaťažením.
GOLF VII 1.4 tsi 122

harrysoumen
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 01.10.2014 11:48

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od harrysoumen »

Ale vy mate všichni TSI, chipoval uz někdo TGI?

Uživatelský avatar
Wolfy11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 26.04.2011 14:09
Bydliště: Brno

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od Wolfy11 »

Já jsem dostal kontakt na tyto chlapíky: http://www.urtuning.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Není to sice za 5,-Kč, ale vypadá to zajímavě, co myslíte?

Tady je pár recenzí:

http://www.urtuning.cz/a7_201302.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.urtuning.cz/a7_201224.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
VW G7 1,4TSI 103kw DSG Highline

Uživatelský avatar
Mishaw
Závodník
Závodník
Příspěvky: 546
Registrován: 15.03.2012 19:45
Bydliště: Doha

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od Mishaw »

Nad čím furt spekulujete? :) 95% lidí tady na fóru vám doporučí Petra (motorpower), Mvoleska (Profituning Praha), Dieselpower nebo TDIfun. Nic jinýho bych ani nezkoušel, mají téměř 100% reference a je to jen na vás, kterýho si vyberete. Otázkou bude jen ten motor TGI. Viděl jsem pro něj zatím jen krabičky (což je nesmysl).


URtuning:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 5cd1ce334d" onclick="window.open(this.href);return false;

Jen tak namátkou, jeden z prvních odkazů na Googlu

Jo a měření na Jarově? Vůbec se divím, že tam někdo jezdí. Ještě jsem od nich neviděl ani jedno dobře změřený auto. Mně samotnýmu to změřili špatně a vůbec je to nezajímalo. Vysol prachy a jeď.
Momentálně šoféruji:
2x GEnx-1B
Seat Leon Cupra R280 APR Stage 2
Ford Ranger Wildtrak 3.2
VW CC 2.0TDI R-line Motorpower

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od sirdo »

dufam, ze nejdes do power-boxu :roll: ...

Uživatelský avatar
Wolfy11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 26.04.2011 14:09
Bydliště: Brno

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od Wolfy11 »

Mishaw píše:Nad čím furt spekulujete? :) 95% lidí tady na fóru vám doporučí Petra (motorpower), Mvoleska (Profituning Praha), Dieselpower nebo TDIfun. Nic jinýho bych ani nezkoušel, mají téměř 100% reference a je to jen na vás, kterýho si vyberete. Otázkou bude jen ten motor TGI. Viděl jsem pro něj zatím jen krabičky (což je nesmysl).


URtuning:
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 5cd1ce334d" onclick="window.open(this.href);return false;

Jen tak namátkou, jeden z prvních odkazů na Googlu

Jo a měření na Jarově? Vůbec se divím, že tam někdo jezdí. Ještě jsem od nich neviděl ani jedno dobře změřený auto. Mně samotnýmu to změřili špatně a vůbec je to nezajímalo. Vysol prachy a jeď.
Mishaw sorráč, ale já jsem nikdy auto nečipoval :roll: takže fakt netuším, na koho se obrátit. Nechci žádný pískající gumy, mám 103kW (benzín!) a chtěl bych to jen lehounce poladit. Hlavně mi jde o to, nezku*vit motor a DSG!! Takže se objektivně ptám, na Váš názor?? :thanks:
VW G7 1,4TSI 103kw DSG Highline

Uživatelský avatar
Wolfy11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 26.04.2011 14:09
Bydliště: Brno

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od Wolfy11 »

sirdo píše:dufam, ze nejdes do power-boxu :roll: ...
Zatím nejdu do ničeho, zatím se dívám, co je za možnosti... :wink:
VW G7 1,4TSI 103kw DSG Highline

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Chip Tunning 1,4TSI / TGI

Příspěvek od Wlashack_cz »

Přidávám se k otázce čipování u motoru s DSG. Je nějaký zásadní rozdíl mezi čipem u manuálu a automatu? A jak je to vlastně s aktualizací řídící jednotky? Co když vyjde nějaká zásadní aktualizace? Budu si pak muset vybrat mezi aktuální řídící jednotkou a čipem? A vychází vůbec nějaké zásadní aktualizace, které prostě musíte mít?
Naposledy upravil(a) Wlashack_cz dne 11.12.2014 18:50, celkem upraveno 1 x.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“