praskla hlava?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
niklas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 19:41

praskla hlava?

Příspěvek od niklas »

Zdravim všechny chtěl bych se zeptat jestli můžu bez demontáže poznat jestli je prasklý těsnění pod hlavou nebo hlava samotná. v servisu mi řekli že to asi hlava nebude prý se to projeví na chodu motoru a u tohoto typu hlavy nepraskaji. 2.0Tdi cr 103KW Díky za jakýkoliv odpovědi

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: praskla hlava?

Příspěvek od denis.82 »

Byl bys prvni, u koho jsem slysel, ze mu praskla na CR hlava. Co ti auto dela - nebo nedela? :)
RS6 Performance 445kw

niklas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 19:41

Re: praskla hlava?

Příspěvek od niklas »

Začalo to úbytkem vody tak jsem to pozoroval ztrácí se
asi necelý deci na 1000 az 2000km podle stylu jízdy,pak jsem zkoušel přítomnost CO2 v kapalině tam to bylo pozitivní .pokud je motor zahřátý odelam víčko expanzky někdo mi přidá plyn tak je tam trochu bublin ,proto si myslím ze to chladičem výfukových plynů není ten by taky moh byt prasklý a pak se může od toho objevit CO2 v kapalině ale myslím že by to v expanzce nebublalo.auto jsem dovezl z Německa mělo asi 68000km ted mám 95000km.jo a k posledku to studený dlouho startuje( asi 3-5vterin)když třeba 2dny stojí .teplý motor chytne dobře.díky za odpovědi

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: praskla hlava?

Příspěvek od KJirka »

prasklou hlavu bez demontáže nepoznáš. Ale nepoznáš to ani na chodu motoru. To je blbost. A jak říká Denis, tyhle hlavy už nepraskaj, takže to je spíš těsnění. Nech si udělat tlakovku.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

niklas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 19:41

Re: praskla hlava?

Příspěvek od niklas »

Co myslis tlakovkou,chladicí okruh mi tlakovali v servisu a negativní výsledek,kde se tedy v kapalině vzaly splodiny nevím

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: praskla hlava?

Příspěvek od Qido »

Možná až moc triviální otázky, ale co kouř z výfuku? Normální nebo bílý? Ukazatel teploty drží nebo lítá? Emulze pod víčkem oleje? Případně diagnostiku dělali v servisu nebo někdo, kdo s ní opravdu umí? V servisu mi nepřišli ani na špatný čidlo.

Pokud opravdu praskla hlava tak to snad musela být výrobní vada. Myslím si, že sundání hlavy, natlakování a kontrole těsnění se nevyhneš.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: praskla hlava?

Příspěvek od KJirka »

no já si to myslím taky, protože tady můžeme mudrovat cokoliv, ale jistotu stejně mít nebudeš. No tak to nech sundat, když to bude jen těsnění, poznáš to hned.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: praskla hlava?

Příspěvek od Qido »

KJirka píše:no já si to myslím taky, protože tady můžeme mudrovat cokoliv, ale jistotu stejně mít nebudeš. No tak to nech sundat, když to bude jen těsnění, poznáš to hned.
:good:

niklas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 19:41

Re: praskla hlava?

Příspěvek od niklas »

Kouř bílý není,teplota vody nelita tady u těchto aut je ukazatel teploty vody nastaven tak ze ukazuje furt 90° ,diagnostiku delal autorizovany servis,spíš jsem chtěl vyloučit ze to neni ten chladič výfukových plynů

niklas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 19:41

Re: praskla hlava?

Příspěvek od niklas »

Co na to říká KJirka?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: praskla hlava?

Příspěvek od KJirka »

že vim h***o
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

niklas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 19:41

Re: praskla hlava?

Příspěvek od niklas »

No to já pravě taky a vůbec nevím jak dál pokračovat ,nějaká závada tam jistě je ale nechce se mi sundavat makovice když to není jistý ze je to palice nebo třeba těsnění. Je nějaké postup jak vyloučit netěsnost toho chladiče? Díky za odpověď.

niklas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25.11.2014 19:41

Re: praskla hlava?

Příspěvek od niklas »

Nebo jinak,jak bys v takovém případe pokračoval?

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: praskla hlava?

Příspěvek od Qido »

Už to psal. Sundat hlavu.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: praskla hlava?

Příspěvek od KJirka »

asi tě to opravdu nemine. Jen podotýkám, že kromě těsnění se dávají i nový šrouby. Ale to není zase taková investice. Těsnění vyloučíš ihned a hlava se musí natlakovat. Respektive, kdyby byla prasklá tak, že by to bylo vidět okem, už bys nejspíš nejezdil.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“