Nesvítí lampička a nezamyká zámek pátých dveří

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Nesvítí lampička a nezamyká zámek pátých dveří

Příspěvek od Kubi230 »

Takže k tomuto tématu jsem něco na foru přečetl ale bylo to psáno k B5,5 a já mám B5. a moje otázka zní jestli je to stejný ten princip zamykání a nebo u staršího modelu bylo třeba něco jiné? Co se týče konektorů tak jeden je napojenej na motůrek stěrače, druhý asi na ostřikovač pak je tam třetí ten je napojený na něco bílého(ten mám prorezlý) ve všech třech byla voda a pak je tam ještě čtvrtý u zavírání dveří ten se zdá OK je suchý. Má elektrika v patých dveřích nějakou pojistku? A nebo by jste typly mikrospínač (ten suchý)? A k demontáži toho spínače, stačí odpojit konektor, odšroubovat 2 šrouby rozpojit táhlo a pak sundat to plastové pouzdro a spínač půjde lehce ven?? Ještě jestli na to zamykání nemá vliv to jak je táhlo umístěně v té plastové svorce, tak jako že bych ho tam vrátil třeba víc povytáhlé nahoru a přestalo by mi to zamykat kvůli tomu? Protože mám pocit že zámek mi před tím fungoval než jsem se do toho začal vrtat :-DD teď to mám zajistěný jen v tom mechanismu šroubem aby to bylo v poloze Zamknuto :-D Díky za odpověď
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nesvítí lampička a nezamyká zámek pátých dveří

Příspěvek od M@ty »

Pojistku páté vrata nemají. Koukni na pojistky komfortky. Dále vysuš a pročisti Kontaktolem mikrospínače dveří a zjistí si odkud se bere voda. Pokud je to z ostřiku stěrače, tak buď opravit trubičku nebo nepoužívat.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Nesvítí lampička a nezamyká zámek pátých dveří

Příspěvek od Kubi230 »

No dnes jsem zkusil propojit drátky a světýlko svítilo takže to bude spínačem. Zítra ho zkusím rozchodit. A k tý demontáži, už jsem to měl jednou venku ale nesundaval jsem to pouzdro plastový protože to vypadalo že ten spínač je tam k tomu železnému dílu přitavenej.....takže půjde vyndat v pohodě ven a nebo ho budu muset ještě nějak pracně vyndat? jinak ostřik přes dva roky nepoužívám tak se mrknu nad SPZetkou a všchno to přemáznu silikonem :-D A jak jsem tam našel něco bílého na co je napojený konektor tak není to náhodou motůrek zámku?? A má mikro spínač funkci na to zamykání a nebo to bude tím že mám u toho bílého orezlý ty plíšky a nefaká to?? Díky moc
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Nesvítí lampička a nezamyká zámek pátých dveří

Příspěvek od M@ty »

Mikrospínač ze zámku jen tak nevydoluješ. Je tam dobře schovaný. Ale můžeš mu dát kůru z Kontaktolu. To on si řídí světlo v kufru. Bílý motor je pohon centrálu.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Kubi230
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 01.02.2012 21:15
Bydliště: Dačice Jihokraj :-D

Re: Nesvítí lampička a nezamyká zámek pátých dveří

Příspěvek od Kubi230 »

No nakonec to dopadlo tak že jsem oželil světílko zprovoznil zámek a víc to řešit nebudu. Na zámku byly pouze orezlé kontakty na motůrku takže očista a šlape to jak má :-D zkoušel jsem ještě demontovat panel osvětlení spz, tudy mi tam teče asi voda ale měl jsem problém vyndat mechanismus otevírání tak jsem to přemázl zevnitř silikonem a vrátil zpátky. Jinak Passat má skoro 18 let tak po něm nemůžu chtít zázraky a hlvně že má zdravý srdce, děda jeden :-DDD
Kubi Passat Variant r.v.97 1.9TDi AFN/Passat AVF 96kw PD

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“