B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

:D ale nesmejte sa mu, nahodou nie je to zly napad, len nezrealizovatelny. Vzpery na inych autach su jednak rozmerovo ine a hlavne princip fungovania tych vzpier na superbe je uplne iny.. taketo bastlenie neuznavam a do auta by som si to vzivote nenechal dorobit.

Avsak iny poznatok. Tuaregu s elektrickym kufrom to nebucha!! predpokladam ze ten system bude velmi podobny tomu co je v passate, tak uz len zistit vdaka comu to tuaregu nebucha.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Archie »

Saaw píše:***cut*** Tuaregu s elektrickym kufrom to nebucha!! predpokladam ze ten system bude velmi podobny tomu co je v passate, tak uz len zistit vdaka comu to tuaregu nebucha.
To může být cokoliv - od jiných vzpěr přes jiný úhel, jinou váhu dveří až po jinou vnitřní konstrukci motorků... (nechce se mi koukat do ETKY co tam je za díly, tak tu plácám od boku :-) )
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od macko25 »

Touareg je hydraulika... Uplne nieco ine...
Ani nehladaj...

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Archie »

Hmm máš pravdu Macko25 - mi to nedalo a kouknul jsem :laugh:
Přílohy
pozice 61
pozice 61
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od ricom »

kámo moj slovenský z chudšej krajiny aký je v tom rozdíl povez :laugh: :laugh: :laugh: :smoke: :smoke:
Saaw píše::D ale nesmejte sa mu, nahodou nie je to zly napad, len nezrealizovatelny.

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

Tak napad to moze byt dobry, to by sme ho tu vsetci oslavovali za vniknutie dobrej myslienky ak by to bolo technicky zrealizovatelne :D coz neni, takze sa mu smejeme :D

Kua to fakt este aj tuareg to ma lepsie ako passat? Este mi nepovedzte ze ak sa robia Golfy s el. kufrom ze aj tam to je lepsie vyriesene lebo naozaj to auto vyhodim z okna...

Ale uloha pre vsetkych zucastnenych ktori maju el. kufor.: Otvorte si kufor, stlacte zatvaranie a drzte kufor za madlo celu cestu az dole tak aby nespadol. V tej dolnej pozicii, kde to zvykne padnut samospadom vas ten motor taha? Lebo samospad tam sice je, ale ak to drzim rukou tak motor mi to taha z ruky az do uplneho zavrenia! Cize znova zopakujem, treba vyriesit aby nemal samospad ale aby drzal ten kufor pripevneny o motor a potom mame vyrieseny problem s buchanim. Simple as that..
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Nemo »

Ricom: zasa útočíš na slovákov :laugh: budeme ti musieť asi dodať nejaké tie slovenské slečny :laugh: :drinks:
No motor ťahá dolu ale aj kufor vlastnou váhou ide dolu keď už nezaberajú vzpery takže sa proces na konci urýchli a ono to tresne...tak to vidím ja. Neviem akým spôsobom pracuje ten motorček, či ide cez ozubenia alebo nie. Ak by išiel cez ozubenia (nie som strojár ale technické výkresy prečítam :laugh: ) nedalo by sa to ozubenie upraviť nejako aby sa to zlepšilo? :-) Alebo potom to vidím len na výrobu hydrauliky do kufra :laugh:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

Nenechaj sa zatiahnut do tej ricomackej propagandy proti slovakom :D on nam len zavidi krasne zeny a prirodu :D ale nie, nic v zlom bratia z ciech a moravy :D

No, mojim selskym rozumom by som povedal, ze treba odstranit ten samospad nejakym "prilepenim" veka kufra o ten motorcke. cize to, aby kufor nepredbehol v pohybe motor ale aby to bolo "napevno" medzi nimi. Neviem jak to tam vyzera vnutry, ale ja mam predstavu o tom ze tam je nejaka paka na motorceku ktora tlaci veko smerom dole, ale paka je z hornej strany pantu veka, takze ked gravitacia potiahne veko dole, tak to proste tomu motorceku utecie a motorcek tlaci na prazdno dole, a veko sa uz medzicasom zabuchne... a ked to je takto debilne vyriesene tak mali byt dlhsie vzpery aby to eliminovali, avsak vzperry su prilis kratke, takze tam mame hluche miesto...
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od ricom »

ale piču myslím.. víte jak to myslím.. s těmi děvčaty Vašimi jsem pro hoši.. :drinks: :drinks:

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Qido »

Navrhuji si nechat vyrobit víko kufru z karbonu, karbonem vyztuženého plastu případně jiného kompozitu a je po problému! :-)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od ricom »

no nebo kvůli dveřím prodat Pašáka a koupit si nějaké jiné pořádné auto kde to funguje :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Qido »

...když se auto reklamuje a vrací kvůli bluetooth a nepípání iPhonu tak proč ne. :-D Modří vědí...

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Archie »

Saaw píše:***cut*** Cize znova zopakujem, treba vyriesit aby nemal samospad ale aby drzal ten kufor pripevneny o motor a potom mame vyrieseny problem s buchanim. Simple as that..
No nejrychlejčí a levné řešení, které se ti ale nebude líbit :-D, je několik dlouhých gumicuků, háčkem zaháklých pod nárazník vpředu a přes střechu na madlu kufru. Nadbytečnou váhu, kterou neunesou vzpěry předáš gumě a motorek ti to dolu dotáhne. :laugh: :laugh: :laugh:
Jen je to ouplně na pič* :pleasantry: :smoke:
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

Jako kluci, sa smejete ale ja normalne vazne rozmyslam ze sa tohto tu vehiklu zbavim :D A ano kvoli tomu kufru, serie ma to a neskutocne. Proste takto nebucha ani manualny kufor na rucny pohon!!!! Ved takto nebucha ziadny kufor na ziadnom aute v tejto galaxi!

Citim sa ako idiot, mam auto ktore stalo nove 50 tisic eur, auto sa snazim mat vecne nalestene ako psie gule a cely ten styl ktore to auto ma je totalne zniceny v okamihu kedy sa rozhodnem zavriet kufor. Za dalsie, kolko asi vydrzia vsetky suciastky vo veku kufra? A ze ich tam je pozehnane, LED svetla, LED osvetlenie SPZ, kamera, elektronika zamku, madlo, sklo, rozne kable a neviem co este vsetko..... Kolko asi tak vydrzi zamok kufra ked to bude furt takto buchat?

Nemate niekto kontakt v nemeckom zavode VW? Rozhodol som sa im napisat otvoreny list, a naozaj velmi otvoreny nech navrhnu riesenie (mozno mi vymenia auto za B8 :D). Tak ako Jirku seru tie ohlodane listy na CC, tak mna sere kufor. A kym to nevyriesim tak budem s tym buzerovat okolie.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od ricom »

kup B8 tam to sice asi bouchat nebude ale zase ti možná bouchne motor nebo jedno ze dvou turb.. :laugh: :laugh:

jo jinak mám zvěsti z jednoho autorizáku že z xx prodáných B8ček se už jedna vrátila a hoši tak nějak nevědí co s tím.. a ano správně motor něco prý :drinks:

tenhle model budou tak 1-2roky vychytávat, blázen ten kdo ho koupí teď .. ale každého boj, když někdo neví co míčem peněz :drinks:

a v klidu Audi má těch problémů prý ještě více.. nenaděláš nic.. náskok díky technice ne :laugh: :laugh:

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“