Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
azriel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 02.04.2014 10:32

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od azriel »

Proč ne? Je tam snad termostat a pojistka proti přepálení .... tohle neni zadní okno na fávu
°*°VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI 125kW, r.v 2007, DSG, BMR °*°

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od ricom »

jako jasný to není problém.. ale je to časové to víš určitě.. a nevím jestli je to to pravé ořechové fakt..
není lepší dát do pořádné kondice to co to má řešit ??

jako sprominutím vysrat se na klimu, filtr či funkčnost větráku a řešit to výhřevem předního skla mi fakt přijde trochu debilní. .
azriel píše:Proč ne? Je tam snad termostat a pojistka proti přepálení .... tohle neni zadní okno na fávu

azriel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 02.04.2014 10:32

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od azriel »

to jistě ... máš pravdu .. taky jedu na AUTO s AC lea párkrát se mi stalo,že jsem musel přitopit drátem,protože za takového šera to házelo jakoby mastnostu či to bylo zvenku námraza .. to bych kecal... ale zkusil jsem jinou vodu do ostřikovačů,jestli to neni tim a nepomohlo... a nebo začínám blbě vidět za šera :)
°*°VW Passat Variant 3C - Highline, 2.0TDI 125kW, r.v 2007, DSG, BMR °*°

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od ricom »

no tak občas samo není problém. jen mi přijde že pustit fičák na předej je stejně trochu rychlejší..
já zase tvrdím a občas vidím, že je velice důležité mít přední sklo zevnitř čisté.. ono když tam máš povlak např. od hulení v autě nebo i normální nános bo nasáváš mrdník před sebou tak taky žádná hitparáda.. Osobně já jsem na tohle úchylnej a jakmile trochu zamlženo oparem hned to čistím.. Nesnáším to a zrovna za šera či proti sluníčku je to otravné..

asi víš o čem mluvím.. :drinks:

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od Nemo »

ešte ma napadla jedna možnosť, ak si dobre pamätám tak nasávanie vzduchu je na spolujazdcovej strane pod oknom, schovaná pod plastom. Čistíte vôbec to miesto od bordelu? Cez tie mriežky sa tam toho dostane a keď je tam kopec listov (nie všetky odtečú kanálom pre vodu) tak držia vlhkosť, ktorá ide do systému potom :-)
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od lumpo »

ricom píše:to děláš velkou chybu jeslti nepoužíváš klimu.. minimálně čas od času je dobré pustit aby kompresor věděl že tam vůbec je.. kolika lidem už vytuhnul při nepoužívání a pak je to sakra drahé..

ricome četl jsi co jsem napsal? Nebo jen tu první větu? Ta druhá byla tato: Po zbytek roku, kdy nepotřebuju chladit, tak ji občas na pár minut zapnu... Opravdu nevidím důvod aby klima v období, kdy není požadavek na chlazení jela pořád... Vůbec nechápu co je na tom špatného, když mi běží v tomto období tak 10minut týdně z celkových cca 4hodin týdně strávených v autě...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
rhomosapienc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 306
Registrován: 27.01.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od rhomosapienc »

Jasně bordel v podobě ideálního živičného základu z poza plastového krytu u rohu motorového prostoru odbahňuji. Letos v léťe před odbahněním tam dokonce začal růst nějaký trs trávy :D

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od hkr »

Myslim, ze klima stejne nejede, jak je venku pod 12C, takze vypinani je na nic.

Usuzuju dle spotreby pri stani. Nad cca 12 mam 0,7, pod 12 0,4-0,5


Sent from my iPhone using Tapatalk
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Debru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 26.11.2011 12:12
Bydliště: Zlín

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od Debru »

Viděl jsem jako řešení tohoto problémů ve videu borec vzal ponozku, nasypal do stelivo pro kočky (ale ne ten normální s kaminkama ale takový bile krystalky, je to to same co mate v nových botách aby tam nebyla vlhkost) a dal to pod sedačku, když mu to moc mlzilo tak to dal na palubku, osobně jsem to neskousel ale mohlo by to fungovat abyste to po ránu neměli zamlzene.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od ppfox »

dá se to i koupit a vypadá to líp než fusekle za oknem :D

http://www.ekupectvi.cz/products/foggys ... na-v-aute/" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od ricom »

a stejně tak já nechápu proč jí vůbec vypínat, když ji systém vypne sám.. Ale ty máš vždycky nějaké Extra buřty :drinks: :drinks:
lumpo píše:ricome četl jsi co jsem napsal? Nebo jen tu první větu? Ta druhá byla tato: Po zbytek roku, kdy nepotřebuju chladit, tak ji občas na pár minut zapnu... Opravdu nevidím důvod aby klima v období, kdy není požadavek na chlazení jela pořád... Vůbec nechápu co je na tom špatného, když mi běží v tomto období tak 10minut týdně z celkových cca 4hodin týdně strávených v autě...

Markus-m
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 14.05.2012 22:56

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od Markus-m »

Nebylo by jednodušší vypnout si vnitřní cirkulaci. :lol:
Markus
VW CC, 3.6FSI, DSG, 4M, 2013

Uživatelský avatar
GASMAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 12.03.2011 22:19
Bydliště: PROSTĚJOVSKO

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od GASMAN »

jak psal nemo před spolujezdcem bordel pod oknem odtokovej kanálek ucpanej a voda nateče do tzv pylového filtru pak chvilku trvá než vyschne jinak dvě hrsti bahana listí atd :blush: taky sem to řešil dělalo mě to jak před pašíkem na oktě tak teď na podzim i na pašíkovi tak po očistě mám klid

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od lumpo »

Ricome jsem rad ze taky neco nevis. Proc ji vypinat? Protoze je treba zbytecny zatezovat motor a platit zbytecne vic za benal. Dnes jsem provedl nasledujici test. Venkovni teplota 10st. Topeni nastaveno na 18st. V rezimu kdy byl ECON zaply tak spotreba na volnobeh 0.9. Pri vyplem econu a zaplem AUTO spotreba vzrostla na 1.2. Takze ona ani ta klima neumi inteligentne rozhodnout ze se vypne. Pozadavek na chlazeni v tu chvili nebyl. Takze tak.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
luky7luky7
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 06.11.2014 08:16
Bydliště: Slaný / Praha

Re: Nějaká fintička nebo rada na šílený zamlžování oken u B6 ?

Příspěvek od luky7luky7 »

Stále zapnuté AUTO a bez problémů, nevypínám. Je jasné, že s klimatizací to jde rychleji a lépe, a s výhřevem to mám za pár sekund, ale vyřeš spíše uspané nasávání vzduchu, filtr apod. Tady začni řešit problém. Dříve auta taky neměli klimu a jezdilo se i v dešti. :wink:
ex: Golf IV 1.9 TDI, Lupo 3L, Touran 2.0 TDI DSG Highline, Golf V 1,9 TDI, Sharan 1.9 TDI + mimo koncern
aktuálně: Passat 3C 2.0 TDI BMP

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“