divna spotreba

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: divna spotreba

Příspěvek od KJirka »

oizik píše:tak to vezmem postupne aby jste to pochopily prvni otazka byla za kolik jezdi cca 2,0 125kw (to je snad srozumitelne) druha byla ze my prumerna spotreba na pocitaci nesedi dle ujetych km a tankovani cca o 15 litru.Tu spotrebu neco meri a urcuje predpokladam ze nejake cidlo jen jsem chtel vedet jake a jestli lze vymenit nebo to nechat byt nic vic
1) s manuálem kolem 6 litrů, s DSG tak o půl litru víc. Jakýkoliv extrémní výkov od těchto hodnot je blbost nebo nějakej zásadní problém.
2) s tím měřením máš nějakej problém, ale těžko říct jakej. To, že něco začne měřit až po ujetí 300 km nebo jaks to tam psal, je nesmysl. Vyjedeš a to počítadlo začne prakticky okamžitě snímkovat po několika vteřinách a přepočítává neustále z naměřených hodnot průměr.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: divna spotreba

Příspěvek od ricom »

slušnej idiot tenhle co to založil.. no snad mu brzy skončí vycházky a bude klid zase :fool: :fool:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: divna spotreba

Příspěvek od KJirka »

ale no tak třeba jen neví, no. Nám to připadá jako normální věc, ale někdo jinej se s tím třeba ještě nesetkal.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
pepa 67
Člen klubu
Příspěvky: 567
Registrován: 23.08.2014 07:53
Bydliště: Litoměřicko

Re: divna spotreba

Příspěvek od pepa 67 »

naprostej souhlas s ricomem :good: jak neví?psal že to není jeho první auto,ale nenapsal jaké :idea: asi jeho flotila wartas tráboš lada škoda nebo co a ted ejhle co to na mě svítí jé 8O já jelimán h***o znám tak prubnu forum :smoke: ,oizik zkus tadyhttp://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... 7#p3037517 tam to pujde,když tady sme nechápající :yahoo:
Passat 2.0.TDI CBDC 2010 Modifications made by SGS Petr 137 kw 358Nm Děkuji za profi práci . Skyline made in Ergo

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: divna spotreba

Příspěvek od petryk1 »

Ale kluci. Mozno ma ozaj problem. A pytal sa, ze co s tym. Urcite je niekde chyba, ale nevieme kde. Kto vie, ako funguje vypocet spotreby a ktore veci sa na tom podielaju, nech napise. MaxiDot len ukazuje spotrebu, alebo prebiehaju vypocty v maxiku? Ak mas cervene budiky, skus vymenit. Nie su az take drahe. Alebo je vadne nejake cidlo, alebo nejaka jednotka, co vyratava spotrebu (ak nie maxidot).

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: divna spotreba

Příspěvek od ppfox »

petryk1 : vždyť jsem mu to psal už - já to tipuju spíš na neseznámeníse s autem ještě...
ppfox píše:
oizik píše:...prvni otazka byla za kolik jezdi cca 2,0 125kw (to je snad srozumitelne)...
tak já se ještě pokusím...máš na to nahoře samostatný téma s více než 100 stránkama ale budiž, já a většina lidí který znám se dlouhodobě pohybujeme řekněme na 6,5 +/- 0,5l (dlouhodobě myslím tisíce kilometrů)
oizik píše:...druha byla ze my prumerna spotreba na pocitaci nesedi dle ujetych km a tankovani cca o 15 litru.Tu spotrebu neco meri a urcuje predpokladam ze nejake cidlo jen jsem chtel vedet jake a jestli lze vymenit nebo to nechat byt nic vic
s tímhle chvíli počkej až něco najedeš a neřeš to první den po koupi...pěkně si naplň nádrž po okraj, všechno (1 i 2) vynuluj a jezdi, až najedeš cca 800 km doplň zase do plný a odkontroluj s budíkama...a pak sem napiš

stačí? :D
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

oizik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 176
Registrován: 10.02.2014 22:26
Bydliště: Bilina

Re: divna spotreba

Příspěvek od oizik »

staci.At jsem mel fabii 1,audi A6,nebo golfa 6 pri vynulovani prumerne spotreby samozrejme po ujeti 2 km byla spotreba treba 10l/100 to je jasny ale uz po ujeti 80km byla kolem 5l.Tak me u pasata zarazilo ze pri vynulovani tam hned skocilo 44l a vubec to neslo rychle dolu ani pri 50 najetych km ani pri 150km se to nehlo az kdyz druhy den jsem jel tak jsem si behem jizdy vsimnul ze je tam uz 6,2l/100.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: divna spotreba

Příspěvek od ppfox »

nevím...6,2 je ale OK
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: divna spotreba

Příspěvek od ricom »

Jirko to už dávno není pravda tohle.. a obávám se, že je to spíše obráceně.. Kdo má DSG může mít o ten půllitr nižší spotřebu.
Tohle je zažitej přelud prostě..
je to spíše o stylu jízdy a jiných aspektech než-li o manuálu či automatu..
KJirka píše:1) s manuálem kolem 6 litrů, s DSG tak o půl litru víc. Jakýkoliv extrémní výkov od těchto hodnot je blbost nebo nějakej zásadní problém.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: divna spotreba

Příspěvek od KJirka »

já to beru podle sebe a svých aut, co jsem měl nebo mám. Stejný auto s manuálem a s DSG, rozdíl 0,5 litru.

A ještě k tomu, co napsal Pepa 67 . Nedávno jsem se dal ve firmě, kde mi dělávají něco na laseru, do řeči s chlápkem, kterej má taky CC. Povídám, co tam máte za motor ? Ten dvoulitr. Ale jakej ? Na naftu. No to jo, ale jakej výkon ? Nevim, jdu se podívat do TP. :D :D :D
Tak to je snad dostatečně výmluvný, ne ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: divna spotreba

Příspěvek od ppfox »

Jirko a byl to fakt chlap? :mrgreen:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: divna spotreba

Příspěvek od KJirka »

některý chlapy to prostě nezajímá. Přitom to byl strojní inženýr. To auto má asi jen jako užitkovou věc a nezajímá ho, jak a co tam fungí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
pepa 67
Člen klubu
Příspěvky: 567
Registrován: 23.08.2014 07:53
Bydliště: Litoměřicko

Re: divna spotreba

Příspěvek od pepa 67 »

on je určo ing a bere si helmu když jde do sklepa :laugh: ,jinak mě to nepřekvapuje ta neznalost :?: mám plno kolegu ve firmě samej profi řidič borec :smoke: pak mu praskne žárovka a on ti volá co tam je za žárovku?protože náš dílenskej by zněj hned udělal vola že to neví co tam má :fool: prostě a jednoduše někdo to chce aspon trochu znát a někdo je trotl a trotlem hold zustane :wink:
Passat 2.0.TDI CBDC 2010 Modifications made by SGS Petr 137 kw 358Nm Děkuji za profi práci . Skyline made in Ergo

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: divna spotreba

Příspěvek od KJirka »

nemáš tak úplně pravdu. Někdo je trotl a druhej zas lempl. Já jsem třeba lempl, a proto je mi spousta věcí taky cizí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
pepa 67
Člen klubu
Příspěvky: 567
Registrován: 23.08.2014 07:53
Bydliště: Litoměřicko

Re: divna spotreba

Příspěvek od pepa 67 »

a nebo ták :laugh: každej na to nemá patrony :good: ale zasejc díky takovejm se zase druhá skupina směje :drinks:
Passat 2.0.TDI CBDC 2010 Modifications made by SGS Petr 137 kw 358Nm Děkuji za profi práci . Skyline made in Ergo

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“