Bora - stahovačka oken

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Sonny »

Ahoj,
Jak poznám že brzo praskne stahovačka a okno spadne?? ted mi pravé přední okno začalo vydávat cvakavý zvuk,při uplném zavření nebo při stahování okna.
Je někde postup jak ty dveře rozdělat? přemýšlím že bych si to preventivně vyměnil.

Dík

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od srotty »

Koukni tady do FAQ, je tam celý návod,jak to rozdělat.

Sagitt62
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 21.07.2012 06:36

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Sagitt62 »

Poznáš to asi těžko. U mě se to projevovalo tak,že při současném vytahování obou /předních/ oken šlo pravé o poznání tíž a zavřelo cca o 1- 1 1/2 sec později. Odkládal jsem rozebrání a výměnu jezdců už od jara. Ruplo mi to dnes. Večer,v dešti,30 kiláků od civilizace. Fakt chuťovka-rozebírání dveří na silnici nemá chybu,jakož i podpírání skla klackem,krucipes! Raději to vyměň preventivně, S62 :-(

sakulk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2012 20:44
Bydliště: Kousek od Přerova

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od sakulk »

Zdarec chlapi, u mě na Golfu IV mě praskla řidičova stahovačka (plasty) tak jsem zakoupil hned opravárenské sady jak na levou tak i na pravou stranu .Po výměně vše krásně fungovalo cca měsíc a řidičova stahovačka přestala fungovat při pokusu stahování dolů je slyšet jen zvakání jakoby dojezd..Sundal jsem tapec motorek stahování vyzkoušel motorek O.K. stáhnul jsem kousek okno cca 5cm nasadil motorek a vše fungovalo cca 3 měsíce.Dojezdy po prvním nasazení sady jsem provedl.Tak jsem znovu udělal rozebrání,složení a zase znovu fungovalo nechápu v čem je chyba,sklo bez motorku jde lehce nahoru i dolů..Pravá strana funguje bez poruchy.Pokud někdo víte co stím rád uvítám nákou radu předem díky.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Goauld »

Buď je to vadným motorkem, nebo v tu chvíli vynechá relé, ale tipuju spíš motorek.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

sakulk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2012 20:44
Bydliště: Kousek od Přerova

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od sakulk »

A to relé bych našel v tom motorku?že bych se podíval na střeva :DNo a než jsem opravil ty stahovačky tak to fungovalo bez problému asi to mělo svoji stopu a pak jsem to přetočil ten motorek a je hyn:D Myslím si to dobře ?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od duduh »

Šnek zacvakneš do původních otvorů a motorek zůstává.Motorek má i proudový omezovač,tedy sám vypne jestli ti někdo strčí třeba ruku do okýnka nebo jestli se ti to namotává ve šneku.Je třeba udělat i test stahovačky na diagnostice.Jestli to ovšem tvá plechovka podporuje.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Goauld »

sakulk píše:A to relé bych našel v tom motorku?že bych se podíval na střeva :DNo a než jsem opravil ty stahovačky tak to fungovalo bez problému asi to mělo svoji stopu a pak jsem to přetočil ten motorek a je hyn:D Myslím si to dobře ?
Relé je ve dveřní jednotce, které je součástí i ten motorek. Motorek se dá vyměnit zvlášť jak psal duduh. Tím že si opravil stahovačku to není, nebo aspoň ne přímo, leda že bys způsobil nějakou škodu při montáži. Můžeš zkusit jednotku rozebrat a podívat se jestli tam nejsou někde u relé studeny spoje, případně rovnou propájet.
Když bys měnil motorek, tak dávej pozor při montáži a demontáži ti bude skákat kulička ložiska na magnety, musí zůstat vespod ložiska, aby motorek fungoval a nedřel.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

sakulk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2012 20:44
Bydliště: Kousek od Přerova

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od sakulk »

A ještě se zeptám něž se dotoho pustím..lze celé dveřní jednotky zaměnit L a P stranu že bych si to přehodil pokud by se mi to nepovedlo opravit.Osobně používám L stranu :D takže kdyby nefakčila P strana to mě tak netížilo :DPředem díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Goauld »

Ne, jednotky sou obráceně.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od duduh »

Rozdíl je jak v mechanickém provedení tak i elektrickém.

sakulk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2012 20:44
Bydliště: Kousek od Přerova

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od sakulk »

Na internetu jsem našel celý motorek stahování okna,tak jsem ho zakoupil za 512kč i s poštovným sice jen s roční zárukou.Po výměně motorek funguje perfektně.Starej jsem rozdělal ale očividně tam není nic co by bylo špatné jedině to relátko že by bylo vypáleny jak budu mít čas tak ho kuchnu :D

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od duduh »

OK.Tak jej :baseball: a potom dej vědět.

sakulk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 14.03.2012 20:44
Bydliště: Kousek od Přerova

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od sakulk »

Toš hodina pravdy je tu :D Relé se mi podařilo vyletovat bez poškození.Po vyletování jsem odřízl ve spoji kryt relé a hned na mě vybaflo dvojté relé což jsem netušil že jsou tam dvě ale nevadí :D Vtáhl jsem obě kotvy a hned na první pohled bylo vidět že kontakty jsou opélené jak svina svinutá :Dpřidávám foto no ni :D

tady jsem našel nové relé za necelou 500 kč :D http://www.mtaplus.cz/spinace-rele-kont ... cedes.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
DSCN1523.JPG
DSCN1524.JPG
DSCN1525.JPG
DSCN1528.JPG
DSCN1530.JPG

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Bora - stahovačka oken

Příspěvek od Goauld »

Šikovnej kluk :) Čekal sem, že tam budou jenom lehce opáleny kontaky, ale sou dost opečeny. Je to teda pěkně drahy relé, nechápu co na tom má takovou cenu. Výrobní cena 3 koruny a prodejní 500, to je masakr :fool: Nicméně našel sem ho na ebay trochu levněji, ale zase je to čína, takže těžko říct jaká kvalita. http://www.ebay.com/itm/1pcs-Siemens-Ty ... 90&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“