Po vymene vstriku

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
rAstor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.04.2014 14:56

Po vymene vstriku

Příspěvek od rAstor »

Zdravim, dnes jsem privezl auto z vymeny tretiho vstriku a elektriky. Auto jaks taks jede, zacalo se z nej po vymene kourit, a jako bonus 1 a 3 vstrik pridava malo, treti nekdy dokonce vubec. Chci se zeptat, jestli s tim ma nekdo zkusenosti, nebo se to nekomu uz stalo. Jak to resil ? Za jak dlouho se ten motor dosere uplne? Mimochodem je to 96kw PD.


//RE1: Znamej mi doporucil pridat poradny aditiva no nafty, nebo zkusit natankovat vervu a projet to. Bohuzel vervu prestali prodavat, a s aditivy nemam vubec zkusenost. Navic tocim jen 3 stejne benzinky, nikdy jsem nejel jinam. OMW, Eurooil a vervu na Benzine. Vzdy bylo vse ok.

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od Goodicek »

nevím sice co s tím, ale nevidím důvod proč by neměli vervu prodávat.... u nás ji mají. Jinak aditivum dej VIF (super diesel aditiv)
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

rAstor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.04.2014 14:56

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od rAstor »

Dnes jsem cetl clanek na idnesu, ze benzina rusi jednu ze svych premiovych znacek. Myslim si ze vervu.
Bohuzel motor za studena dela to stejne co pred tim nez byl vymenen vstrik, skube se, netahne, strasne to skace... Uz nevim co s tim.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od trhac »

V jakým stavu máš vačku?A jak sou na tom tlaky ve válcích.Vstřiky si dával jetý nebo nový?Asi jetý co?podle ceny novýho.A nedal si tam vstřik s jiným označením?v tom by mohl byt taky problém.Zlatý starý Tdi

rAstor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.04.2014 14:56

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od rAstor »

Vacku netusim, vstrik jsem tam daval jetej, na bosche za 14k jsem fakt nemel zrovna. Daval jsem tam oznaceni BA jako jsou vsechny. Ten vstrik mel najeto 120k km a dela to porad to stejne + jako bonus je treba i 5 vterin na nule, ze nic nedava do valce...

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od trhac »

Jako jak na nule?když si najdeš hodnoty vstřiků tak mají být co nejblíž k nule.Nevím sice v jakým je to poli ale když to tady trošku prolezeš určitě se k tomu dopracuješ.

rAstor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.04.2014 14:56

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od rAstor »

Mel jsem to napojeny na diagnostice, vsechny 4 vstriky ukazovali jak pridavaj. druhej byl snad na 0,30 / ctvrtej na 0,22 / prvni 0,10 a ten treti 0,07 - 0,00. Treba 4 vteriny nic nepridaval, i kdyz se motor vytacel do otacek.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od trhac »

mě dělal jeden vstřik něco podobnýho akorát byl na 2,99 a ani se nehnul.bylo po něm.dal sem jinej a ok.

rAstor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.04.2014 14:56

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od rAstor »

No prave ten co to delal sel ven, dal jsem tam jinej kterej mel nalitano 120k a mel by byt relativne v pohode... No problem porad pretrvava a nejak uz nevim co s tim.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od trhac »

A co ta elektrika u vstřiku?nezkoušels napružit ty kontakty??U toho se zrovna podívej v jakým stavu je ta vačka.Pokud bude toto všechno vpoho tak zkus ještě prohodit dva vstřiky mezi sebou a uvidíš jestli se to změní.Co gumky na vstřikách?Uložení vstřiků v palici není vysekaný?Tlak ve válcích??

Gerechti
Člen klubu
Příspěvky: 85
Registrován: 16.11.2014 13:23
Bydliště: Vysočina

Re: Po vymene vstriku

Příspěvek od Gerechti »

Já na svém pašíkoj dělal vstřiky taky,nechal je kontrolovat jestli nejsou ty mikroskopické dirky ucpané a tak,když se mění tak se unich mnění i těsnící podložka,a pak se bude štelovat předvstřik tak pokud jdi potomto,někde odvez vstřiky si na otestování a uvidíš
Passat 1.9 TDI 66kw 1999

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“