Samovolné vybíjení baterie

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ales.zdvorak »

Ahoj klubáci,

poslední dny se mi stává, že se mi samovolně vybíjí baterka, stačí dva dny nechat auto stát a nenatočím ho ... Baterka je stará asi 4 měsíce, je to Varta 74 680 startovací proud. Naposledy se v autě měnily skla zrcátek s výhřevem, blinkry v zrcátkách, vše originální díly, kde je to vlastně jen plug n play :) a asi před měsícem budíky a gateway, ale to měnil tornado, takže tam si nemyslím, že by to bylo uděláno špatně ...
Neví někdo, co by to mohlo dělat? Návíc se mi ještě stává, že když jedu např na dálnici, najedu na ní mám tam třeba 100km/h a chci to rozjet na 140 dejme tomu, tak auto začne "škubat" naž se dostane na těch 140, že by turbo?

Díky za každou pomoc
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od Qido »

A co alternátor? Dobíjí?
A škubání může mít vícero příčin, od špatné nafty až po to turbo

ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ales.zdvorak »

jj, alternátor dobíjí, měřil jsem dokud to ještě startovalo, leze tam přes 14V ...
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

Uživatelský avatar
pepa 67
Člen klubu
Příspěvky: 567
Registrován: 23.08.2014 07:53
Bydliště: Litoměřicko

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od pepa 67 »

stím vybíjením by to chtělo asi proměřit a někdy se mistr tesař utne :wink: cukání by mohla dělat nafta jesli to hulí víc tak by to mohlo dělat že někde uniká tlak turba,měl sem prasklej intercoler na jiném autě 2 měsíce sem jezdil od odborníka k odborníkovi na diagnostiku a prd se našlo.dělalo to že při tempomatu kolísala rychlost a občas to vyfouklo oblak kouře :wink: a 14 v je ok :good:
Passat 2.0.TDI CBDC 2010 Modifications made by SGS Petr 137 kw 358Nm Děkuji za profi práci . Skyline made in Ergo

ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ales.zdvorak »

jj, vím že 14V je ok, ale to je jen když běží motor, teď mi auto stálo před domem dva dny a ráno jsem to nenatočil, mám magicar 1090, kterej umí startování při poklesu baterie pod 11.5V, což se děje každý 4hodiny, takže mi auto startovalo před domem, aby dobíjelo baterku, jenže ono když to běží 25minut několikrát denně není ideální, takže jsem to vypnul a navíc mám gsmku která posílá údaje, mj. i stav baterie, ráno došla smska, že baterie vybitá, stav 00V nenaběhly ani budíky ... takže něco to vybíjí, ale nedělalo to a nic se v autě neměnilo, než co jsem psal nahoře ... to cukání mě napadly vstřiky, což je u těhle passatů poměrně častej problém, VAG čistej ... naftu tankuju pořád stejnou a nikdy to nedělalo, najeto 170000, B6 07, chip 125kw, PD s DPF filtrem ...
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ricom »

nic ve zlým ale slyším Magiccar a vydím problémy.. téměř vždy.. začal bych od něj

ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ales.zdvorak »

magicar je tam už minimálně půl roku a do teď s tím problémy nebyly ....
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

P.3.t.3.r.s.o.n
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 19.06.2009 08:19
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od P.3.t.3.r.s.o.n »

No, to ani být nemusely, když teploty neklesaly pod nulu. Zkoušel jsi měřit klidový odběr auta? Jsou jen dvě možnosti.. bud máš velký odběr i při klidovém stavu, nebo baterie nedrží kapacitu.

ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ales.zdvorak »

jak bych to měl správně proměřit ?
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od Qido »

ricom píše:nic ve zlým ale slyším Magiccar a vydím problémy.. téměř vždy.. začal bych od něj
Bohužel jsem stejného názoru.
Jezdíš delší trasy? Aby měla baterka vůbec šanci se dobít. Elektrice nerozumím, ale dle mě musí jednotka magiccaru něco málo z baterky brát pořád, aby ti mohla hlídat napětí. To je sice hezké, ale jestli nevytváří problém sama sobě. Poklesne napětí, nastartuje, to odebere z baterky jako prase, něco málo se dobije zpátky a tak dokola. A je to napsaný zrovna teď i v jiném tématu. Ten start na 25min baterce spíše ještě uškodí než, aby ji dobil.

Uživatelský avatar
1smolda
Člen klubu
Příspěvky: 34
Registrován: 26.05.2012 13:19

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od 1smolda »

Zjisti kolik ti auto bere vyplé, když hodně tak začni postupně vytahovat pojistky ať víš co to dělá. Jinak se mi stalo, že u nějakého auta to dělalo relátko.
Ať se daří
VW Passat 2.0 TDI BKP 103 kw , 340.000 KM, Mazlík

ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ales.zdvorak »

odběr mám meřit přímo na baterce nebo kde přesně ?
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

Uživatelský avatar
1smolda
Člen klubu
Příspěvky: 34
Registrován: 26.05.2012 13:19

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od 1smolda »

Vypoj na baterce minus a mezi kabel který si vypojil a baterku konektor minus dáš měřák, měříš ampéry tedy proud. Teď jsem byl změřit svoje auto a v klidu mi dává 0,06 A.
Ať se daří
VW Passat 2.0 TDI BKP 103 kw , 340.000 KM, Mazlík

ales.zdvorak
Člen klubu
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2014 20:19
Bydliště: Břasy

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ales.zdvorak »

ok, díky zkusím :)
VW Passat 3C 2007 Variant, chip 125kw

Uživatelský avatar
1smolda
Člen klubu
Příspěvky: 34
Registrován: 26.05.2012 13:19

Re: Samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od 1smolda »

Jak budeš měřit tak si zapni i magicar ať to měříš v celku. Jinak to cukání, vyměnit paliv. filtr natankovat kvalitní naftu třeba eurooil a dát kvalitní additiv. Z kontroluj všechny vzduchové trubky a trubky vedoucí k turbu. Nedělal jsi třeba rozvody? Mohla vypadnout spodní trubka s turba .
Tak zatím
VW Passat 2.0 TDI BKP 103 kw , 340.000 KM, Mazlík

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“