Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ironx »

Zdravím takhle na Vánoce.
Chtěl bych se zeptat zda by někdo neuměl poradit. V servise (Auto Heller v Ostravě) mi měnili pravé přední okno (původní bylo rozbito při vloupání) a od té doby při úplném otevření nesjede až dolů, ale trčí asi dva cm ze dveří. Při reklamaci mi bylo řečeno že je vše v pořádku a že nejspíš je špatný motorek, což je dle mého neodborného názoru blbost, protože občas, ale opravdu velmi zřídka okno sjede tak jak má.
Okno také sjede v případě, že při zavírání okna nechám něco ,,přiskřípnout,, (v tomto případě se okno automaticky otevře a zůstane trčet ze dveří asi pět cm a z této polohy, když dám opět stahování, zajede krásně do dveří).
Omlouvám se za krkolomný popis, ale snažil jsem se o co nejlepší popis závady.
Ještě bych uvedl, že mám Passat CC rok výroby 2010 a v servise mi namontovali okno z faceliftovaného CC (že prý okno pro můj model není a bude až v ůnoru). Okno je prý identické, ale má jiné katalogové číslo. Nemůžou být způsobené problémy tím oknem? Díky.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od KJirka »

mezi Passat CC a CC je strašně málo rozdílů, jak jsem nedávno zjistil a rozhodně se neliší dveře a okna. Myslím, že děláš chybu, když se necháš odbýt tvrzením servisu, že je to v pořádku. V pořádku to samozřejmě není a je jen na nich, aby to do pořádku dali. V posledních letech se z toho stává takový folklór, že servisy "maskují" svoji neodbornost a lajdáckou práci tvrzením, že je to v pořádku, že to tak má být, že to je normální. Téměř všichni, kdo jsme s autorizáky měli co dočinění, máme bohužel takové zkušenosti. Takže, asi jsem ti moc nepomoh (možná to je jen nějakým kódováním), ale opravdu řeš problém razantně tam, kde vzniknul. A když to nebude mít úspěch, piš importérovi stížnost na postup servisu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ironx »

Ale jo každá reakce je dobrá, aspoň pro podporu. Máš pravdu, tady je asi třeba opravdu větší důraz. Jejich přístup není dobrý, navíc jsem teď zjistil, že ve dveřích vesele chrastí zbytky skla i když se nestyděli a nafakturovali si 250 korun za vysátí. To kódování mě taky napadlo, připadá mi jako by to okno nevědělo kde je, ale zaráží mě že výjimečně sjede správně. A k tomu oknu samotnému... Taky se mi nezdá že by si dovolili namontovat něco co tam nepatří, ale na druhou stranu, když jede okno nahoru tak nic nenasvědčuje že by se motorek trápil, ale do těsnění zajíždí z posledních sil, jakoby bylo to okno hrubší (těsnění je původní, není vyměněné). Před vykradením to jelo fakt bezchybně, proto mě to štve.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od KJirka »

mě v záruce měnili xenon výbojku. Prostě ta výbojka explodovala. Nejdříve si to chtěli nechat zaplatit, jakože se na to záruka nevztahuje. Tak jsem volal importérovi a ten jim musel vysvětlit, že to po těch pár tisících km samozřejmě vymění zdarma. Jenže, správně by se měl sundat nárazník, světlo demontovat, na stole výbojku vyměnit a zase všechno složit zpátky. No ale mají tam šikulu, co to dokáže bez rozborky. Tak to trvalo jen asi hodinu a bylo to vyměněný. Jsou dobrý viď ?! Ne, nejsou, protože v tom reflektoru nechali kokoti všechny ty střepy. Tak to by ti fakt prask ! No už jsem je upozornil, že před koncem záruky si to pěkně zopáknou.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ironx »

To je smutné, člověk by ani nevěřil že je někdo tak blbý nebo že si to vůbec dovolí. Nejlepší je udělat si všechno sám, v případě, kdy je člověk odkázaný na někoho jiného, smrdí to nějakým zádrhelem. No jo...kvalita jde dnes bokem, hlavní je kvantita.

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ironx »

Tak po opětovné reklamaci (zbytky skla ve dverich, špatně připevněná výplň dveří a samozřejmě nesjíždějící okno) už se tím dnes zabývali důkladněji (první reklamaci, která byla neuspěšná, trvala deset minut - rozborka dveří , kontrola zda je vše v pořádku, zborka, zamítli s tím že je vše v pořádku a nejspíš odešel motorek) a světe div se... okno je v jedné části jinak tvarované a automaticky si nastaví dojezdy špatně. Měl jsem zato, že autorizovaný servis je záruka kvality, že se dodržují určité standardy, ale tohle mě přesvedčilo o opaku. A to se jedná o banalitu, nechci ani vědět jak se staví ke složitějším opravám.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ricom »

a proto tam většina z nás už ani nepáchne a využíváme zkušenějších borců zde.. :good: :good: :thanks:

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ironx »

... A anabáze pokračuje...
Po dnešním telefonátu, kde mi teda bylo sděleno že okno je jiné a proto nesjíždí až dolů, bude postup následující: objednání okna pro modelový rok 2010 a výměna. Do té doby mám jezdit s oknem, které mi dali (okno pro faceliftovaný model z roku 2012). auto jsem si tedy vyzvedl, člověk kterému jsem auto do reklamace dával už tam samozřejmě nebyl a auto mi předal jiný pán, který nevěděl nic, ale vůbec nic... Auto jsem si tedy vzal a když jsem to okno jen tak vyzkoušel tak jsem nevěřil svým očím... Okno funguje, nechápu jak je to možné, vzhledem k informacím které mi poskytli... K tomu mi nachystali ještě jedno malé překvapení - okno u řidiče (které bylo v pořádku, ani nebyla z mé strany žádná žádost o jakoukoliv opravu nebo zásah) sjíždí při odemknutí asi o jeden centimetr níže než před dnešní reklamací.
Opravdu už nevím co s tím dělají...

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ironx »

a Ricom má asi dobrou taktiku, mě už tam po dořešení této zku.veniny taky nikdo neuvidí... Jedním slovem KATASTROFA.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ricom »

nevím jak u CC, ale některá auta co nemají rám okolo okna tak jim sjíždějí trochu okna při otevření a při zavření se vytáhne..

ale u CC nevím tedy co by ti řekl třeba uživatel KJirka

hele pane já bych tam snad i jezdil, kdybych věděl, že tam dělá někdo kdo něco umí.. Žel bohu takového jsem tam nikdy neviděl a neznám nikoho kdo by mi řekl, že někoho takového v autorizáku zná.
tady máš na klubu hafo šikulů, s někým se seznámíš a nebudeš chtít jinam.. :good:


jinak mě osobně jedna jediná návštěva autoISR fakt stačila.. A jel jsem tam jen proto, že jsem kvůli výměně RNS510 musel.. Už mě tam s autem nikdy neuvidí, jezdím tam jen pro díly..

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ironx »

No jo Ricome, máš pravdu...
A k tomu oknu... Ono sjíždí při odemknutí a při otevření, vyjede to z těsnění at jdou dveře bez odporu otevřít. Vůle mezi oknem a těsněním byla ráno standardní (odhadem necelý milimetr) Teď, po převzetí je vůle minimálně jeden centimetr... :-(((

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ricom »

tak to vypadá na špatnou kalibraci oken.. co tak vím z vyprávění od Kimika

ironx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.11.2013 03:17

Re: Passat CC - Okno nesjíždí až dolů

Příspěvek od ironx »

Taky mi to tak přijde, ale jsem úplný laik... Každopádně nerozumím tomu, proč se to tak rozhodilo a navíc se servis tváří jako by se žadná kalibrace neprováděla... Vždy když jsem z nich tahal informace o oknech jak to celkově funguje, co se tam může pokazit, jestli už se s podobným problémem setkali, tak o kalibraci nikdo nikdy nepromluvil i když jsem se na to výslovně zeptal.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“