Co za Pašíka pořídit..

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od sharik4x4 »

To víš ,to už není traktor, aby se to rozjelo normálně.Novodobý vysokoobrátkový tdi je na zimu peklo.Na volnoběh to nemá výkon a když přidáš tak se to utrhne a hrabe.Čím menší obsah tím je to horší.Takže u 1,6TDI to bude s rozjezdy jak u staré 1203.
Vzpomínám na starýho peugeota 605 2,1SVDT,to byl ještě TD s komůrkou.Stačilo dát jedničku, pustit spojku,vyskočit z auta,sám se rozhoupat, pak rychle naskočit a frčet. :good:
To už dneska není možné udělat z žádným autem.TDI si totiž není schopno na volnoběh přidat,takže chcípne.
Takže passat v dvoukolce na zasněženém kopci není žádný přeborník,ba naopak. :D
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
kubajzs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 17.03.2008 11:59
Bydliště: český ráj

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od kubajzs »

sharik4x4 píše:To víš ,to už není traktor, aby se to rozjelo normálně.Novodobý vysokoobrátkový tdi je na zimu peklo.Na volnoběh to nemá výkon a když přidáš tak se to utrhne a hrabe.Čím menší obsah tím je to horší.Takže u 1,6TDI to bude s rozjezdy jak u staré 1203.
Vzpomínám na starýho peugeota 605 2,1SVDT,to byl ještě TD s komůrkou.Stačilo dát jedničku, pustit spojku,vyskočit z auta,sám se rozhoupat, pak rychle naskočit a frčet. :good:
To už dneska není možné udělat z žádným autem.TDI si totiž není schopno na volnoběh přidat,takže chcípne.
Takže passat v dvoukolce na zasněženém kopci není žádný přeborník,ba naopak. :D
No a s DSG to bude taky zajímavý což?
Tak já si snad budu muset koupit toho mazla od Mirkeho... :idea:
Ale ten benzín...

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od ricom »

v tomhle s tebou moc nesouhlasím Shariku.. Jako loni mi Pašák v Alpách předvedl, že žádný kopec ani zasněžený pro něj není problém.
Podotýkám s těmito pneu Continental ContiWinterContact TS 850 | 215/55 R16 97 H, žádná řetězy, vypnuté ESP a podotýkám mám předohrab a DSG.
hodně je to o stylu jízdy, obutí a samozřejmě nemůžeme srovnávat s nějakým 4x4. Ale rozhodně řadím Passata mezi ty lepší na zasněžené cesty..
sharik4x4 píše:Takže passat v dvoukolce na zasněženém kopci není žádný přeborník,ba naopak. :D

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od Qido »

Pár let zpátky jsem pochopil, jsem teprve plně pochopil význam opravdu kvalitního obutí. Trochu citu v noze a dobré gumy a se zadokolkou (bez balastu) jsem toho bez problémů projel více než většina Octavií apod. Sám jsem byl překvapen.
sharik4x4 píše:Vzpomínám na starýho peugeota 605 2,1SVDT,to byl ještě TD s komůrkou.Stačilo dát jedničku, pustit spojku,vyskočit z auta,sám se rozhoupat, pak rychle naskočit a frčet. :good:
Myslíš takto nějak? https://www.youtube.com/watch?v=fAr6cHSNQaQ" onclick="window.open(this.href);return false; :-)

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od sharik4x4 »

Chlapy vy jste nějaký netykavky. Jak někdo něco řekne proti 3C tak tu rozpoutá div ne válku.Samozřejmě že to závisí na zimních pneumatikách,ale jsou věci které nezměníš.3C-ko je nízké,nájezdový ůhel vepředu je malý,vyšší pohotovostní váha,velký převys kufru-pokud se naloží,zadek lehne. Pokud pojedeš do Alp tak samozřejmě vyjedeš všude,protože tam jsou všechny silnice udržovaný.Nemají potřebu tahat uvízlá auta.Oni potřebují, aby si vklidu dojel na hotel a odevzdal jim nešetřená jeura.
Ale u nás tohle nefunguje, takže pokud to padá a je to neprotažený, passat začne dělat pluh jak je nízkej a nakonec si sedne na břicho a je konec.A můžete si tady povídat co chcete,prostě to je auto na dálnice a ne do hor. Stačí si vzít metr a změřit si jak je vysoko přední nárazník a musí být každýmu jasný,že to není žádnej offroad.
Dělám na 3C-kách vyvažováky a tak vidím, jak jsou ty spodní kryty vodrbaný.
Neber te to jako pomluvání 3C, ale každý auto má své + a -. Je potřeba je znát a z plusů těžit a mínusy eliminovat.
Takže pokud jezdím jednou za uherák do Alp, passat to hravě zvladne, ale pokud bydlím v liberci na kopci asi bych vybíral jiné auto. :D
PS: video pěkný,ale tohle může udělat jen blonska.Já jsem tlačil samo za rám dveří a hlavně to na volnoběh jelo krokem.
A teď do mě. :yahoo:
Naposledy upravil(a) sharik4x4 dne 30.12.2014 22:31, celkem upraveno 1 x.
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od ricom »

no tak s tím máš recht no..

jako ale z osobáků běžných si člověk asi do terénu fakt moc nevybere, když se budeme bavit o podobných autech ne.. a o předokolkách.

zase logicky, když budu bydlet na horách tak tam asi nebudu mít pašáka ne. :drinks: :drinks: to bych musel bejt asi na šišku trochu..
asi jako když si pražáci za každou cenu musejí pořídit Quattro či jinou čtyřkolovou chujárnu..
Tu asi u Václava taky moc nevyužijou ne.

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od denis.82 »

sharik4x4 píše:Chlapy vy jste nějaký netykavky. Jak někdo něco řekne proti 3C tak tu rozpoutá div ne válku.Samozřejmě že to závisí na zimních pneumatikách,ale jsou věci které nezměníš.3C-ko je nízké,nájezdový ůhel vepředu je malý,vyšší pohotovostní váha,velký převys kufru-pokud se naloží,zadek lehne. Pokud pojedeš do Alp tak samozřejmě vyjedeš všude,protože tam jsou všechny silnice udržovaný.Nemají potřebu tahat uvízlá auta.Oni potřebují, aby si vklidu dojel na hotel a odevzdal jim nešetřená jeura.
Ale u nás tohle nefunguje, takže pokud to padá a je to neprotažený, passat začne dělat pluh jak je nízkej a nakonec si sedne na břicho a je konec.A můžete si tady povídat co chcete,prostě to je auto na dálnice a ne do hor. Stačí si vzít metr a změřit si jak je vysoko přední nárazník a musí být každýmu jasný,že to není žádnej offroad.
Dělám na 3C-kách vyvažováky a tak vidím, jak jsou ty spodní kryty vodrbaný.
Neber te to jako pomluvání 3C, ale každý auto má své + a -. Je potřeba je znát a z plusů těžit a mínusy eliminovat.
Takže pokud jezdím jednou za uherák do Alp, passat to hravě zvladne, ale pokud bydlím v liberci na kopci asi bych vybíral jiné auto. :D
PS: video pěkný,ale tohle může udělat jen blonska.Já jsem tlačil samo za rám dveří a hlavně to na volnoběh jelo krokem.
A teď do mě. :yahoo:
Pokud to sedne na bricho, tak ti nepomuze ani ctyrkolka (dve zimy odzkouseno - jedna s Leonem, to byl uplny zebrak s Haldexem a druha s Imprezou, kdy 4x4 sice funguje jak ma, ale na bachoru stejne nic neudelala, i kdyz snahu mela. :D ). Jasne ze pokud nekdo bydli na horach, asi nebude resit Passata ve ctyrkolce ale uplne jinou znacku....ale na normalni jezdeni a tech 14 dni snehu u nas mi prijde predni nahon jako rozumnejsi varianta.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od sharik4x4 »

Pražáci si kupujou auta podle výše konta, čím větší konto mají tím větší chujovinu si koupí. Jednou jsem přivezl modelce z prahy nějakýho chevroleta typ už nevím,byl v tom dvoulitr z VW .Hnusnější auto jsem nepřivezl, ale chtěla ho protože ho každý nemá.
Od tý doby vím, že Pražáka může pochopit pouze jen pražák.
Ale abych tu jen nepomlouval jsou i horší auta. Všemi opěvovaná ochcávka I TDI je se svým předním hrablem unikát.
Stačilo zaparkovat u Kauflandu a najet předkem na obrubník a dát vesele nákup do auta, tak aby si patřičně sedlo,skočit do auta a dát zpátečku a ozvala se rána a nárazník se válel na zemi. :laugh:

Passat má alespoň narazník dobře přidělanej, takže tohle opravdu nehrozí.

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od hkr »

Vy jste rozumbrádkové, to vám povím :mrgreen:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od wlcakk »

Ale abych tu jen nepomlouval jsou i horší auta. Všemi opěvovaná ochcávka I TDI je se svým předním hrablem unikát.
Stačilo zaparkovat u Kauflandu a najet předkem na obrubník a dát vesele nákup do auta, tak aby si patřičně sedlo,skočit do auta a dát zpátečku a ozvala se rána a nárazník se válel na zemi.

To máš možna pravdu ale u octy se nám toto v rodině nikdy nestalo. Každopádně u Svého Golfa IV jsem to zažil Xkrát ale nikdy že by mi zůstal viset. Fabie II to mají totéž, zrovna nedávno toto kolega řešil v práci při vyjíždení taky od hypermarketu..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
kubajzs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 17.03.2008 11:59
Bydliště: český ráj

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od kubajzs »

Co jsem zatím poznal tak nejlepší auto na zimu AUDI Allroad... Pohodlíčko, veliký ale ne zase jako offroad a když jsi zapadnul tak jsi se přifoukl, couvnul, znova snížil a jedem dál... :-) Fakt s tím byla sranda...
Dříve k paneláku do Jablonce ideální auto. Nebylo nutné házet a dávat si bedničku na místo. Místo se vždycky udělalo... :lol:
Teď už ale bydlím o 200m níže v baráku a ta 4x4 už není tak potřeba i když bych ji hned bral. Sice vyšší spotřeba ale to svezení stojí za to v zimě ale i v létě. Samo neberme haldex prvních generací jako 4x4...
Je to otázka pouze peněz. Pokud bych na to měl beru 4kolku hned. Je to další věc která není úplně potřeba ale proč to nemít. I když úplně nevím jak je na tom 3C a haldex, mám zkušenosti s quattro a x-drivem...

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od Qido »

I druhá generece haldexu funguje v 3c dobře! A dá se poslat i hezky bokem. Od 2008 se dávala IV. generace a tam je zase poznat rozdíl, že to pracuje předvídatelněji, rychleji.

Uživatelský avatar
kubajzs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 17.03.2008 11:59
Bydliště: český ráj

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od kubajzs »

Tak jsem mezi Vámi pánové... :drinks:
Tímto chci poděkovat Danovi (denis.82), který se o mě postaral.
Měl výdrž a nervy na mé neustálé požadavky a dotazy. :lol:
Pokud někdo shání kvalitní auto z Dojčlandu můžu jen doporučit...
Všechno proběhlo hladce, bez problémů a jak jsme se domluvili... :good:
Nakonec mě přesvědčil na B7 a já jsem zatím nadšenej... Sice nemám pár věcí z výbavy co jsem chtěl a najeto pod magickejch 200k km ale stav auta je tak přesvědčivej že nešel odmítnout. Je vidět že němci jsou pořád myšlením někde jinde...
Foto zatím nemám páč u nás furt chcije...

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od denis.82 »

Diky. :drinks: Jsi jeden z mala rozumnych, ktere nezajima to co je na budiku ale oceni stav auta. :good: Hele a vybava taky neni spatna, za tu cenu to bylo maximum. :lol:
Ja si za tvoje penize udelal dneska radost v Humpolci u Tornada (namontovany R-line volant, konecne si pripojim i telefon a nejake kodovani). :laugh:
PS: Foto dej radeji az tam nasadis ty Omanyty. :blush:
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Co za Pašíka pořídit..

Příspěvek od ppfox »

denis.82 píše:...Ja si za tvoje penize...
:laugh: :laugh: :laugh: :good:
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“