Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
dobrmik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 16.10.2011 22:19
Bydliště: Rychnov

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od dobrmik »

dpf-tech čištění.
Kontaktoval jsem snad všechny co s nimi spolupracují a vše dokázaly vyčistit,zatím žádné auto se jim prý nevrátilo zpět.
takže u mě bud ven nebo čištění
Znovu 3c 125kw highline

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od motorpower »

To prý je úžasné.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

dobrmik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 16.10.2011 22:19
Bydliště: Rychnov

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od dobrmik »

tak mi řekni tvuj názor...když jsem se tu ptal co s tím tak všichni mlčeli..
Znovu 3c 125kw highline

DanielllX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 09:12

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od DanielllX »

hoj,řeším to samé,kyselý smrad za autem(hlavně za studena),zatím jediný příznak,diag mám KO,takže se ani nepodívám na zaplnění,ale asi bude dost na hraně. 180tis km, 2.0TDi BMP.4motion
Má někdo z vás vlastní zkušenost s chemickým čištěním?Jak je velkej problém vyoperovat filtr ven?Dělal to někdo??? Díky za každou odpověď.

lupa89
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 02.12.2014 22:30

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od lupa89 »

Jenom bych vam chtel rict jednu vec je rozdil mezi sazema a popilkem saze totiz jsou to co shori pri regeneraci a po ty regeneraci tam zustane popilek se kterym uz nejde nic jinyho nez dpf vymenit nebo vycistit a cisteni bez demontaze dpf je jen kratkodoba zalezitost vhodna tak pro bazarniky aby se auta zbavily a pri prodeji fungovalo protoze chemie je sice dobra vec ale ne vsemocna.jinak vycisit jde vsechno kde neni mechanicke poskozeni vnitrku dpf.je to jen o tom jak hodne se s tim clovek pipla.

Couloo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 17.11.2013 17:03

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od Couloo »

Cau lidi, tak se pridam se zkusenosti s cistenim DPF. Uz se s nim trapim asi rok a dochazi mi trpelivost. Dpf se mi rozsvitilo pravidelne jednou za 14dni a to jsem pak po kazde musel vjet na dalnici a udelat regeneraci aby byl na chvili klid. Alespon pak byl klic na 14dni ale to jen do te doby, nez mi jeden mechanik rekl, rozrezu dpf, nalijeme chemii, zpatky zavarime a dalsich 50tis km mas klid. No a ono to vse bylo naopak! Po tomto zasahu jsem ujel asi jen 150km a zase MOTOR DO DILNY. Tet uz nejde udelat ani nucena regenarace pres diag. Dnes se mi sice povedla udelat rgenerace po cca 60km po dalnici, pocitam ale ze je to zase tak na 150km. Proste chte nechte, DPF musi jit ven a nahradit novym. Pro ty co uvazovali jako ja, ze ho vyhodi ven navzdy,pripojuji 1 hystorku kamarada znameho. Na O2 si nechal odstranit DPF a byl stastny,jak ma po problemech. Ale jen do te doby, nez vyrazil za znamymi do Nemecka. Na dalnici na to dupnul, z vyfuku vyletelo 5kg sazi zrovna v tu chvili, kdy za nim jeli Nemecti policajti v civilnim aute. Ti ho o par km dale zastavili, a uz se dotycny potil. Zakaz dalsi jizdy,odtah na STK a po te do autorizaku kde mu dali nove DPF,pak pokuta a mohl jet dale. Cela tato sranda = 64 000 ,- takze cena asi 2xnove dpf v ČR !!!

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od denis.82 »

Couloo píše:Cau lidi, tak se pridam se zkusenosti s cistenim DPF. Uz se s nim trapim asi rok a dochazi mi trpelivost. Dpf se mi rozsvitilo pravidelne jednou za 14dni a to jsem pak po kazde musel vjet na dalnici a udelat regeneraci aby byl na chvili klid. Alespon pak byl klic na 14dni ale to jen do te doby, nez mi jeden mechanik rekl, rozrezu dpf, nalijeme chemii, zpatky zavarime a dalsich 50tis km mas klid. No a ono to vse bylo naopak! Po tomto zasahu jsem ujel asi jen 150km a zase MOTOR DO DILNY. Tet uz nejde udelat ani nucena regenarace pres diag. Dnes se mi sice povedla udelat rgenerace po cca 60km po dalnici, pocitam ale ze je to zase tak na 150km. Proste chte nechte, DPF musi jit ven a nahradit novym. Pro ty co uvazovali jako ja, ze ho vyhodi ven navzdy,pripojuji 1 hystorku kamarada znameho. Na O2 si nechal odstranit DPF a byl stastny,jak ma po problemech. Ale jen do te doby, nez vyrazil za znamymi do Nemecka. Na dalnici na to dupnul, z vyfuku vyletelo 5kg sazi zrovna v tu chvili, kdy za nim jeli Nemecti policajti v civilnim aute. Ti ho o par km dale zastavili, a uz se dotycny potil. Zakaz dalsi jizdy,odtah na STK a po te do autorizaku kde mu dali nove DPF,pak pokuta a mohl jet dale. Cela tato sranda = 64 000 ,- takze cena asi 2xnove dpf v ČR !!!
Sorry, ale s tou historkou kamarada ti trochu neverim. Zakaz dalsi jizdy a odtah na STK ok, ale urcite ne prikaz do autorizaku na nove DPF. To bylo mozna tak jeho rozhodnuti, protoze chtel pokracovat za znamyma.
RS6 Performance 445kw

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Příspěvek od ricom »

Zákaz jízdy a Sto ano. Ten autorizak jel dobrovolně ale sám to mu nikdo neprikaze. A narovinu dobře mu tak

Patrik

Sanko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 30.03.2013 07:49

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od Sanko »

A co tohle ? http://www.dpfe.cz/akce" onclick="window.open(this.href);return false;

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od ricom »

těžko říci.. asi je nejlepší dát snad i starší ale originální DPF..

tomkax
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.01.2015 21:03

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od tomkax »

já bych měl spíše dotaz zda víte o nějakém servisu, který je schopný a nastaví po výplachu filtru hodnotu popílku na 0.
Vyplachoval jsem výplachem od autoprofi, dle VAG je propustnost filtru v pořádku - filtr je téměř jako nový, ale nejde smazat závada "filtr naftových částic - zanesení sazemi příliš vysoké" . Takže auto v nouzáku a bliká kontrolka žhavení.

Ideálně ten servis Zlínský kraj.

GOLF VI 1,6TDI 77kW 2010
Přílohy
výpis z diagnostiky
výpis z diagnostiky

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od teekey »

tomkax píše:já bych měl spíše dotaz zda víte o nějakém servisu, který je schopný a nastaví po výplachu filtru hodnotu popílku na 0.
Vyplachoval jsem výplachem od autoprofi, dle VAG je propustnost filtru v pořádku - filtr je téměř jako nový, ale nejde smazat závada "filtr naftových částic - zanesení sazemi příliš vysoké"...
A co rucni regenerace, ta nejde spustit? ODKAZ
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od Lukkii »

Qido píše:Co k tomu napsat. Servis k hovnu. Neumí nic, jsou to jen cvičené opice co udělají zrovna to, co jim napíše počítač.

K tvým dotazům.
Když provedli regeneraci, tak to není tak, že by filtr celý vyčistili a zase by fungoval dál. Pouze o něco snížili to zanešení. A od určité míry zanešení není už regenerace možná.
Kyselý smrad je jasný a není třeba to více komentovat. DPF je na odpis.
Pokud se nemýlím, tak kontrolka filtru ukazuje, že probíhá regenerace nikoliv chybu filtru. Ale to si nejsem jistý.
Je možné, že se na zasranej filtr nabalují další chyby. Přeci jen motor je udušený a musí to přes ten filtr procpat.
Máš 2 možnosti.

Vyřezat DPF ven a upravit jednotku.
Nebo ho vyměnit, buď za nový nebo pokud by se našel i nějaký rozumně ,,jetý,,. Bohužel, servis na tuto problematiku kolem Liberce Ti neporadím. :-( Jen ne v autorizáku.

Kontrolka filtru ukazuje na zanešení, ne na regeneraci. Ta probíhá aniž o tom kdo ví, každých 600-800km.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od teekey »

Lukkii píše:Kontrolka filtru ukazuje na zanešení, ne na regeneraci. Ta probíhá aniž o tom kdo ví, každých 600-800km.
pises to presne, akorat bez "vedomi" probiha pasivni regenerace (idealne pri jizde na dalnici), pres mesto regeneraci kazdy pozna (aut. podrazovani, aby bylo porad cca 2000ot/min, hlucnejsi/nepravidelny chod motoru, pri zastaveni u starsich vozu jde citit smrad v kabine atd.).
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kyselý smrad z výfuku, výměna DPF

Příspěvek od Lukkii »

jasne - akorát že já mám manuál takže "automatické" přeřazování se mě tolik netýká...))) Možná ten smrádek a trochu jiné chování motoru si tak vybavuju....
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“