DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od michall »

USB KKL kabel se dá koupit třeba za 300Kč a VAG se dá při troše hledání získat neobchodní cestou. Noťas má dneska skoro už každý, nebo holt vypomůže nějaký kamarád. Je to pořád diagnostika, jedno jestli jedna škatule nebo kabel s noťasem a VAGem. Získaná data je potřeba taky umět správně vyhodnotit, tj. ne každý záznam znamená nebezpečnou závadu.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od jop585 »

No, za tuto cenu by se dalo o kabelu uvažovat, notebooky mám 2.
Spíš jsem myslel, že pro objíždění bazarů na "napichování" aut je pohodlnější krabička, než pouštět notebook atd. nehledě na výdrž baterie. Jasně že s plným VAGem se lze časem naučit i další věci pro nastavování funkcí ... to by byla ovšem daleká budoucnost

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od michall »

S "krabičkou" žádnou zkušenost nemám, takže neumím posoudit. Nicméně VAG+ntb umí mimo jiné i výsledky uložit a později vyhodnotit. Co se týká nabíjení - existují měniče na 230V nebo adaptéry do CL. Jistě se dají využít i pro další situace, mimo koupě.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od the.max »

'krabičky' které mají SD kartu, tak umí také ukládat logy pro další použití.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od kubenec »

A ta krabička na SD karty má ještě další využití? Protože třeba ten můj NtB může posloužit v době vánoc, kdy je velký stolní PC mimo provoz, protože na jeho místě stojí stromeček.

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od jop585 »

No mám takového starého mini notebooka, ještě s Win XP. Kdybych koupil novou baterku, tak cca 4 hodiny vydrží.
I ten měnič na 230V mám už kvůli dětem, když si hrajou na tabletu hry, nebo kvůli nabíječce na foťáky :-)
S jakým SW ten KKL nebo HEX-CAN kabel chodí? Někde jsem četl, že cosi běhá jen po DOSem, to by bylo trochu nepoužitelné.
Třeba VAG-COM od RossTech, který se dost chválí pro své funkce, chodí prý jen s originál HEX-CAN kabelem za 7000Kč :-(
Kromě diagnostiky při koupi by se pak hodily i funkce jako nastavení dojezdu oken apod., které to prý umí.
Který SW by uměl vyčíst skutečné najeté km třeba z ŘJ, pokd to teda nezměnili i tam? A nebo z ŘJ Tiptroniku, v případě automatu, tam prý to většinou změněné nebývá...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od michall »

Na takové to domácí použití (rozumněj základní věci) ti stačí kabel KKL a VAG 3.04. Na nějaké další nastavení je skoro lepší se obrátit na někoho, kdo ví, co dělá. Ono se chybnou hodnotou dá leccos zmrvit, navíc to děláš jednou, dvakrát.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od jop585 »

Díky za konkrétní tip, podívám se, za kolik se to dá sehnat, když to bude podobné jako "krabička", tak asi jasná volba.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od kubenec »

Vždyť Ti to Michall už psal o nějaký ten post výš. To chce číst.

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od jop585 »

kubenec píše:Vždyť Ti to Michall už psal o nějaký ten post výš. To chce číst.
To já četl, ale za těch 500 to podle prodejce podporuje jen auta do roku 2004 :-(
(a to i s novějším VAG 4.09, další pro novější ročníky prý chodí jen s originál HEX-CAN)
Takže levný KKL pro verzi VAG co umí i ročníky nad 2004 jsem zatím nenašel... tak jsem to myslel.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od kubenec »

Sharan II.generace je stále podporován až do konce výroby. To se tu ovšem už taky psalo.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od the.max »

To, že je tam napsána podpora pro auta do roku 2004, tak se tím myslí auta, jejichž výroba započala před rokem 2004. Auta, jejichž výroba započala později už pak jsou povětšinou CANová. A protože SAG se začal vyrábět už v roce 1996 a vyráběl se do roku 2006(Galaxy) a 2010?(sharan a alhambra), tak to podmínku splňuje.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od jop585 »

Už objednávám ze Slovenska HEX-CAN kabel. Kamarád s VCDS i umí, ale dělá v autorizáku Škodovky (bohužel nedělají i VW), tak přímo za ním přijet nemůžu, ale takhle mi bude moct dělat diagnostiku a nastavení mimo jejich servis...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od kubenec »

Komu neni rady tomu neni pomoci! Proc si za kazdou cenu kupoval ten HEX? Jasne jsme Ti rikaly, ze to na domaci kontroly neni na SAGy 7M do konce vyroby tj. do roku 2010 potreba.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

jop585
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 26.11.2014 13:41

Re: DIAGNOSTIKA: diagnostika motoru, ost. kolem diagnostiky

Příspěvek od jop585 »

Dostal jsem přes SZ doporučení na slovenský VW-club, s osobní zkušeností uživatele odsud, že pokud plánuju jednou něco víc než jednoduchou kontrolu (a mě to má kdo dělat, jen nemá doma potřebné vybavení), je lepší si trochu přidat. Místo pár diagnostik či nastavení ve značkovém servisu se mi cena toho kabelu vrátí.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“