MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od kubenec »

Viliku, nemas az tak pravdu. Neznamena, ze je ovladan podtlakem a na motoru neni samostany senzor, ze nebude hlasit chybu. U motoru z Euro4 je senzorem zpetne vazby vaha vzduchu. Ta vyhodnoti vetsi prutok v dobe otevreneho EGRu a nahlasi to RJ motoru. Pote naskoci chyba emisi.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

hruba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 29.08.2014 23:27
Bydliště: J.Čehcy

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od hruba »

nenašel by se nekdo z jihu čech,kdo by mi s tím pomohl?dík
Sharan 1,9 TDI 85KW AUY r.v.2000

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od vilik »

1.U auta co má v podpisu to tak jak popisuješ nejspíš není. Nevzpomínám si, že bych po zaslepení EGRu zaznamenal nějakou chybu. Dost dlouho jsem jezdil s "odstaveným" EGR ventilem, tj. vytažená a zaslepená podtlaková hadička. Bez známek nějaké anomálie. Stejně to bylo u i Sharana 2005.
2. Když už, tak jsi to napsal obráceně. Když je otevřený EGR, jde váhou vzduch méně vzduchu, protože to přisává spaliny přímo do sání motoru za váhou vzduchu.
3. V každém případě se kromě fyzického zaslepení doporučuje také SW zavření EGR ventilu.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od kubenec »

Nauč se číst.
1. Jsem nepsal, že to bude u něj, ale až u aut s Euro4.
2. To mám napsané dobře, když ŘJ motoru dá povel na otevření EGR a ten bude zaslepený, tak kudy půjde ten potřebný vzduch pro motor? Aha, no přeci přes váhu a ta vyhodnotí, že jde větší množství než má být.
3. SW uzavření je pěkná věc, ale moc to neřeší. Je pravda, že u našich aut, které plní normu Euro3, to nic hlásit nebude, ale u těch s mormou Euro4 už ano i při SW uzavření. Tady pomůže už pouze úprava mapy. Vlastní zkušenost na VW Passat 3B6 96kW AVF rok 2004. Konstrukčně stejný motor(pouze váha a EGR řízený podtlakem), ale už plní Euro4.

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od BERGRUFT »

Zdravím - už někdo zaslepoval EGR u 1,9 TDi 85 kw BVK? jestli se nepletu - plní tento motor Euro 4 a má něco jako EDC 15+. Jestli jste to někdo zaslepoval prosím o zkušenosti a rady. Díky
Naposledy upravil(a) BERGRUFT dne 21.07.2015 18:55, celkem upraveno 1 x.
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

joseee1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 07.11.2014 10:54

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od joseee1 »

Zdravím,
rád bych se zeptal, na koho ve svém okolí se můžu s důvěrou obrátit, ohledně
zaslepení EGR ventilu na svém VW Sharan 2,0TDi (103KW), r.v. 2007.
Jsem z Kyjova, ale stejně tak je pro mne dostupné Brno.

Díky moc.
Jose

maxlaser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.05.2014 22:38
Bydliště: Praha

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od maxlaser »

Mám zaslepený RGE ventil, ale načítá mi to chybu. Jak se to dá vyřešit přes ten Vag? Nevím jestli mám euro 3 nebo 4?
Seat Alhambra 2.0 103 kw 2007

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od kubenec »

Od roku 2004 mají všechna auta povinně Euro 4 a tam se musí EGR vyřadit v mapě. Tudíž nestačí ho pouze zaslepit a ve VAGu omezit. Vlastní zkušenost na Passatu z MR 2004 s motorem AVF 96kW. Cena od 1500,- u jakékoliv Chiptuningové firmy.

erorr12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.04.2015 14:28

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od erorr12 »

Zdravím. Mám Alhambru 2006 1.9 Tdi, BVK. Mohli by ste mi napísať návod, ako vybrať EGR ventil, resp. či auto treba dávať na zdvihák alebo sa to dá aj zvrchu. Ak to tu už je napísané, tak sa ospravedlňujem, no je tu toho až veľmi veľa. :)
Ďakujem.
Seat Alhambra 1.9 Tdi, 85kw, 2006, BVK

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od BERGRUFT »

BVK mám taky.. - motor BVK je "téměř" schodný s AUY EGR najdeš v pohodě z vrchu - sundej kryt a pořádně se natáhni - doporučuji se mrknout na stranu 6 tohoto vlákna
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Akrij
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.06.2015 10:31
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od Akrij »

Přihodím pár svých poznatků
1.9 81kw po zaslepení egru lepší reakce na plyn a po vyčištění sání auto jede tak o 30% lépe
u bmw 2,5 tds po zaslepní znatelně lepší reakce na plyn a hlavně o litr nižší spotřeba :-)
ex: Mazda mx-3 v6 (dokazování honďákům, že jim to nejede), BMW e39 525 TDSA (splněný sen)
nyní: Sharan 85kW

PC servis - Ozvučení kulturních a společenských akcí -> http://www.sltech.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od krejcar.vlad »

Mám dotaz, kde a co mám zaslepit EGR Ventil? Jestli ty trubky co vedou k ventilu nebo co? Přiznám se že se mne nechce číst všechny příspěvky, nemám tolik času a v noci odjíždím na druhý konec republiky. Předem děkuji.

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od vilik »

Tak to asi odjedeš bez záslepky. Hele, nechceš, aby ti to tady z fóra někdo udělal? Když nemáš čas? Tak nebuď lempl a hledej.
VW Sharan II 1.9 TDI PD 85 kW Family červený
VW Passat 1.9 TDI PD Variant 96 kW modrý

krejcar.vlad
Člen klubu
Příspěvky: 70
Registrován: 19.09.2012 10:13
Bydliště: Pitárne
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od krejcar.vlad »

Tak ti děkuji, jsi pozitivní člověk a nemáš asi nic jiného na práci než sedět u PC a psát poučné keci!

Uživatelský avatar
BERGRUFT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 26.04.2013 15:37
Bydliště: Valašsko

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od BERGRUFT »

To: krejcar.vlad - Tak za Ty chvíle, co čtu toto fórum jsem zjistil, že se zde na blbé dotazy samozřejmě odpoví "poučnými keci" - Když už jsi trefil správné téma..- hodilo by se ho snažit přečíst...- aspoň třeba pár posledních nejaktuálnějších stránek, nejspíš by jsi našel na svůj dotaz odpověď....

- Tedy pokud nemáš 1,9 TDI 85 kW typ motoru BVK (mimochodem - hodilo by se typ motoru šupnout do podpisu)- u tohoto motoru - ač je téměř shodný s AUY je to prý trochu jinak (mělo by se to jestli jsem to správně pochopil řešit i změnou mapy či co..)

na BVK též nevím, či to tu už někdo řešil a jak.... a stále čekám na odpověď... ( a to jsem celé téma přečetl) - ale doufám, že se jednou dočkám..- možno to ještě nikdo na BVK tu na fóru nedělal..
SHARAN 4motion 10/2008 BVK, 1,9 TDI z Beskyd

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“