MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Skyppy »

Asi se budu opakovat, ale zkontroluj konektor z pravé strany hlavy válců. V něm jsou kontakty pro všechny vstřiky. Mohl by být nedokonale spojený, nebo zoxidovaný.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od smolda »

Souhlasím s klokanem co se týká konektoru hlavy motoru. Regulace plnícího tlaku může být "zarostlé" turbo, nebo ventil N75, popřípadě poškozené hadičky podtlaku.
Začal bych asi očistou konektoru hlavy motoru pomocí přípravku na čištění kontaktů, znovu načíst, jestli chyba přetrvává a pak postupně až do úplného vítězství. Doporučuju věnovat pozornost i konektoru na ŘJ motoru (rozpojit, vyčistit, znovu zapojit a zajistit drcpáskou).
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od dvorky1 »

Ahoj. Tak konektor z boku hlavy je vpořádku. Kontakty pěkný bez jakékoliv oxidace nebo mechanického poškození. Problémy přetrvávají. Ta regulace tlaku je zatuhlý turbo to vím už delší dobu a budu řešit v další etapě opravy :). Zkusím vyřadit palivový filtr a hlavně ten plastovej ventilek ze zpátečky pak omrknu čerpadlo v nádrži jestli není nějak přicpaný. Osobně si myslím že ohledně toho čerpadla pokud funguje tak funguje. Nebo myslíte že by mohlo dávat nějak menší tlak? Když jsem měnil palivák z důvodu prvního projevení té závady tak se naplnil po 4x otočení klíčku takže čerpadlo myslím že je vpořádku.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od smolda »

A co ta ŘJ motoru, zkontrolovals jí taky?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od dvorky1 »

ŘJ taky zkontrolovaná a oba konektory vpořádku taky bez oxidace. Všechna kabeláž kam jde jen vidět taky bez poškození. Kdyby se aspoň závada projevovala pořád. Ale jede to 5 km normálně a pak začne lehce poškubávat a v tu chvíli jak vykvaltuju neudrží volnoběh. pokud jedu pořád dál tak to zase přejde a jede to normálně. Palivový filtr jsem vyřadil a taky bez změny. Když to chcípne tak v hadičkách je normálně nafta. Myslel jsem že to bude zavzdušněný ale nic. Když to neškube tak stejně celkově výkon nic moc. Na rovince do 150 ale s odřenýma ušima. Zkoušel jsem odpojit váhu vzduchu a to pak nejede vůbec tak předpokládám že ta bude vpořádku. Nebo myslíte že je možné že by ta Váha mola být nějak načnutá že to nejede na plnej výkon?- Zkoušel jsem rozhýbat regulaci turba a bez nějakého valného výsledku. Co nejdřív se mrknu pod víko ventilů jestli tam nebude něco k odhalení. Zatím díky za pomoc.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od M@rty74 »

Udělej na VAGu log motoru za jízdy - podle hodnot ti bude někdo spíše schopen poradit.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od dvorky1 »

Zdárec. Log jsem ještě nedělal. Byla by malá rada jak na to? Jinak víko bylo dole a konektory i kabeláž v naprostém pořádku. Pro jistotu jsem stejně konektory rozebral a trochu přimáčkl. Asi budu muset zkusit vyměnit celý vstřiky. Motor má najeto 254 tis. Ve 190 jsem ho kupoval a pochybuji že vstřiy někdo předemnou měnil. Jinak když mám napíchlej PC tak při jízdě při střední akceleraci vyběhne závada na tom 2 vstřiku. jel jsem jen 12 km a ta závada vyběhla zatím jen na 2 vstřiku.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od abeljozef »

Ono by stacilo spravit serioznu diagnostiku ..... len to treba aj vdiet a nevymyslat blbosti.

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od dvorky1 »

jojo s tím souhlasím. Někdo z okolí Karlvých Varů? kdo by mi byl schopen udělat seriózní diagnostiku? Já vládnu pouze obyč KKL kabelem a Vagem. Je možné nahradit stávající vstřiky těmi silnějšími? tuším že 96 Kw ? mám možnost je pořídit za dobrou cenu. Nebo je potřeba to ještě nějak softem upravit? děkuji.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od smolda »

Na to abys udělal diagnostiku jak se patří ti KKL kabel stačí - teda za předpokladu že to není Čína která může kecat a nebo za předpokladu že je kabel i sft korektně nainstalovanej.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od dvorky1 »

no já si to taky myslím ale nechtěl jsem odporovat odborníkům :thanks: Beztak se zatím nikdo neozval a Galaxina zlobí čím dál víc. Něco jsem k tomu postupu jak udělat LOG naštudoval ale jen jsem to v praxi ješte neodzkoušel tak jsem chtěl radu jak na to ale byl jsem odkázán na odborníky no tak čekám jestli by se mně někdo ujal :blush:
Jinak ohledně kabelu myslím že je vpoho. Zatím vše co jsem potřeboval jsem s ním udělal. (načtení závad, dávka paliva pro start, volnoběžné otáčky, servisní intervaly, instalace tempomatu atd jen takový menší zásahy). Děkuji všem za případné rady jak to škubání vyřešit. Čekám na vstřiky tak snad brzy budou.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Skyppy »

Ahoj kolegové. Nemohl by jste se někdo juknout na přiložený log a zhodnotit stav váhy vzduchu a turba?
Díky moc.
Přílohy
LOG-01-001-003-011.ZIP
(1.93 KiB) Staženo 131 x

DušanK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 15.02.2012 00:47

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od DušanK »

Zdar, čítam, že skapínajúci motor netrápi iba mňa. SHARAN AUY 85kW, 4x4, nové čerpadlo v nádrži, nový palivový filter, nový snímač teploty motora, pretesnené vstrekovače, nové zdvíhátka, vačka ok, nové žhaviče, plniaci tlak ok, synchro kľuka-vačka ok, váha ok, podľa troch rôznych diagnostík je všetko ok, ale aj tak mi pľuha nechce štartovať.Jediná sporadická chyba v logu je skrat na plus smerovky. Občas chytí hneď, ale spravidla točí donekonečna, potom začne pufkať a odpáli. Posledne mi zdochne hocikedy počas jazdy. Včera konkrétne 6x na úseku 1,5 km. Nezáleží na teplote ani polohe auta. Ešte v žiadnej dielni neprišli na chybu a už nemám chuť vyhadzovať prachy za dohady. Vie ma niekto usmerniť, kde ešte hľadať chybu? Už mám chuť tú hromadu nemeckej precíznosti pustiť s otvorenými oknami do rieky. Vďaka

Jazzman07
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.12.2008 20:45
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Jazzman07 »

Ahoj , sem tam se mi stane ze motor nenaskoci jako by sel na jeden valec nebo jako by nesla nafta do systemu . druha vec co mne napadla ze by to mohl delat imobilizer resp. rele 109 mate s tim nekdo zkusenost ? doma jsem rozdelal vw sharan 85kw 2001 a nasel jsem na pozici 109 rele 98 tak jsem z toho jelen .
Přílohy
image1.jpg

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od smolda »

Pokud by ti to dělalo immo, motor ti asi tak na jednu až dvě sekundy naskočí a pak zdechne, ale v každým případě zavrčí na všechny válce.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“