Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Králik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.02.2008 14:23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Králik »

Tak mě se taky přestali naklápět, ale žadnou chybu mi to nehlásí. Vše svítí jak má. Proč mi to na palubce nehlásí chybu??

Uživatelský avatar
Marchello
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 18.08.2010 20:23
Bydliště: PrešoVW - Slovensko

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Marchello »

možno ti to naklapa ale ty to nevnimaš nema vo zvyku nehlasiť poruchu
Scheiss auf TUV,die haben eh kein Geschmack

Uživatelský avatar
anydraj
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 242
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od anydraj »

Tak jsem to tu procetl od a-z, mel jsem s jednim autem ten samej problem,
sporadicky blikala zarovka na panelu.
Sroubek na lanku utazeny, ten byl OK.
Na snimaci polohy/ je potreba motor vytahnout/ utrzene spoje na konektoru, diky tem
tvrdych kabliku.
Je potreba zkontrolovat hlavne tohle a prepajet.
Přílohy
Snimac.jpg
100620143863.jpg

johnyfarmer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.05.2009 16:50

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od johnyfarmer »

Čau,

měl jsem stejný problém který popisujete v tomto tématu. Cca jednou za měsíc hlaska "aut. světla...". Po vypnutí a zapnutí vozu hláška zmizela.

Teď když jsem sundaval nárazník kvůli laku, tak si říkám kouknu na sroubek. A ejhle opravdu to očko se pod tím šroubkem pohybovalo. Utazeny byl jako čuně. Kratší jsem nenašel tak jsem pod nej dal perovku a zakapnul jsem ho lepidlem na zavity.

Takže pozor na to. Šroubek se muže zdát dotazeny dost, ale ve skutečnosti je opreny o dno závitu. Je třeba dat kratší nebo nějakou podložku(už to o tom někdo psal - jen opakuju - díky).

Takže děkuji všem přispěvovatelům do tohoto tématu. Mě určitě pomohlo.

Ještě jedno upozorněni. Když jsem toto odstranil tak cca 14 dni po tom se hláška znovu objevila. Vypnu motor, nastartuju čekám ze se hláška neobjevi. Bohužel vždy po vytočení volantu doprava naskocila. Večer jsem zkoušel jestli se naklapi xenony. To bylo v pořádku, tak zkouším prisvity do stran a opravdu doprava nešel.
Znova jsem procet cele forum, ale takový případ jsem nenašel. Bezesna noc... a jak tak přemýšlím tak mě napadlo kouknout na žárovku. No a problém vyřešen! Praskla žárovka. Nechápu když kluci z NDR maj hlásku na to ze vám na vozíku nesviti světlo, proč musí člověka vydesit touhle hlaskou, když by se mohlo rozsvítit "praskla žárovka v pravém prisvicovacim svetle" nebo něco takového! Nechápu!?

Takže taková moje zkušenost. Třeba to zase pomůže někomu dalšímu...

manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od manesik »

Ahoj, poradí někdo co s xenonem....před cca 2 mesici mi to vyhazovalo nefunkcni automaticka svetla, tak sem svetlo rozebral, proletoval vsechny spoje, slozil zpet(sroubek povolen nebyl) a vse fungovalo....az doted. Dnes to znovu zacalo hlasit chybu nataceni u svetla, takze si rikam, ze sroubkem to byt uz nemuze, ten sem utahl co to de, studenak tam taky nebude....no a co ted dal? na co se jeste podivat?
Nebo uz koupit z vrakace jiny motorek nataceni a vymenit?

diky za napady

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od Qido »

Stačí aby, jsi měl špatný čidlo náklonů xenonů na nápravě. To mám teď já.

manesik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 01.05.2010 15:26
Bydliště: Praha

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od manesik »

čidla naprav jsou ok
....a uz sem na to prisel. Spatny kontakt v konektoru

orang3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 22.09.2013 11:04

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od orang3 »

Ahoj všem, tak po několika měsících po opravě světla (dotažení šroubku) se hláška vrátila.. Po "příjemném" opětovném sundání nárazníku a světel, jsem na na žádnou závadu nepřišel, šroubek dotažený, všechny žárovky svítí, motorky jezdí. Podařilo se mi sehnat bazarové náhradní světlo, ale po výměně (plus teda bylo potřeba přendat obě jednotky a žárovku ze starého světla) závada pořád trvá, dokonce se někdy hláška rozsvítila hned ještě před nastartováním!
Po mnohačetném zkoušení, dotahování šroubku v různých pozicích, štelování horizontálního směru svícení pomocí bílé matky vně světla (jak to dělají na STK) kdy to jednou šlo a podruhé zase ne, jsem došel k tomu že záleží na pozici utažení šroubku. Zřejmě aby hallova sonda reagovala na magnet při té výchozí kontrole (kdy se po nastartování světla pohybují nahoru dolů, zleva doprava) a dala signál že mechanické natáčení funguje OK. Funguje to ale jen úplně v krajní poloze, spíš ještě za, že úplně musím na objímku žárovky zatlačit šroubovákem.. Nechápu.. Pak se hláška neobjeví, ale jakmile přestanu tlačit a posune se to třeba jen o 1 mm, hláška naskočí.

Nikde jsem tu nenašel, že by někdo kromě dotažení šroubku s lankem ještě nastavoval pozici aby to fungovalo. Jedině mě napadá že by byla špatná pozice toho magnetku proti hallově sondě, ale ta pozice se přeci nemůže nastavovat tak nahrubo jako dotažením šroubku o kousek vlevo nebo vpravo..

Už z toho začínám být mírně zoufalý, prosím zda by měl někdo nějakou radu.

raddex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.09.2007 09:44
Bydliště: zlechov

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od raddex »

Ahoj všem, mám stejný výsledek, opravdu hodně záleží na pozici šroubku v objímce, zkoušel jsem různé vareainty, bez výsledku... jsem z toho docela jelen, srnec, daněk.
Krajní pozice je jediná, kde se motorek pohne, bohužel nesedí výsledná směrovost světla a nejde to tolik dotáhnout seřízením.
Navíc se docela rozhodila horizontální nivelace, každé světlo se zastaví jinak.
Moc děkuji za radu, už jsem to rozdělával a dával dohromady přes víkend třikrát a vždy s jiným a španým výsledkem.
Šroubky nebyli povolené, dal jsem pod ně podpožku, výpis závady zmizel, ale kontrolka světel bliká neustále.
Vše jsem dělal s maximální pečlivostí a jsem z toho opravdu paf.
Díky, Radek

dieegoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 28.01.2014 12:14

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od dieegoo »

Tahle hláška mě taky irituje. Naskočí občas, ale přitom vždy vidím, že světla udělají rozcvičku všemi směry - motorky tedy fungují.

raddex
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 28.09.2007 09:44
Bydliště: zlechov

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od raddex »

Tu rozcvičku světla provedou i když je tam závada, ale není fukční natáčení xenonu v závislosti na natočení volantu, což
je signalizováno tím blikáním a výpisem. Tak to chápu.

dieegoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 28.01.2014 12:14

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od dieegoo »

Aha. No je pravda, že žádné natáčení světel při jízdě nepozoruju. Ani tehdy, kdy se hláška neobjeví. Buď se natáčí tak neznatelně, že si to člověk neuvědomí nebo to skutečně nefunguje.

Abych byl konkrétní - mně chyba "automatická jízdní světla nefunkční" vyskočí hned po nastartovaní motoru, pak zmizí a během jízdy nikdy nevyskočí, nerozsvítí se ani žádná kontrolka. Passat 12/2006 s bixenony.

Zkusím ověřit přimontováním GoPro na kapotu a testovací jízdou.

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od petryk1 »

Hmm, zlate halogeny... :)

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od hkr »

V noci, nebo za šera natáčení xenonů poznáš, to mi věř. U mě nenaklápěly chybou řj xenonů. Na palubce nic, na VAGu tuším taky nic, přišlo se na to až na opakované naléhání na servis, že "přeci nejsem blbej a vidim, že když jetu, tak to netočí". Asi zkoušeli, až to vyšlo. Jinak světla při nastartování svůj taneček udělaly, ale prostě při jízdě nic. Jak říkám, řj xenonů.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

dieegoo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 28.01.2014 12:14

Re: Automatická jízdní světla nefunkční - odstraněno

Příspěvek od dieegoo »

Hm, tak to je pěkný. Světla svítí, zatím to asi řešit nebudu, maximálně zkusím utáhnout ten šroub.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“