Passat s ESP má EDS?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Ahoj klubáci, měl bych takovou otázečku. Má B5,5 EDS když auto má ESP? Dnes jsem to zkoušel a hrabe jen jedno kolo, ať už je ESP vypnuty nebo zapnuty. Jsem zvyklí z toleda ktery má ABS+EDS a je to uplně o něčem jiným i když je to jen hloupý přibržďování hrabajícího kola.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Wesni
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zdíkov(Jihočeský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wesni »

Muj to stopro nema... Je to 96kw v ssdtikvaltu predohrab rok 2002
VW Passat Variant 1,9TDI PD 96kw
VW T5 Multivan 2,5 TDI 128kW AXE T5 Board Edition

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Jak to tak vypadá, tak já taky ne. A to jsem si myslel, že když má auto ESP/ASR ktery následně vypnu, tak EDS bude fungovat. :? To na mokrý trávě nic nevyjede. :cry:

TDI 96kw 2002 5Q
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od tornado1 »

každý passat B5.5 má EDS
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Když s toledem 1M začnu na kluzkým povrchu hrabat, začně vrčet ABS a zaberou obě kola. Tohle mi u passatu nejde, proč? I na travníku jde vidět, že to jedno kolo se defakto nehnulo. Tohle nejde ani na B6, kde je tedy chyba?
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od majkl1 »

Mám sice B5 (syncro), ale EDS mám. Oproti jiným automobilkám má pašík o poznání méně citlivé EDS. Rozdíl v otáčkách kol téže nápravy musí být o dost vyšší, než třeba u škodovky. To znamená, že u mě se EDS spouští na první převodový stupeň až při otáčkách nad 3000/min. Podle chytrých knížek u předohrabu se EDS aktivuje od 20km/h do 40 a u 4x4 od 20km/h do 80km/h.
Ale je možné, že se ti opravdu ani nespustí, protože je řj hlídán čas, po který bylo EDS aktivní kvůli přehřívání brzzd. Mě nechodilo protože diagnostika ukazovala stále aktivní zásah proti spouštění, což byla patrně chyba řj budíků (paměť prázdná), z kterých si prý řj ABS bere čas. Každopádně po výměně budíků mi to už zase funguje.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Aha, tak já to zkoušel jen do 2500ot/min to bude asi ten problém. U toleda to funguje snad hned, stačí mít i pod 2000ot/min.

Jak bude čas, tak to zkusím. Díky
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od majkl1 »

Musíš mít zkrátka na tachometru nad 20km/h (u mě to chce ale ještě o kousek více). Tohle mají nedořešené. Než se aktivuje EDS, tak se vě sněhu kolikrát zahrabu, že ležím na břichu. Pak už mi je EDS k hovnu.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Tak jsem to zkoušel a stejně nic.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od majkl1 »

Tak píchnout na diagnostiku a v řj ABS kouknout na hodiny. Už nevím jaká je to skupina - někde v první pětce. Měly by tam být myslím 00:00. Pokud tam budou nějaké minuty, :offtopic: tak to můžeš mít stejný problém, jako jsem měl já. Bohužel příčinu ani případnou radu na opravu mi nikdo nikde neřekl, takže ani já k tomu nemám co více říci.
Chtěl jsem si udělat log, kde bych viděl otáčky jednotlivých kol a aktivaci EDS, ale ve chvíli, kdy mělo být aktivní ABS/EDS mi padala komunikace - prý bezpečnostní záležitost, takže jsem viděl leda prd :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Co jsem se dočetl na německém audi foru, tak EDS mají jen vozy s ASR. Auta ktery mají ESP, tak EDS je jen u 2,8 a 2,5TDI tedy jen šestiválce. Jo a ještě všechny torseny.
tornado1 píše:každý passat B5.5 má EDS
Máš to osobně potvrzeno?
Seat Exeo ST 2.0TDI

danny6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 26.08.2009 18:44

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od danny6 »

cau ja mam passata 1.9tdi 4motion 2004 a taky mi eds nejede

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od majkl1 »

Tak dneska jsem zjistil, že mě už taky nechodí :evil:
Chyby žádný nevypisuje, ale prostě se neaktivuje. Dříve to bylo poznat, když začalo makat.
Vjel jsem na zasněžený kopec a málem jsem tam skončil, přitom tam bylo sotva 20 čísel. Kdo si pamatuje před pár lety tady videa z motokrosové trati z Pertoltic, tak ví, že pašík 4x4 umí skoro zázraky. Bylo i na jednom videu vidět, jak se mi protáčí opravdu všechna 4 kola. Dneska mi jely jen kola dvě a EDS ani prd.
Mám podezření, že bude nějaká krpa v odečítání doby deaktivace EDS kvůli přehřívání brzd. Až budu mít chvíli, juknu na diagnostiku. Mrzuté je, že kvůli bezpečnosti nejde (aspoň mě) dělat za jízdy log ABS.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

danny6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 26.08.2009 18:44

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od danny6 »

a kdyz to eds nejde ma to horsi jizdni vlastnosti jako treba spatnej rozjezd v kopci atd? ja se rozjedu s pasikem uplne vsude jen poradne hrabe a zadek utika jinak pohoda

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Passat s ESP má EDS?

Příspěvek od majkl1 »

Poznáš to hlavně, když je třeba jedna strana auta na ledu a druhá na asfaltu nebo když prostě prasíš někde ve sněhu. Pak ti ty dvě kola, která se netočí kvůli neaktivnímu EDS prostě chybí. :blush:
Když jsem někde zapadl a neležel jsem vyloženě na břichu, tak při oroštování nad 20km/h, kdy se EDS aktivuje, jsem se vždycky vyhrabal. Bez něho ne. :evil:
Ber to tak, že bez EDS ti čtyřkola může jet jen na dvě kola, vyjímečně i jen na jedno, což je pro 4M ostuda. S EDS ti hrabou všechna čtyři. Rozdíl určitě poznáš.
Si představ (mě se to stalo), že spadneš třeba jedním kolem do díry a kolo je úplně ve vzduchu. Bez EDS tam budeš stát jak mršina a nepohneš se. Jen se bude to volné kolo točit. Takže jako obyčejný předohraboš. S EDS z toho vyskočíš jak nic a to i když by to druhé kolo na téže nápravě bylo někde v blátě, druhá náprava tě vytáhne (pokud tedy poměr adheze jedné nápravy vůči druhé nepřesáhne limitní poměr pro daný torsen)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“