VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od Dregs »

Zdravím,

nedávno jsem zakoupil VW PASSAT 1.9 B5 TDI (85 KW PD) - rok výroby 2000. Všiml jsem si toho až teď, že na budíkách se mi neukazuje teplota vody. Rafička se ani nehne, stále leží na stejné pozici (úplně v levo) i při hodinové jízdě. Auto normálně krásně topí. Byl jsem na diagnostice, kde provedli kontrolu budíků a ty jsou prý v pořádku. Jinou závadu, která by s tímto souvisela nenašli. Volal jsem původnímu majiteli, který mi řekl, že mu to již neukazovalo od té doby, co to zakoupil. Zkoušel prý vyměnit teplotní čidlo (bylo z vrakáče) a nepomohlo.

Nevíte čím by to mohlo být ? Nové čidlo u nás stojí okolo 700,-Kč, což se mi zbytečně nechce vyhazovat, když nemám jistotu, že to pojede. Dále bych se chtěl zeptat, zda-li to má vliv i na spotřebu vozidla (nemám palubní PC a jezdím s ním teprve týden) ?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od M@ty »

Čidlo je dvojité - jedna půlka měří pro ŘJ, druhá pro budíky. Pokud ti ta "půlka" pro ŘJ měří správně, tak to vliv na chod nemá. Provedl bych kontrolu zda nějaký jantar neměnil namísto čidla teploty chladící kapaliny termospínač ventilátoru za chladičem. Je modrý a čidlo teploty zelené (nový typ) nebo černé (starý typ). Uvidíš co je špatně a podle toho koupíš buď nové čidlo nebo si ho přehodíš namísto termospínače a ten pořídíš nový.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od Dregs »

M@ty píše:Čidlo je dvojité - jedna půlka měří pro ŘJ, druhá pro budíky. Pokud ti ta "půlka" pro ŘJ měří správně, tak to vliv na chod nemá. Provedl bych kontrolu zda nějaký jantar neměnil namísto čidla teploty chladící kapaliny termospínač ventilátoru za chladičem. Je modrý a čidlo teploty zelené (nový typ) nebo černé (starý typ). Uvidíš co je špatně a podle toho koupíš buď nové čidlo nebo si ho přehodíš namísto termospínače a ten pořídíš nový.
Měl jsem v plánu zkusit sundat patici z čidla a prostříkat, zda-li nejsou kontakty zanešené. Sundal jsem hlavní kryt a poté jsem z levé strany (boku) viděl černou patici to je nejspíše ona. Zkoušel jsem to, když sněžilo, tak se mi to nepodařilo sundat, tudíž jsem to odložil (nemám garáž). Pokud jsem to dobře pochopil, tak bych tam měl modrou patici na tom místě ne (jak to myslíš ty) ?

Trošku mě právě mate, že původnímu majiteli to i přes výměnu nefungovalo (je možné že z vrakáče narazil na vadný kus opět).

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od M@ty »

Na výstupu chladící kapaliny z hlavy motoru máš správné čidlo ale je staré. Delší dobu se dělá novější typ se zeleným konektorem. Termospínač je na výstupní hadici z chladiče dole u příčky motoru. Pokud budeš čidlo měnit tak ho kup i s novým "O" kroužkem.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od Dregs »

M@ty píše:Na výstupu chladící kapaliny z hlavy motoru máš správné čidlo ale je staré. Delší dobu se dělá novější typ se zeleným konektorem. Termospínač je na výstupní hadici z chladiče dole u příčky motoru. Pokud budeš čidlo měnit tak ho kup i s novým "O" kroužkem.
Patří tam tento ? (autokelly - EPS 1.830.258) a rozdíl mezi variantou za 244,-Kč a 676,-Kč (levnější by byla pro mě přijatelnější)

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od trhac »

Jo to zelený čtyřpinový by mělo byt ono

Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od Dregs »

trhac píše:Jo to zelený čtyřpinový by mělo byt ono
A jaký je rozdíl mezi variantou za 244,-Kč a 676,-Kč ? Nechce se mi za to dávat tu větší částku, když to možná tím ani není (původní majitel měnil - sice z vrakáče, ale i tak neúspěšně).

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od trhac »

To levný určitě nebude origo ale bude třeba febi nebo facet.Jednou sem si koupil od febi a v zimě auto nežhavilo a tudíš ani nestartovalo.takže sem dal 3kila za febi a potom ještě 8kil za originál ale je to na tobě

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od M@ty »

Kvalita čidel je dost žalostná. Koupil jsem podezřele levný originál a po roce ho měnil znovu. Na pohled žádný rozdíl. Jako je na to záruka, ale kdo se s tím má pořád prohazovat. I když to je na chvilku... :x

EPS je snad výroba Itálie. V nejhorším si to zopakuješ :D
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od Dregs »

Tak jsem provedl výměnu a stále nefunguje. Nevíte co dále ?

Uživatelský avatar
fredh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 21.08.2010 20:03
Bydliště: Vysočina

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od fredh »

po připojení na diagnostiku to ukazuje teploty? Jestli ne, tak kabeláž k čidlu je špatná nebo ukazatel v budíkách.
Passat B5 sedan, r.v. 97, 1.9Tdi 81Kw, Passat B5 combi, r.v. 99, 1.9Tdi 81Kw

Gti --> Gti --> Vts --> Gti-->Tdi

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od M@ty »

Na diagnostice vidíš teplotu co to měří pro ŘJ. Údaj pro budíky nikoliv. Takže pokud při testu akčních členů budík nemá problém, tak bych mrknul na kabel a konektor čidla.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Gerechti
Člen klubu
Příspěvky: 85
Registrován: 16.11.2014 13:23
Bydliště: Vysočina

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od Gerechti »

pokud zkus jít po termostatu taky,a to čidlo jestli je z vrakáče nespoléhal bych nato moc,lepší je takovou věc koupit novou
Passat 1.9 TDI 66kw 1999

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od llukass »

Dregs píše:Tak jsem provedl výměnu a stále nefunguje. Nevíte co dále ?
a který čidlo jsi tam dal? Já mám zas zkušenost, že jsem černý zaměnil na zelený a fungovalo špatně, tak jsem zelený vrátil a a sehnal místo něho černý a pak už vše bylo OK.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: VW PASSAT B5 - neukazuje teplotu vody

Příspěvek od trhac »

Jenže i když si objedná ve vw nebo ve škodovce originál tak je jen a pouze zelený

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“