Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Xporter1634
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.01.2015 18:28

Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od Xporter1634 »

Caute, zacal mi svetit na palubnom airbag, po napichnuti na diagnostiku sa ukazalo ze to je: hlavovy airbag- strana ridice ..... ten airbag je jeden kus a ide o A stlpika az skoro ku D stlpiku a tam je ak konektor .... na forach som cital nech skusim konektor vycistit a nastiekat sprejom na kontakty, a to som aj urobil ale chyba pretrvava .... co poradite ?
Přílohy
bll.jpg
Bez názvu.png
gh.jpg
hg.jpg

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od oneb1t »

a smazali ste tu chybu? :)
i kdyz to by vam to neukazovalo v mereni prilis velke takze je problem jeste nekde s dratem po ceste
Naposledy upravil(a) oneb1t dne 07.01.2015 18:45, celkem upraveno 1 x.
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Xporter1634
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.01.2015 18:28

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od Xporter1634 »

vymazal, ale za 20s nabehla naspat .... aj som skusil lavu(spolujazdcov hlavovy airbag) odpojit , ukazalo obe chyby , po znovupripojeni spolujazdcovej strany vymazal chyby ale zase naskocila iba vodicova strana

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od oneb1t »

projit cely spojeni po ceste
zacal bych tim ze bych pripojil levej airbag napravo jestli chyba zmizi pokud jo tak je to primo airbagem pokud ne tak je to vedenim nebo konektorem na jednotce airbagu
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Xporter1634
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.01.2015 18:28

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od Xporter1634 »

presne ako vravis, pouzit konektor resp. kabel z ridicovej strany a napojit nim spolujazdcou hlavovy airbag a tam sa ukaze kde je chyba ,,,,, to som chcel uz dnes skusit ale boli kratke kable a v garazi zima, musim to nejak ponapajat

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od xerxes »

pochybuju že by byl špatný bag spíš ta kabeláž

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od marfy8 »

No nevím jestli ti to pomůže ale u Oktávky II je dost častá chyba airbagu.
Řešení, uštípnout konektor a kabely napájet k sobě natvrdo - přesně to jsem udělal a po smazání chyba už nenaskočila.

Jestli by to pomohlo i tobě nevím spíš to píšu jen informativně, že může být chyba v tom konektoru... Za vyzkoušení to podle mě stojí. Stejně ten konektor nebudeš nikdy odpojovat.

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1023
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od oneb1t »

myslim ze tohle by to nevyresilo musel by sehnat presnej odpor

jestli ti fungovalo jen spojeni tech 2 dratu tak to se celkem divim ze to nehlasi ze je tam spatnej odpor :D
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od marfy8 »

Žádný odpor by nemusel shánět. Jde o to, že ten konektor je už starý a kontakty volné a špatně doléhají. Proto tam vzniká přechodový odpor a počítač vyhodnotí chybu. Většinou prostříknutí konektoru nepomůže.

Proto se ten konektor úplně odstřihne a vodiče se k sobě připájí natvrdo. Pokud je chyba v tom konektoru tohle "řešení" tu chybu odstraní. Pokud chyba zůstane je třeba hledat problém jinde.

Xporter1634
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.01.2015 18:28

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od Xporter1634 »

ako ked som vytiahol konektor tak bol ako novy (skoda ze som neurobil foto) .... zajtra to vyskusam zo zatazou t.j. najprv vyskusam ci bude hlasit chybu spolujazdcova strana , ak nie tak odpor dam na konektor ridicovej strany a tam sa uvidi co je zle : bud kabel alebo airbag

Xporter1634
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 07.01.2015 18:28

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od Xporter1634 »

problem vyrieseny, aspon zatial kym to nesvieti :-D .... testoval som to z 3ohm odporom a zistil som ze je v zasuvke zly kontakt , takze som ju rozobral a precistil + taktiez som prepajkoval jeden kontakt pretoze bol natrhnuty .... diky vsetkm za pomoc :)

smart001
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 19.02.2009 22:01

Re: Hlavovy airbag : strana ridice , chyba

Příspěvek od smart001 »

Zdravím,mám GIV třídvéř a svítí mi kontrolka airbagu. Po připíchnutí na kabel (mám jen tu levnou diagnostiku kde se nedá nic moc dělat,spíš jen číst chyby) tak mi to hlasilo nejdříve 00588 airbag igniter:drive side N95
32-10 Resistance too high -intermittent
po vymazání mi to zhaslo ale asi za 3 sekundy kontrolka svitila znova prošahal jsem kabely ,nekolikrat vypojil a zapojil konektor airbagu pod sedačkou a znovu vymazal chybu-opět naskočila a ktomu ještě nová 01217 shareware version. To decode all DTCs
32-10 Please Register/Activate - intermittent

do VISu jsem koukal a udělal to nejjednodušší co bylo v mých silách (kontrola kabelů až k podlaze,pročištění konektorů) žadná závada. V servisu mi měnili už dvakrát ten airbagovej kroužek u volantu jestli s tím má něco společného. Ale spíš to bude nějaký problém v ty sedačče řidiče....nechce se mi nejak párat :D, budu rád za každou radu Děkuju

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“