1.0 - zamrznutí motoru

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

zemy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.03.2014 13:13
Bydliště: Karlovy Vary

1.0 - zamrznutí motoru

Příspěvek od zemy »

Zdravim na foru jenom bych se chtěl podelit o zajímavou zkušenost, nedavno se mi zastavil motor venku asi -9 stupňu vyjel jsem rozsvítilo se mazání a na cca 200m motor stál, dřív se mi nepodařilo zastavit začal jsem koukat po jiném motoru já de.... jsem ho zadřel mě napadlo až mi známí řekl že jenom zamrz že ho mám dát do tepla vypustit olej ( uplně hnědý naředěn emulzí co se tvoří v motoru ) a dát nový projet a znova vypustit a zase nový olej a prej to bude dobrý a měl pravdu jak se auto ohřálo v garáži nový olej a motůrek zase vrčí jako by nic prý na to trpí krátká jízda 4km do práce a to samé domu že se s tim už hodněkrát setkal.
VW LUPO 1.0 37kw tip motoru ALL

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od skacel99 »

Jako že ti ztuhnul olej za jízdy???? :fool:

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od McMahon »

Taky jsem to musel 3x přečist než jsem to jakž takž pochopil :wink:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od xerxes »

zemy píše:Zdravim na foru jenom bych se chtěl podelit o zajímavou zkušenost, nedavno se mi zastavil motor venku asi -9 stupňu vyjel jsem rozsvítilo se mazání a na cca 200m motor stál, dřív se mi nepodařilo zastavit začal jsem koukat po jiném motoru já de.... jsem ho zadřel mě napadlo až mi známí řekl že jenom zamrz že ho mám dát do tepla vypustit olej ( uplně hnědý naředěn emulzí co se tvoří v motoru ) a dát nový projet a znova vypustit a zase nový olej a prej to bude dobrý a měl pravdu jak se auto ohřálo v garáži nový olej a motůrek zase vrčí jako by nic prý na to trpí krátká jízda 4km do práce a to samé domu že se s tim už hodněkrát setkal.
VW LUPO 1.0 37kw tip motoru ALL
vitej na clubu,pokud ti mužu poradit tak olej měn co cca 10 000kč abyses pak nemusel z tim v zimě jebat,ale pokud máš vyhřívanou garaž tak neřešim :wink: každopadně auto nemohlo přičinou nízkých teplot samo zdechnout,pokud už jezdíš krátke vzdalenosti tak se snaž třeba motor nechat běžet uber topeni na nižší výkon at ma snahu še co jak nejdřív ohřát :wink:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od skacel99 »

To jako myslíte vážně s tím olejem,že když je zima,auto studený a pustím si topení tak zatuhne??? 8O

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od xerxes »

Ale ne olej nemuze zamrznout ale co mu mam napsat jak napsal to co napsal :mrgreen:

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od skacel99 »

No tady evidentně zatuhnul. Chápete někdo ten dotaz???

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od flacek »

No nechapu ale kdyby olej tuhnul pri -9 tak pak je pulka Ruska, Kanady a ja jeste ne im jakych statu v zime mimo. Pred dvouma rokama u nas bylo -16 a taky se jezdilo. Olej urcite bude tuzsi ale nezamrzne to jedine ze by v nem byla voda ale ta se zase nesmisi s olejem, bude se drzet nahore . Tady zamrzlo neco jineho.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od skacel99 »

Píše tam,že to zadřel. Možná měl nějakej hustej olej a šlápl tomu hned po startu.Olej neměl tlak a přidřelo se to.Jakmile se dal olej,kterej tam patří,jede to. Je to ale nějaký divný

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od flacek »

Ja to chapu tak ze si myslel ze to zadrel ale dal to do tepla a zase vrci. No je to takove znatecne.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od McMahon »

Piše, že z toho vylil emulzi nebo co to bylo za sračku, tak asi měl v tom oleji vodu.

zemy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.03.2014 13:13
Bydliště: Karlovy Vary

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od zemy »

Asi jsem to blbě napsal na oleji najeto cca 6000km za deset měsícu takže olej měl teoreticky ještě chvilku do výměny ale jak se tvoří bilá emulze je to vidět hlavně v zimě pod víčkem na dolejvání oleje tak se mi tam jí udělalo tolik že se někam dostala a tam přimrzla tak to asi přestalo mazat.
olej byl uplně hnědej a po zahřátí na cca 70 stupňu se tvořily bublinky na hladině
Motor se opravdu zastavil a když jsem zkusil nastartovat tak vydavalo divný zvuky dál jsem to už nezkoušel rači

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od McMahon »

Ale otazka je proč tam byla ta emulze, tzn. proč byla voda v oleji. Ta tam nema co dělat.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od xerxes »

ci se dozviš? :roll:

zemy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 09.03.2014 13:13
Bydliště: Karlovy Vary

Re: zamrznutí motoru

Příspěvek od zemy »

Kde se bere voda v oleji zatim nevim ale v nádržce je tak nějak stejně napadlo mě i těsnění pod hlavou ale to by se tlakovaly hadice asi ?? Muže na to mít vliv termostat že by se neohřál pořádně motor hodně dlouho mi to drží otáčky kolem 1000-1100 až po ujetí nějakejch 15 km to klesne 900-800 otáček.
Kolik to má držet otáček na volnoběh když je ohřátý motor ?????
Zatím dekuji a pokud tady píšu bludy tak se omlouvam nejsem mechnik ale olej do auta pokaždé leju ten co tam má bejt a měním jednou za rok nebo 10000km :tongue:

Odpovědět

Zpět na „Lupo“