Hlava válců pro 2TDI 125KW BMR

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
guverner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 21.10.2010 12:26

Hlava válců pro 2TDI 125KW BMR

Příspěvek od guverner »

Ahoj,

sháním hlavu válců pro svého pašíka kombi 2TDI 125KW nebo nějaký tip, jestli se dá nově stará hlava vyvložkovat? má najeto 285 tisíc km. Problém je, že mi teď neustále trvá delší dobu než chytne auto a dneska po chytnutí se ještě na cca 2 sec ozval z motoru takové rachocení jako traktor nebo takový zvuk, který se ozývá, když to trvá déle nastartovat.

Bude to asi tím, že padá nafta, že? že to nemá kompresi... jinak diagnostika nehlásí žádnou závadu.

dá se na vagu nějak zjistit ty komprese, jestli je ta hlava špatná, aniž by se to muselo rozebrat? je tam nějaký test a pokud ano, tak jak ho tam spustím.

díky za rady

M.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Hlava válců pro 2TDI 125KW BMR

Příspěvek od KJirka »

je-li nízká nebo spíš rozdílná komprese jednotlivých válců, bude to spíš netěsností pístních kroužků, resp. zkrátka vyběhaným motorem. Jak tě napadlo začít hlavou ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hlava válců pro 2TDI 125KW BMR

Příspěvek od sharik4x4 »

Pošli hlavu na repas sem:http://www.engitec.cz/opravy-ulozeni-vstrikovacu-pd/

Oni si stím poradí a budeš mít klid s padáním nafty,ale raději tam zavolej, nevím jak to řešej u 16V to vyvložkování.
Já jsem řešil vždy 8V hlavu.Spodek motoru bude OK, to u VW drží. :D

Couloo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 17.11.2013 17:03

Re: Hlava válců pro 2TDI 125KW BMR

Příspěvek od Couloo »

Ja mam stejny problem u BMR a pry to dela na 90% cerpadlo v nadrzi ktere pri rannim startu natlaci malo nafty do motoru. Kdysi mi toto delala i Octavka 1 ale tam se pres diag pridalo vice nafty ke startu a pak to bylo ok. Nevim ale jestli by toto mohlo pomoct Pasikovi.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hlava válců pro 2TDI 125KW BMR

Příspěvek od sharik4x4 »

Čerpadlo v nádrži to rozhorně není.To žádnej extra tlak nedělá.A nemotej do toho rotačku z octávky kde si přidával startovací dávku.Samoržejmě pro start by pomohlo přidat startovací dávku, ale u passata to znamená změnu v softu.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“