Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
tomášek pasat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 07.03.2010 13:18

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od tomášek pasat »

ricom píše:to nemůžeš myslet vážně že by jsi dal starší setrvák. dávat ho může starší skutečně jen naprostej zoufalec
tomášek pasat píše:setrvák jen sonduji,ale dává se i starší,samozřejmě,nemuže být od kohokoliv,to je mi jasnécelou sadu mám sehnanou za 11 500 Luk
poldle tebe jsou zoufalci i ti co mi nabízeli setrvák na tomhle foru že??
Víš co zamysli se nad sebou,napadlo tě že starší setrvák muže mít třeba najeto 50 tis? ale ty si milionář,tk by si ho hodil za 150 Kč do šrotu....

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od ricom »

ano co se týče dvouhmoty a setrváku pokud chce někdo ušetřit a dá to starší je u mě zoufalec.. to není o milionářích.. to je o opici a banánech..
je to podobné jako brousit kotouče.. to může taky naprostej zoufalec..
tobě se asi ještě nestalo,že jsi něco dal staršího a v zápětí se to posralo vid.. no tak to jsi hlavně milionář ty, když si můžeš dovolit platit xkráte práci..

koupíš starší pneu, motor, turbo budiž.. ale tohle je prostě nesmysl.. je to můj názor nikomu ho nevnucuji.. nelíbí se ti tak ho ignoruj.

je svoboda slova, nemusíš tu slyšet jen slova chváli a porozumění..

***
nedávno jsem naší holce dělal repasé převodovky a když byla sundaná tak se samozřejmě juklo i na spojku, kluci na dílně říkají kup jí už má něco za sebou a udělá se to najednou.
neplatil jsem to já, ale i ta 24letá nevl. dcera si nechala poradit a tu spojku prostě udělala s tím.
a má klid jak od spojky tak od převodovky..

už chápeš co jsem ti tím chtěl říci ?? že ne vždy se musí vyplatit ušetřit..


p.s. hlavně bych docela rád viděl nějaký setrvák starší v ok stavu.. vzhledem k tomu co tady máme všici nalítáno za hektary..

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od ricom »

a pokud na Zlínsku měníte starší setrváky tak asi holt jste zoufalci.. ale pochybuji o tom, že takovejch je tam nějak více jak v jiných krajích.
nesnáším tyhle uraženecký kecy Morava vs Praha..

když se do někoho chci obout dělám to hlavně osobně to mi věř.. tady na foru je to vcelku nerálné co říkáš.
tomášek pasat píše:tak to je asi zlínsko kraj zoufalcu,podle tebe....,ok.,nech si rady pro sebe,čímm víc pročítam tohle forum,tk zjištuji,že je tady par super borcu,ale při nich se tady veze pár lidí kteří umí jen urážet..,někdo tady něco napíše,samozřejme tomu nerozumí, a pár lidí třeba jako si ty se do něj hned obuje a dá mu co proto. Dík hrdino

Uživatelský avatar
tomášek pasat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 07.03.2010 13:18

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od tomášek pasat »

ricom píše:ano co se týče dvouhmoty a setrváku pokud chce někdo ušetřit a dá to starší je u mě zoufalec.. to není o milionářích.. to je o opici a banánech..
je to podobné jako brousit kotouče.. to může taky naprostej zoufalec..
tobě se asi ještě nestalo,že jsi něco dal staršího a v zápětí se to posralo vid.. no tak to jsi hlavně milionář ty, když si můžeš dovolit platit xkráte práci..

koupíš starší pneu, motor, turbo budiž.. ale tohle je prostě nesmysl.. je to můj názor nikomu ho nevnucuji.. nelíbí se ti tak ho ignoruj.

je svoboda slova, nemusíš tu slyšet jen slova chváli a porozumění..

***
nedávno jsem naší holce dělal repasé převodovky a když byla sundaná tak se samozřejmě juklo i na spojku, kluci na dílně říkají kup jí už má něco za sebou a udělá se to najednou.
neplatil jsem to já, ale i ta 24letá nevl. dcera si nechala poradit a tu spojku prostě udělala s tím.
a má klid jak od spojky tak od převodovky..

už chápeš co jsem ti tím chtěl říci ?? že ne vždy se musí vyplatit ušetřit..


p.s. hlavně bych docela rád viděl nějaký setrvák starší v ok stavu.. vzhledem k tomu co tady máme všici nalítáno za hektary..
to je mi celkem jasné,já jen říkám,že se to tak řeší,neříkám,že to udělám.
Hlavně to řeším takhle,protože auto vv letě pude pryč a tuhle investici mi nikdo nevrátí,to nikoho bez servisky nezajímá,protože ti nemusí veřit.
Popravdě mi ted de o to,aby to fungovalo,a co bude za rok je jedno...,proto to sondování staaršího setrváku

Jinak je jasné,nové je nové a tk to stejně na 90 procent dopadne...

Uživatelský avatar
pepa 67
Člen klubu
Příspěvky: 567
Registrován: 23.08.2014 07:53
Bydliště: Litoměřicko

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od pepa 67 »

Tak koukám že jsi zdárnej případ těch co auto na oko polátá a pryč sním .hlavně že jsi to tu napsal at to káždej počte,já myslel že si to opravuješ pro sebe :negative: i když sem si řikal jak píšeš o starším setrváku že to bude nějaká divno myšlenka a ejhle je to tu :wink: chudák potencionální kupec blbec ala systém cz :potlesk: :potlesk:
Passat 2.0.TDI CBDC 2010 Modifications made by SGS Petr 137 kw 358Nm Děkuji za profi práci . Skyline made in Ergo

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Příspěvek od ricom »

Asi bych dokázal i vestit z koule. No aspoň že to už kolega neprodá tady na klubu

Patrik

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od denis.82 »

tomášek pasat píše:tak to je asi zlínsko kraj zoufalcu,podle tebe....,ok.,nech si rady pro sebe,čímm víc pročítam tohle forum,tk zjištuji,že je tady par super borcu,ale při nich se tady veze pár lidí kteří umí jen urážet..,někdo tady něco napíše,samozřejme tomu nerozumí, a pár lidí třeba jako si ty se do něj hned obuje a dá mu co proto. Dík hrdino
Cau, ja jsem treba taky ze Zlina :pleasantry: , ale kdyz jsem nechaval na Touranu menit tu zrovna ne moc povedenou 6q prevodovku (sehnal jsem starsi s pulrocni zarukou), tak jsem samozrejme daval setrvak a spojku novou. A to byl Touran urceny jen k prodeji!!! Kupujici byl rad, ze to ma nove (dolozil jsem mu fakturu a zaruka se dopisovala i do kupni smlouvy).
Nevim jestli ti to poradil tvuj mechanik nebo jak te to napadlo, ale davat starsi setrvak ale treba i turbo je totalni kravina (v dnesni dobe to uz nestoji ctyricet tisic jak driv ve VW). A hlavne ver tomu, ze tyhle veci se s najezdem 50tkm neprodavaji. :roll:
Kdyz budes chtit, muzu ti zjistit, kolik by sada vysla v autodilech, kde mam docela velke slevy. Popr. treba i domluvit vymenu tam, kde jsem to nechaval opravovat.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od KJirka »

v tom maj kluci pravdu. Dávat starý věci typu setrvák se nevyplácí. Obzvláště proto, že míru opotřebení můžeš jenom odhadovat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od sharik4x4 »

Když hledáš, dá se sehnat celý set do 10tKč,ale chce to hledat po fórech.Nebudu sem dávat konkrétní odkaz,protože bych podporoval lenost nových uživatelů. Ve finále by se to stejně otočilo proti mě,jak to bývá zvykem. :fool:
Ale myslet si že koupíš starší dobrej spojkovej set za 3litry je totální chujovina.Je to stejný jako ,když scháníš celý motor.
Např.motor do jedničkovýho supa 2,0TDI BSS, všechny auta maj min.300tKm,protože jsou 10let starý,ale na vrakáči je koupíš se 150tkm. Tak kde se vzali? Jediné vysvětlení je,že důchodci a doktoři si u jejich málo jetejch aut mění preventivně motory,aby měli zase nový. :good:
Ale zpět ke spojce,je běžné že si každý mění spojku,v době, kdy je málo jetá a dá tam novou, aby mohl tu skoro novou prodat na internetu za mrzký peníz.To je zcela logické.
Dále je výhodné kupovat málo jetou spojku z bouračky,kde většinou zůstane zařazenej kvalt,než se auto zastaví,protože neznám nikoho kdo by stačil vyřadit.Setrvák pak dostane takovou ránu,že i kdyby byl novej má to za sebou.
Tak jsem ti vysvětlil dostatečně výhody nákupu starší spojky a teď směle do toho. :D
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od KJirka »

a myslíš shariku, že to pomohlo ? :wink:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od denis.82 »

KJirka píše:a myslíš shariku, že to pomohlo ? :wink:
ja myslim ze nepomohlo, protoze kdyz uz jednou premysli o starem, tak mu to ani pet Shariku nevysvetli a stejne tam koupi ten po duchodci za 3000kc. :laugh: Ale to neni nic neobvykleho,pokud si clovek parkrat nenabehne, nepochopi. 8)
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
tomášek pasat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 07.03.2010 13:18

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od tomášek pasat »

:D:D:D
tak jste si tady popsali během doby co jsem tady nebyl.názory uplně stejne,jako u každého tématu,tady je pár lidí kteří to forum niči,asi si hrajete na velké frajírky,je tady pár borcu,ale taky pár blbcu,kteří neradí ale jen dělají z ostatních lidí dementy.Jooo ono se machruje na foru,takže místo rady přijde urážka ,a pk už to jede.je to přesně tak jak jsem psal,je jedna věc napsat svuj názor,a druhá věc někoho urážet.
O.k.měli jste pravdu,ve finále novy setrvák+spojka+ vyměneno ložisko na hlavní hřídeli.
Problém vyřešen. DÍKY ZA RADY BORCI. Schválne si přečtěte spětně sve rady u jiných temat,co názor to arogance.

Uživatelský avatar
tomášek pasat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 07.03.2010 13:18

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od tomášek pasat »

sharik4x4 píše:Když hledáš, dá se sehnat celý set do 10tKč,ale chce to hledat po fórech.Nebudu sem dávat konkrétní odkaz,protože bych podporoval lenost nových uživatelů. Ve finále by se to stejně otočilo proti mě,jak to bývá zvykem. :fool:
Ale myslet si že koupíš starší dobrej spojkovej set za 3litry je totální chujovina.Je to stejný jako ,když scháníš celý motor.
Např.motor do jedničkovýho supa 2,0TDI BSS, všechny auta maj min.300tKm,protože jsou 10let starý,ale na vrakáči je koupíš se 150tkm. Tak kde se vzali? Jediné vysvětlení je,že důchodci a doktoři si u jejich málo jetejch aut mění preventivně motory,aby měli zase nový. :good:
Ale zpět ke spojce,je běžné že si každý mění spojku,v době, kdy je málo jetá a dá tam novou, aby mohl tu skoro novou prodat na internetu za mrzký peníz.To je zcela logické.
Dále je výhodné kupovat málo jetou spojku z bouračky,kde většinou zůstane zařazenej kvalt,než se auto zastaví,protože neznám nikoho kdo by stačil vyřadit.Setrvák pak dostane takovou ránu,že i kdyby byl novej má to za sebou.
Tak jsem ti vysvětlil dostatečně výhody nákupu starší spojky a teď směle do toho. :D

Uživatelský avatar
tomášek pasat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 248
Registrován: 07.03.2010 13:18

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od tomášek pasat »

jo,ještě Ti učastníci fora co mi nabízeli v SZ starší setrvák jsou zoufalci....,dobře borci.
Ok.už tady nebudu nic psat,ani komentovat,tady člověk musí být potichu,pk je vše ok.
Jen tak dál.

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Převodovka VW passat, 2.0 tdi BKP-MOTOR, rok 06

Příspěvek od ppfox »

a tak Tomášku já jsem se tady nevyjadřoval, ale když to čtu zpětně, tak ti kluci psali ať neblbneš s použitým setrvákem a nakonec jsi tam dal novej, tak že já nevím jestli ti někdo radil tak blbě...
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“