Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
burino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2009 10:04
Bydliště: Praha 9

Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

Příspěvek od burino »

Ahoj, potřebuji poradit.

Mám zapeklitý problém. Nejde mi nastartovat můj pašík B 5.5 2.0 TDI kod motoru BGW. Starter toci, ale motor nechce naběhnout. Nabil jsme pro jistotu baterku a zkusil nastartovat. Bohužel stejný problém. Zkusil jsem od kamaráda nastartovat přes kabely, to se po cca 10 ti pokusech podařilo. Říkám si hurá. Ale než jsem stačil sundat sníh ze střechy auta, motor cca po 5ti minutách zhasnul a už nešel nastartovat ani přes kabely. VAG nehláší žádnou chybu. Nechal jsem se odtáhnout na laně do servisu, ale bohužel pán ze servisu je nešťastný, protože taky neví čím by to mohlo být a i jeho diagnostika nic nezobrazuje, na tom jsme se shodli nezávisle na sobě.

Nevíte čím by to mohlo být popř. mi někoho doporučit? Přečetl jsem pár článků a hodně je směrovaných k vadným vstřikovačům. Co si myslíte? Kdyby to tak bylo, tak by řídící jednotka něco zahlásila ne? Podotýkám, že diagnostika nic nehlásí ani žádná kontrolka nesvítí.

Prosím o Vaše rady popř. o tip na vhodný servis nejlépe v Praze. Jelikož je teď auto nepojízdné tak ideálně okolí Praha 9 - Prosek, Letňany apod.

Všem děkuji za případné odpovědi předem

Michal

jiří 73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.05.2010 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

Příspěvek od jiří 73 »

Asi problém v naftě, zkus to napojit na flašku

burino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2009 10:04
Bydliště: Praha 9

Re: Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

Příspěvek od burino »

Ahoj, díky za odpověď. Naftou to není, to jsme zkoušeli taky. Já pro jistotu používám přidaná aditiva v podobě VIF. Napadá tě něco dalšího?

Díky

Michal

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

Příspěvek od MikiDNV »

voda v nafte ma napada

jiří 73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.05.2010 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

Příspěvek od jiří 73 »

stejně bych to viděl na problém v naftě, elektriku by hlásila diagnostika

Uživatelský avatar
MikiDNV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

Příspěvek od MikiDNV »

alebo ti ho zavzdusnuje, mozno cez filter, pozri ci nevidis niekde naftu okolo filtra a trubiek. Filter si menil kedy?

burino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2009 10:04
Bydliště: Praha 9

Re: Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

Příspěvek od burino »

Diky moc vsem za odpovedi. Naftu jsem okolo filtru a trubek zkontroloval. Vsechno se zda byt v pohode. Filtr byl menen cca pred 8000 kilometry. Coz by melo byt v klidu. Nemate nekdo kontakt na dobreho mechanika okolo Praha 9? Ze bych mu to tak otahnul? Nechci jet na lane pres celou Prahu. Za kazdy tip moc dekuji.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

Příspěvek od trhac »

Pokud ti de nafta z nádrže až k filtru a auto stejně nejede zaměřil bych se asi na tandemový čerpadlo.

burino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2009 10:04
Bydliště: Praha 9

Re: Pomoc motor nestartuje, starter toci, ale motor nenastartuje. Diagnostika nic nehlásí. Passat B 5.5 TDI 2.0 BGW

Příspěvek od burino »

Ahoj, rád bych se podělil s Vámi o příčinu. Nakonec to byly vstřiky, padala mi nafta. Nevím, ja já jsem laik, takže se v tom nevyznám. Naštěstí nebyly potřeba měnit, prý je to častý problem vstřiků u PD. Musely se vyndat a dát tam větší těsnění, aby nafta nepadala dál. Takže to zase nestálo tolik a můžu drandit dál.

Není nad to narazit na dobrého mechanika. Ani se neopovažuju myslet, kolik by to stálo v autorizovaném servisu. Tipuju, že výměnu všech 4 vstřiků, takže pár desítek tisíc.

Mějte se fajn a všem děkuji za rady.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“