Zabezpečenie auta Zeder

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Wlashack_cz »

mirom11 píše:Tiež rozmýšľam nad VAM, len sa mi nepáči to rozobratie polky auta :D ale aj keby, ako to je riešené zo zárukou, je to predsa len nadmerný zásah do auta. Nemá stým niekto skúsenosť. Na Slovensku je totižto všetko možné aj keď na začiatku tvrdia niečo iné. Nechcem dopadnúť potom tak, že sa budú jeden vyhovárať na druhého.
Začínám se obávat, aby to nedopadlo stejně jako ve vlákně s podvozkem, kdy od toho VW dá ruce pryč a veškeré reklamace související se zásahem do vozidla budeš řešit právě s VAMem...
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

VAM sa vyjadril, že oni preberajú plnú záruku na diely v aute ktoré rozobrali za účelom montáže... :wink: takže netreba sa toho obávať...takisto je na tom každý, či už ZEDER, alebo alarm META system prípadne Construct, DefendLock...zrejme všetci :D inak vo VAM sú na vyššej urovni ako by si hockto myslel :wink: klobúk dole, mám to od zákazníkov, ktorý ich navštívili :wink: netreba sa báť, ich rukami prešli iné luxusné mašiny 8O

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

Cirdemanko píše:VAM sa vyjadril, že oni preberajú plnú záruku na diely v aute ktoré rozobrali za účelom montáže... :wink: takže netreba sa toho obávať...takisto je na tom každý, či už ZEDER, alebo alarm META system prípadne Construct, DefendLock...zrejme všetci :D inak vo VAM sú na vyššej urovni ako by si hockto myslel :wink: klobúk dole, mám to od zákazníkov, ktorý ich navštívili :wink: netreba sa báť, ich rukami prešli iné luxusné mašiny 8O
To možno ano, ale aj tak sa všade hľadá len chyba aby nemuseli niečo platiť oni. Nakoniec aby to nedopadlo tak, že v servise sa budú vyhovárať nato že si nemal zasahovať do vozidla v záruke a vo VAM sa budú vyhovárať, že oni ručia iba za dieli do ktorých zasahovali a že je to aj v zákone. Realita býva vždy iná najmä u VW :D Asi by som sa mal informovať v servise.

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

Nuž...možné je všetko, no ale potom ak máš predĺženú záruku na 5 rokov to aby si čakal a po 5 rokoch dával zabezpečovacie systémy :mrgreen: na 5 ročné auto už málokto dáva montovať tieto veci...vždy sa to robí po kúpe v salóne :D Najlepšie je sa to pri kúpe hňeď spítať predajcu, že čo v prípade keď... :D povedať im čo všetko by si si chcel montovať a nech sa vyjadria k tomu a k záruke z ich strany :roll:

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

Cirdemanko píše:Nuž...možné je všetko, no ale potom ak máš predĺženú záruku na 5 rokov to aby si čakal a po 5 rokoch dával zabezpečovacie systémy :mrgreen: na 5 ročné auto už málokto dáva montovať tieto veci...vždy sa to robí po kúpe v salóne :D Najlepšie je sa to pri kúpe hňeď spítať predajcu, že čo v prípade keď... :D povedať im čo všetko by si si chcel montovať a nech sa vyjadria k tomu a k záruke z ich strany :roll:
Uvidím čo mi napíšu zo servisu, lebo sa pamätám ako som sa na to pýtal asi pred pol rokom ohľadom už neviem akého zariadenia a predajca mi tvrdil, že akýmkoľvek zásahom mimo ich servis padá záruka, a to je potom na p... nakoľko je to asi ako "podať kľúče zlodejom :D " ale to môže tvrdiť každý inak, najlepšie by bola konkrétna skúsenosť :D

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

mirom11 píše:
Cirdemanko píše:Nuž...možné je všetko, no ale potom ak máš predĺženú záruku na 5 rokov to aby si čakal a po 5 rokoch dával zabezpečovacie systémy :mrgreen: na 5 ročné auto už málokto dáva montovať tieto veci...vždy sa to robí po kúpe v salóne :D Najlepšie je sa to pri kúpe hňeď spítať predajcu, že čo v prípade keď... :D povedať im čo všetko by si si chcel montovať a nech sa vyjadria k tomu a k záruke z ich strany :roll:
Uvidím čo mi napíšu zo servisu, lebo sa pamätám ako som sa na to pýtal asi pred pol rokom ohľadom už neviem akého zariadenia a predajca mi tvrdil, že akýmkoľvek zásahom mimo ich servis padá záruka, a to je potom na p... nakoľko je to asi ako "podať kľúče zlodejom :D " ale to môže tvrdiť každý inak, najlepšie by bola konkrétna skúsenosť :D
Kto ty to povedal ? Ktorý predajca, kde ? :roll: Koľko máš ešťe do skončenia záruky ? Aj si už niečo dával montovať do vozidla :?:

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

Cirdemanko píše:
Kto ty to povedal ? Ktorý predajca, kde ? :roll: Koľko máš ešťe do skončenia záruky ? Aj si už niečo dával montovať do vozidla :?:
Ešte som montovať nedával, lebo čakám čo odpíšu zo servisu. pýtal som sa nato tuším v marci už neviem presne v BA. Tuším ohľadom Zederu, lebo zo zederu mi vtedy povedali to čo aj píšu že oni davaju zaruku len na diely s ktorými pracujú, ale že G7 ešte nerobili vtedy.

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

mirom11 píše:
Cirdemanko píše:
Kto ty to povedal ? Ktorý predajca, kde ? :roll: Koľko máš ešťe do skončenia záruky ? Aj si už niečo dával montovať do vozidla :?:
Ešte som montovať nedával, lebo čakám čo odpíšu zo servisu. pýtal som sa nato tuším v marci už neviem presne v BA. Tuším ohľadom Zederu, lebo zo zederu mi vtedy povedali to čo aj píšu že oni davaju zaruku len na diely s ktorými pracujú, ale že G7 ešte nerobili vtedy.
Tak je to :) a čo máš v pláne dať ? ZEDER alebo VAM ? Alebo niečo iné ? Nevieš náhodou predĺžená zaruka sa vzťahuje tak isto ako 2 ročná na všetko ? Napíš potom čo povedali predajcovia :wink:

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

Cirdemanko píše:
Tak je to :) a čo máš v pláne dať ? ZEDER alebo VAM ? Alebo niečo iné ? Nevieš náhodou predĺžená zaruka sa vzťahuje tak isto ako 2 ročná na všetko ? Napíš potom čo povedali predajcovia :wink:
Uvidím čo odpíšu, ale uvažujem o VAM. Príde mi to aspoň podľa môjho osobného názoru lepšie. Aj keď nič nieje neukradnuteľné, no aspoň to keď už tak zdrží záujemcu. Keď to ešte skombinujem s nejakým mechanickým , napr Bullock, poprípade ešte priehľadné fólie ,stále lepšie ako nič :D a môžem v klude spať :D

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

mirom11 píše:
Cirdemanko píše:
Tak je to :) a čo máš v pláne dať ? ZEDER alebo VAM ? Alebo niečo iné ? Nevieš náhodou predĺžená zaruka sa vzťahuje tak isto ako 2 ročná na všetko ? Napíš potom čo povedali predajcovia :wink:
Uvidím čo odpíšu, ale uvažujem o VAM. Príde mi to aspoň podľa môjho osobného názoru lepšie. Aj keď nič nieje neukradnuteľné, no aspoň to keď už tak zdrží záujemcu.
Ja určiťe pri kúpe nového auta pojdem ťiež do VAM-u :wink: zaťiaľ najlepšie elektronické zabezpečenie široko daľeko ak nie vôbec najlepšie :wink: ale rozmýšlal som že k nemu pridám aj ZEDER :mrgreen: ten je zasa nejlepší čo sa mechanického tíka :!:

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

Podla mňa je to každého osobná a finančná vec čo si dá. Nech aj 30 ludí napíše že je to blbosť a dá sa to obísť, tak nech sa dá ale aspoň ako sa vraví prekvapíš potenciálneho záujemcu a dá mu to viac roboty a tým aj času. Keď už tak mi nejde o to ze by mi to auto ukradli ale o to vybavovanie a starosti potom keď to budem riešiť s poisťovňou. To trvá potom sakra dlho, takže keď sa to bude dať tak do toho idem .

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

mirom11 píše:Podla mňa je to každého osobná a finančná vec čo si dá. Nech aj 30 ludí napíše že je to blbosť a dá sa to obísť, tak nech sa dá ale aspoň ako sa vraví prekvapíš potenciálneho záujemcu a dá mu to viac roboty a tým aj času. Keď už tak mi nejde o to ze by mi to auto ukradli ale o to vybavovanie a starosti potom keď to budem riešiť s poisťovňou. To trvá potom sakra dlho, takže keď sa to bude dať tak do toho idem .
Čo či sa bude dať, záruku si obhájiť po montáži :roll: alebo namontovať to či sa dá do tvojho modelu :?:

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od mirom11 »

Cirdemanko píše:
Čo či sa bude dať, záruku si obhájiť po montáži :roll: alebo namontovať to či sa dá do tvojho modelu :?:
Tá záruka. Mne sa len o to jedná nakoľko má auto len asi 3 mesiace. Namontovať sa to dá asi všade aspoň tak tvrdia.

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Cirdemanko »

Pítal som sa v ZEDER-i ako to je s tou montážou... :D povedali, že sa to montuje dvoma spôsobmi :mrgreen: jeden spôsob je pri pedále ako na obr.č.:1 a druhý spôsob je klasicky pod volant ako je to bežné obr.č.:2...Rozdiel je v tom, že to vyhotovenie dole pri pedáloch uzamkne volant v ktorejkoľvek polohe a ťiež elektricky zabráni náhodnému štartovaniu :) a to vyhotovenie pod volant čo montujú uzamkne volant len v jednej určenej polohe a nemá elektronickú zábranu voči náhodnému štartovaniu :( že prečo to mi nepovedali :? Zákazník si vyberie, ktoré vyhotovenie chce mať :wink: a ťiež, že existuje zhruba 25 možných typových vyhotovený nezávisle od spôsobu montáže či pri pedále, alebo pod volant... 8)
Přílohy
Toto je spôsob montáže pri pedále...
Toto je spôsob montáže pri pedále...
Spôsob montáže pri pedále.jpg (36.38 KiB) Zobrazeno 1546 x
Toto je spôsob montáže pod volant...
Toto je spôsob montáže pod volant...

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Zeder v GVII.

Příspěvek od Wlashack_cz »

Takže ta verze s "klaksonem" u pedálů je lepší než to lépe vypadající?

Jináč jsem se ptal dealera na VAM a záruku na auto. Bylo mi řečeno, že pokud tento systém namontuje externí firma, jakože jinak to ani nejde, tak padá záruka na elektroinstalaci. Což je logické. Nicméně záruku na elektro přebírá VAM system. Na jedné straně je lepší mít pořádné zabezpečení, na druhé straně je zase záruka rozdělena mezi 2 firmy...
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“