Divný zvuk po výměně vstřiků

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od denis.82 »

A pouzil jsi kolonku hledat? Treba tady se neco resilo (nevim jestli zrovna i tvuj problem). http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=360" onclick="window.open(this.href);return false;
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
arapajma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 10.11.2014 16:08
Bydliště: Olomouc

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od arapajma »

denis.82 píše:A pouzil jsi kolonku hledat? Treba tady se neco resilo (nevim jestli zrovna i tvuj problem). http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=360" onclick="window.open(this.href);return false;
Hledal, ale tohle nenašel. Jdu to pročíst. Diky
VW PASSAT 3C, 2.0 TDI PD 125kw, stříbrná Limousine

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od Kwapo »

To, že jsou v Autocentrum VW Olomouc machři vím už několik let. A osobně se všema VW v Olomouci jezdím do Škodovky (Porsche Olomouc)
která je hned přes cestu a jsem maximálně spokojenej. Přístup servisu i kvalita práce nesrovnatelné s Autocentrum.
Po pravdě mne trochu překvapuje, že ti ty vstřiky i tak vyměnili, když jsi nejezdil vůbec do VW. Ale tak proč ne.
Podle toho co píšeš mi to přijde, že udělali blbě nastavení, ale kdo ví. Kdyžtak možná než jim to vozit znovu do Autocentra bych zkusil
to Porsche. Pan Pechr, který tam má na starosti VW je velice schopný a ochotný člověk. Věřím že ti tam pomůžou. Já byl vždy 100% spokojen. :good:

Uživatelský avatar
arapajma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 10.11.2014 16:08
Bydliště: Olomouc

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od arapajma »

Tak jsme tam dnes byl a dopadl jsem, jak jsem si myslel. Auto se mnou jeli projet 2 pánové a první bylo co z nich vypadlo bylo to, že to je úplně normální zvuk. Když jsem jim řekl, že to před výměnou vstřiků nedělalo, tak zase přišli s teorií, že mi vyměnili vstřiky Siemens za Bosch a že to je jiná technologie, tak že to může změnit chod i projev motoru. A u téhle verze zůstali až do konce. Aby mi zavřeli hubu, tak vzali auto na dílnu. Auto vizuálně prohlídli a napichli na diagnostik. Papíry z diagnostiky mi dali domu, tam je napsáno že žádná závada není. Tak se se mnou rozloučili, že mám vše v pořádku a kdyby se ten zvuk zhoršoval, tak se mám zase zastavit. Takže jsem ostrouhal.
VW PASSAT 3C, 2.0 TDI PD 125kw, stříbrná Limousine

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od Lukkii »

opět téma "autorizáky. Já myslím, že pokud jsi se dostavil na svolávačku, je to úplně OK. Ale bohužel následný průběh se ničím neliší od všech ostatních. Pokud se změnil zvuk, je to možná opravdu jinými vstřiky - Bosch a Siemens jsou prostě 2 typy vstřikovačů. Ale "jiný zvuk" je to něco co je dost těžce reklamovatelný.
Doporučuju při všech ostatních poruchách oslovit kluky tady - jsou tu borci co to dělaj léta a používají u toho mozek, zkušenosti a ne příručky od koncernu a normohodiny.
Od autorizáků PRYČ. :rofl:
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od Jirka. »

Bosch/siemens nejsou zaměnitelné, to je blbost.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od sharik4x4 »

Koukám že jsou tam opravdový odborníci.Říct že tam dali Bosch vstřiky do motoru 16V, může jenom člověk ,který neměl motor nikdy rozebraný.Do motorů BKP,BMR jsou dávány pouze vstřiky Continental.Jiné by tam ani nefungovali.Jednotka motoru je totiž Siemens a ta by s Boschema nekomunikovala. :fool:

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od sharik4x4 »

Jinak ten zvuk bude souviset se vstřikovači,spíše že trochu jinak rozprašují a mají trochu jinou charakteristiku než ty původní.
Vstřiky Continental, které se dávají na svolávačku,jsou sice náhrada za původní Siemens, ale nejsou samozřejmě konstrukčně stejné.Aby srovnání bylo objektivní musel bych mít k dispozici parametry obouch vstřiků,což nemám.Tak aby fungovali nové vstřiky na 100%,musel by výrobce udělat ještě ůpravu softu v jednotce.Ale to už by jste chtěli moc od VW.
Už jsem se několikrát všimnul,že po výměně vstřiků má některý motor 16V trochu jiný zvukový projev.Nevěnoval jsem tomu větší pozornost, protože já mám profesní postižení,takže někdy slyším i trávu růst. :laugh:

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od Jirka. »

continental je siemens, resp. ho koupil, tj je to jedna firma...
nějaké úpravy na vstřikách jsou ale to se myslím týká elektroniky, tj na rozprašování by to rozhodně nemělo mít vliv.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
arapajma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 10.11.2014 16:08
Bydliště: Olomouc

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od arapajma »

Tak jsem už byl pomalu smířený s tím, že mi v autorizovaném servisu zkurv..i zánovní auto a že budu jezdit s "traktorem". Ale včera se zvuk motoru ještě zhoršil a ještě k tomu se začal hřát hrozně motor. Auto mám venku a ráno jsem jel do 5 km vzdálené vesnice a asi už po 4 km mělo teplotu na 90. Ručička na teploměru letěla k devadesátce pomalu rychlosti sekundové ručičky na hodinkách. A když jsem zastavil, vylezl z auta, tak od motoru šel hrozný zápach jako by něco hořelo. Otevřu kapotu a šlo od motoru hrozný teplo. Dal jsem ruku mezi motor a dělící přepážku jako by k palubovce a ruka se tam nedala ani udržet jak tam byl horký vzduch. Tak jsem zase okamžitě volal do vw Olomouc a už důrazněji jim řekl co se stalo. Tak prý mám v pátek přijet a že auto rozdělájí. Nevíte co by to mohlo být a jestli to bude mít spojitost s těmi vstřiky? Diky za každý postřeh a radu.
VW PASSAT 3C, 2.0 TDI PD 125kw, stříbrná Limousine

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od KJirka »

neprobíhala regenerace DPF ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od Lukkii »

taky mi to zní jako regenerace...
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
arapajma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 10.11.2014 16:08
Bydliště: Olomouc

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od arapajma »

KJirka píše:neprobíhala regenerace DPF ?
Ten smrad pozoruji už pohledni 3 dny. Ale je pravda. Že za ty tři dny jsem nikde dál než jízda po městě nebyl. Jak poznám, že se filtr vypaluje?
VW PASSAT 3C, 2.0 TDI PD 125kw, stříbrná Limousine

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od hkr »

zvýšené otáčky, smard, teplo, divný zvuk motoru. A zaděláváš si na problém, v tvém vlastním zájmu šup na dálnici a aspoň 20 km tam a 20 zpět pěkně klídeček 130, klidně posledních pár km to pořádně prohul. Uděláš mu dobře :good:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
arapajma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 10.11.2014 16:08
Bydliště: Olomouc

Re: Divný zvuk po výměně vstřiků

Příspěvek od arapajma »

hkr píše:zvýšené otáčky, smard, teplo, divný zvuk motoru. A zaděláváš si na problém, v tvém vlastním zájmu šup na dálnici a aspoň 20 km tam a 20 zpět pěkně klídeček 130, klidně posledních pár km to pořádně prohul. Uděláš mu dobře :good:

Už to tady 2 hodiny studuji. Tyhle věci co jsi vyjmenoval jsou už teď pro mě jasnou známkou regenerace filtru. Hned valím na dálnici jak píšeš. A odpoledne uvidím co a jak vyřídím s tím chrochtáním ve vw.
VW PASSAT 3C, 2.0 TDI PD 125kw, stříbrná Limousine

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“