Vadné čelní sklo

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Vadné čelní sklo

Příspěvek od Oskar1 »

Zdravím vás. Chci se zeptat jestli jste se s tím někdo setkal? Jel jsem zatím s autem jen třikrát a pokaždé mě z jizdy bolí hlava a oči jako by bylo čelní sklo zaoblená čočka s dioptriemi. Máte někdo stejný problém? Děkuji za vaše názory.

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od jirkaa64 »

Budu mít auto dva roky a zatím jsem nic nezpozoroval.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od Oskar1 »

Já 11 dní a docela mě to rozhodilo. Možná je to tím že variant se prý nedělá v D. Přijede technik z VW a tak doufám že se normálně dohodneme :roll:

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od sirdo »

Oskar1 píše:Možná je to tím že variant se prý nedělá v D.
neviem odkial mas takyto blud, ale predstav si, ze dela :roll: ...

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od jirkaa64 »

I když, tam montovali trabanty, tak už je to 25 let součást toho ""správného"" německa.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od Oskar1 »

Slyšel jsem to při reklamaci v úterý ve značkovém servisu. Prý se dělají v PL a původně starší generace v Mexiku jen Variant. Ale je to stejně jedno v dnešní době takové amaterské chyby. :roll: Nedělá to dobrou pověst VW. Považoval jsem VW za to lepší co se dá pořídit. Měl sem Golfa 2, 3, 4, taky novou Boru a vše naprosto 100% ok. Dnes se moc šetří!

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Zajdi si k očnímu. Nicméně tento problém jsem u g7 nepozoroval, ale potkal jsem ho u některých slunečních brýlí.
Ještě bych si zkusil posunout sedadlo, aby se změnilo ohnisko. Každé zakřivené sklo může fungovat jako čočka...
Kromě toho variant se dělá v Trabantu i ve Wolfsburgu..., tedy aspoň ten můj. :mrgreen:

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od Oskar1 »

Oči mám naprosto v pořádku. Jezdím třemi auty za týden a za celý život jich byly desítky a nic takového jsem nikdy nepozoroval. Byl jsem v servise a přijímací technik měl uplně ten samý pocit jako já. Musí přijet člověk z VW aby to posoudil. Tak uvidíme.

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Tak pak napiš výsledek.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od pino.t »

Mě se něco podobného stalo už dřív v B5.5, ale jel jsem s ní jen párkrát.
Připadalo mi to, jako by byl před řidičem flek.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od Oskar1 »

Tak stanovisko VW zastoupení je že okno je v pořádku. Tak s tím se nehodlám smířit a požádám o znalecký posudek. Jeden přijímací technik pozoroval to samé jako já a ten druhý zase ne a zástupce VW také ne, ale ti poslední dva měli brýle tak nevím jestli to nemá vliv. Ale i přes to si myslím že posouzení podle oka je neprofesionální. :?

radon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 20.06.2014 23:41

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od radon »

Ano, posouzeni od oka je subjektivni. Muzes si vzit do natazene ruky obracene kruzitko, vybrat si predmet (napr. dopravni znacku) a roztahnout nozicky kruzitka presne na jeji vysku. Pak vystoupit z auta a zkontrolovat. Totez zopakovat s vice predmety v cele plose skla. Ovsem co tim ziskas? Pokud to vsechny Varianty budou mit podobne a 99% ridicu to nevadi, muzes byt hrdy na svuj dokonaly zrak, ale od VW asi nic neziskas :-)
Dalsi moznost by byla nejake drobne zakaleni skla, ktere citlivejsi jedince nuti preostrovat mezi pozadim a sklem, ale to uz by asi neslo vubec prokazat. Pripojistil bych si sklo a pak vzal velky kamen ... :-)

Uživatelský avatar
baron19
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 01.10.2014 03:21

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od baron19 »

Nemáš to okno náhodou vyhřívané? Už jsem se setkal s tím, že někteří řidiči mají podobné problémy u vyhřívaných oken. V nich jsou totiž nepatrně vidět ona "vyhřívací vlákna" a ne každý se s tím asi srovná... :negative:
VW Golf VI 1.2TSI 77kw (2012)
VW Golf Variant VII 1.6TDI 77kw Comfort Edition (2015)

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od Mirco »

golf nemá vyhřívací vlákna :good:

miloscup
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 14.07.2010 10:12

Re: Vadné čelní sklo

Příspěvek od miloscup »

Dnes po roku a pol jazdenia na G7 variant som bol menit celne sklo na highline s vyhrievanim bez mriezok. Hned po nasadnuti som to spozoroval. Sklo jemne skresluje obraz v niektorych miestach. Celu hodinu cesty domov som to registroval. Neslo sa sustredit na nic ine. Pride mi, ze aj horsie odraza svetlo od okolo iducich aut. Hlava zatial neboli. Idem reklamovat.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“