Passat B6 (3C) nefunkční klika dveří / demontáž bočního okna

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
ALEX-TDI
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rychvwald
Kontaktovat uživatele:

Passat B6 (3C) nefunkční klika dveří / demontáž bočního okna

Příspěvek od ALEX-TDI »

Zdravím. Hledal jsem tady asi 2 hodiny, ale k tomuto tématu jsem nic nenašel. U Mého Passata 3c mi nejdou otevřít spolujezdcovy dveře. Klika chodí, ale dveře se neotevřou. Zevnitř otevřít jdou.
To by tedy nebylo nic zajímavého, kdyby šla vytáhnout záslepka zámku. U řidičových dveří jsem objevil před šroubkem záslepky nějaký plast, který chodí společně se šroubem, ale u spolujezdcových dveří je jakoby vy skočený a opírá se až o rám dveří.

Rozhodl jsem se proto demontovat tapec, sundat plechový kryt a opravit kliku zevnitř.

Jenže jsem narazil na problém...Když jsem chtěl povolit ty dva torxy co drží okno, tak se mi povedlo u jednoho strhnout osazení...Bylo to celkem dost dotažené ( ale vůbec nerozumím tomu, proč to dělají z tak "blátivého" materiálu )...Tudíž se mi ani nepodařilo demontovat okno a moje oprava ztroskotala na rozebrání a vytažení okna...

Má někdo nějakou radu, postup, nebo stalo se toto již někomu...Děkuji za odpovědi...

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Passat B6 (3C) nefunkční klika dveří / demontáž bočního okna

Příspěvek od Mára_VR6 »

Přestaň to pořád oživovat, nebo ti to zamknu. Není třeba aby to bylo stále jako první.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

ALEX-TDI
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rychvwald
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat B6 (3C) nefunkční klika dveří / demontáž bočního okna

Příspěvek od ALEX-TDI »

Mára_VR6 píše:Přestaň to pořád oživovat, nebo ti to zamknu. Není třeba aby to bylo stále jako první.
Tak na co se pak sem dávají ty příspěvky??? Když to neoživím, tak si toho asi nikdo nevšimne ne???

Hyvris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 15.08.2010 21:30

Re: Passat B6 (3C) nefunkční klika dveří / demontáž bočního okna

Příspěvek od Hyvris »

Zdravím, tak mám u devítiletého passata ten samý problém. Zvenku mi nejdou otevírat dveře spolujezdce.

Tapec jsem sejmul docela bez problému, ale nevím jak zdemontovat krycí plech dveří. Všechny torx šrouby jsem povolil, ale pořád to nejde sundat. Můžete mi někdo poradit, jak ten plech dostat dolů? Není tam nějaký háček s elektrickým otevíráním okna? Když jsem to zkoušel vyhnout, tak to vypadá, že to drží ještě za nýty, ale to je asi hloupost. Máte někdo zkušenosti jak to rozebrat, nebo je k dispozici nějaký návod? Nerad bych tam něco ulomil. Díky
Passat Var. 3C5, 2.0 TDi, 103kW, BKP, Sportline, Arctic Blue Silver, r.v. 10/05

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Passat B6 (3C) nefunkční klika dveří / demontáž bočního okna

Příspěvek od majrek001 »

máš vyndané sklo případně alespoň povolené a zajištěné v horní poloze? a povolený zámek a kliku venkovní?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Hyvris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 15.08.2010 21:30

Re: Passat B6 (3C) nefunkční klika dveří / demontáž bočního okna

Příspěvek od Hyvris »

dnes jsem nastudoval postup na http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/" onclick="window.open(this.href);return false; a mám-li být upřímný, tak se mi to zdá celkem složité. Nicméně se do toho o víkendu pustím. Bude nutné vyjmout okno a pak odmontovat černý krycí plech dveří. Nezbývá mi než doufat, že nebude nic ulomeného a půjde to opravit. Nechápu, proč tam ti inženýři z VW nenechájí nějaký revizní otvor, aby to šlo jednoduše opravit, ale to je asi zbytečná poznámka.
Passat Var. 3C5, 2.0 TDi, 103kW, BKP, Sportline, Arctic Blue Silver, r.v. 10/05

The Don
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.05.2015 18:09

Re: Passat B6 (3C) nefunkční klika dveří / demontáž bočního okna

Příspěvek od The Don »

Hola, dneska jsem dovezl auto z lakovny, a řešil jsem stejnej problém. Dveře a okno rozděláš jednoduše, sundáš tapec a zhruba uprostřed dveří máš servisní otvor, posuneš okno skoro uplně dolů, až uvidíš v tom otvoru kulatou bílou plastovou zarážku která to okno drží, jsou tam dvě v jedné, vyšprtneš šroubovákem prostřední kužel, spadne ti to dveří, ale nevadí, a pak ten druhej a okno je volný, přilep si ho třeba izolepou nahoru k rámu dveří. Vlevo u táhla zámku, u průchodky pod plech jsou tři plastový bílý výstupky, vyšprtneš je šroubovákem taky dovnitř dveří. Odděláš torxy a průchodku táhla zámku a plech máš v ruce. Klika se sundává tak, že otevřeš dveře a držíš kliku jako kdyby otevřenou, do druhé ruky si vezmeš torxovej štoubovák a šroubuješ ven ten šroubek tak dlouho, dokud se ti klika nezajistí. Vytáhneš ven ten jakoby kryt zámku, chce to pevný nervy, bo to tam docela drží a pak kliku. Pod klikou je jeden torx štroub, ten taky ven. Pak celej dveřní zámek, dva šrouby a vytáhneš dveřma ven celej komplet mechanismus zámku. :) Hodně štěstí :)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“