ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

michall píše:Bufík vlevo pod zadní částí prahu. Spojí se VAG s něčím jiným (motor, bufík, klima, ...) ?? Jinak pokud je to takovýhle stav, je to asi nadlouho. Nebo kontaktuj někoho, kdo ti s tím pomůže. Popis kabelů do centrální elektriky by byl dost dlouhý seznam, nehledě na to, že jedno kompletní schéma neexistuje, je to rozstrkaný do různých sestav.
VAG se spojí se vším,jen komfortka ne. Koupil jsem jinou a taky ne.Nevím koho kontaktovat,volal jsem par elektrikářům a už po telefonu bylo jasné že nevědí co s tím a budou se v tom vrtat stejně jako já. Ale za prachy.
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od abeljozef »

Si penke najivný ak si myslíš že niekto cez telefón telepaticky diagnostikuje. Keď si chorý tak tiež voláš doktora aby ta cez telefón vyšetril a liečil ? Máš dve možnosti buď ďalej skúšať fórové blbosti alebo to dať do rúk niekomu kto aj vie čo robí.

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

abeljozef píše:Si penke najivný ak si myslíš že niekto cez telefón telepaticky diagnostikuje. Keď si chorý tak tiež voláš doktora aby ta cez telefón vyšetril a liečil ? Máš dve možnosti buď ďalej skúšať fórové blbosti alebo to dať do rúk niekomu kto aj vie čo robí.
Nejsem najivní ale když se mě zeptá elektrikář proč by nešly klinkry,že to s komfortkou nemá nic společného a že to bude přerušovačem tak mi to stačí. Klidně to dám někomu udělat ale musí vědět co a jak. Nebudu někomu platit 14 dní hledání. Jestli je v okolí Hradce Králové někdo takový,budu jen rád.
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od abeljozef »

Ono tych ludi co o tom skutocne nieco aj vedia (a nie opisuju forove blaboly) je dost malo (v tomto fore v tejto sekcii od elektriky tak max. dvaja ktorym by som dal do ruk moje auto) takze spoliehat sa na oblast jedneho mesta je dost malo.

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

Neni tady prosim nekdo,kdo je schopen to opravit??? Ctyri dny hledani a uz vazne nevim. Cestu a praci zaplatim. PROSIM PANOVE!!!
Zacinam litovat ze jsem si nenechal Octavii,ctyri roky jen vymena kapalin,desticky a jinak nic. Zlate auto.
Cislo na me 739 211 455,staci prozvonit nebo sms,zavolam.
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od smolda »

Máš dvě možnosti: Slovensko není od tebe zas až tak daleko, tak se zkus domluvit zrovna s Abeljozefem (Trnava), ten ví o čem je řeč a jak do toho. Druhá varianta je Tornado1 - najdi si jeho profil a zkus se domluvit s ním. Je to jen a jen na tobě.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
kozzlik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 11.06.2014 05:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kozzlik »

A je opraveno. Udělal si na mě čas kamarád autoelektrikář Martin Horáček ze Střezetic. :good: Super člověk a velký šikula.Našel závadu za půl hodiny.Nějaký borec propíchl zřejmě zkoušečkou kablík v motorovém prostoru u pojistek,natáhlo to vlhko a kabel se uvnitř rozpadl. Okem neviditelné poškození. Je to vedlejší napájení komfortky.
Přílohy
kabel.jpeg
VW Touareg 3.0TDi

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od tornado1 »

to jsi ty co měl volat v pondělí s termínem kdy přijede?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od jeff78 »

zdravim lidi prosim vas ktera barva kabelu v dverni pruchodce zadnich levych dveri je k ovladani centralu.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Martin-K
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 13.08.2014 15:03
Bydliště: Strakonice

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Martin-K »

Ahoj prosím vás mohl by mě někdo poradit jaké jsou piny (konektory) v té zásuvce ze dveří do sloupku v předu u řidiče.
Zlobí mi tam pár věcí asi budou přelámané dráty v té gumové průchodce tak že budu muset dráty vyměnit, chtěl bych použít nový pin a drát napojit až uvnitř ve dveřích ale potřebuji napřed koupit materiál abych to nemusel rozebírat na dvakrát.
Ještě bych uvítal radu ohledně tapecu na dveřích jak se sundavá madlo vím potom šrouby pod madlem ale samotný tapec se jenom jako by vycvakne (vyškubne) ze dveří a u skla vysadí na horu?

Děkuji za radu Martin
________________________________________
VW Sharan II,1.9 TDI PD,96 KW,motor ASZ,r.v.2004 Prodáno

Uživatelský avatar
Jirina666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.03.2015 21:15
Bydliště: Vsetín

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Jirina666 »

Dobrý večer všem. Pořídil jsem si Sharan II 2009 1.9 TDi 85 kW a hned mi začaly starosti, proto jsem se zaregistroval do tohoto fóra a rád bych se na něco zeptal.

Nesvítí mi pravé zpětné světlo a pravé mlhové světlo.

Zkontroloval jsem žárovku, že jsou v pořádku, překvapený tím, že tam je jenom jedna. U pojistky si vůbec nejsem jistý, kterou bych měl kontrolovat (díval jsem se na schéma v autě a taky tady na fóru a snažil se identifikovat příslušnou ikonu, leč neúspěšně; podle manuálu se ikonka pro zpětné a zadní mlhové liší jenom tím, že tři vodorovné čárky jsou u mlhového světla "přeškrtnuté" vlnovkou, ale na schématu na víku pojistkové skříně jsem ani jeden z těchto symbolů nenašel 8O :oops: ), ale vzhledem k tomu, že na levé straně svítí všechno a pojistky jsou podle mě pro obě strany, bojím se, že jsem se stal šťastným majitelem problému kabeláže v průchodce k pátým dveřím. :(

Moje otázka je, jak by se měla manžeta průchodky uvolnit z úchytu ve dveřích a v kastli tak, abych ji samotnou a nic dalšího nepoškodil. Budu se muset podívat na stav kabelů...
Sharan II 2009 1.9 TDi 85 kW

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od the.max »

na té 'rovnější' straně jí zkusíš zmáčknout, ona stejně asi moc nebude chtít, tak si okolí podlep izolepou ať si nepoškrábeš lak a pomož si plochým šroubovákem, uprostřed je jazýček přez kterej to drží v kastli. Jak ten jazýček přetáhneš, tak druhá strana už půjde. Oba koncew průchodky jsou usazeny stejným způsobem.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
Jirina666
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 27.03.2015 21:15
Bydliště: Vsetín

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od Jirina666 »

Díky za tip, zafungovalo to dobře a pomocí plochého šroubováku se mi podařilo obě strany průchodky uvolnit.

Mrknul jsem tím pádem na kabely a vizuálně jsou všechny v pořádku. Vzhledem k tomu, že levá strana svítí, žárovka v nesvítící straně je dobrá a pojistka je pro obě strany asi stejná (a tím pádem funkční), jaké mám další možnosti zjistit, proč mi nesvítí zadní zpětné a mlhové světlo?

Je možné, že mi na palubním displeji svítí, že je vadná žárovka, právě proto, že nejedou pravé zpětné a mlhové světlo? Kontroloval jsem ostatní světla a jinak svítí a bliká všechno...
Sharan II 2009 1.9 TDi 85 kW

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od kubenec »

Nevim jak to maj SA po faceliftu, ale muj to mel tak ze pokud nebylo v aute TZ, tak prava mlhovka nebyla zapojena.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: výměna kabelů (dveřní průchodky) apod., ...

Příspěvek od michall »

U "kulatých" světel je na jedné straně jen zpátečka a na druhé jen mlhovka, zkus měřit napětí přímo na konektoru světla. Na pohled dobrá izolace neznamená, že je v pořádku i samotný vodič. Pokud je zlomený, je to někdy poznat při ohybu, snáz se ohne do pravého úhlu. Nech si puštěnou zpátečku/mlhovku a zkus opatrně hýbat svazkem v přechodce.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“