Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
kokosák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04.11.2013 18:05

Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od kokosák »

Zdravim,
prosím vás, musím vyřešit problém unikajicího oleje..není to nic dlouhodobě prosakujícího,relativně´hodně ´´čerstvej´´ olej z motoru, auto ma najeto 150 tis,2009...koukal jsem na vanu vzadu je totálně suchá jak z výroby,vpředu oblitá, ale vypadá to že to teče víc z vyššího místa,mám podezření na místo, kde je přišroubovanej klobouk filtru k motoru..Viz. foto..
Přílohy
cbbb1.jpg

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od sharik4x4 »

Je to poblitý od výměny filtru,soudruzi zapoměli že olej teče dolů a tak při každý vyndaní filtru se motor poleje olejem.Musel by si být Kaprfíld, aby si neukápl.Jakže oprava je jednoduchá,stačí to umýt vapkou. :good:
Oprava vyvažovacích modulů na 2,0TDI a jiné pomsty od VW Group.www.vyvazovaky.cz,tel. 604543482

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od hasmen »

sharik4x4 píše:Je to poblitý od výměny filtru,soudruzi zapoměli že olej teče dolů a tak při každý vyndaní filtru se motor poleje olejem.Musel by si být Kaprfíld, aby si neukápl.Jakže oprava je jednoduchá,stačí to umýt vapkou. :good:
Mám stejný problém(?) a motor jsem od výměny myl už 2x a "voblitej" motor mám stále... Zajímavé je,že mi z motoru olej až tak moc neubývá,dolévám za půl roku cirka 2 deci.

bedog
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 06.01.2015 11:13

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od bedog »

dával si při výměně nový O-kroužek??

kokosák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04.11.2013 18:05

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od kokosák »

O-kroužek se menil...klouboukem na filtru to neteklo ani předtim...to ze je to oblitý jsem zjistil dneska právě když jsem sundal dekl že ten olej vyměním...

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od sharik4x4 »

Tak pak už zbejvá jen to plechový těsnění pod celým filtrem ,to časem vytvrdne a pak to vzlíná.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od lukasko144 »

sharik4x4 píše:Je to poblitý od výměny filtru,soudruzi zapoměli že olej teče dolů a tak při každý vyndaní filtru se motor poleje olejem.Musel by si být Kaprfíld, aby si neukápl.Jakže oprava je jednoduchá,stačí to umýt vapkou. :good:
V akych intervaloch by sa mal ten filter menit? (BKP)
Menia ho autorizaky pri servisnych prehliadkach?
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od Qido »

lukasko144 píše:
sharik4x4 píše:Je to poblitý od výměny filtru,soudruzi zapoměli že olej teče dolů a tak při každý vyndaní filtru se motor poleje olejem.Musel by si být Kaprfíld, aby si neukápl.Jakže oprava je jednoduchá,stačí to umýt vapkou. :good:
V akych intervaloch by sa mal ten filter menit? (BKP)
Menia ho autorizaky pri servisnych prehliadkach?
Nezlob se na mě, ale to myslíš ten dotaz vážně? Myslel jsem, že zrovna ty víš a chápeš co znamená údržba auta.

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od lukasko144 »

Doteraz som to vzdy riesil v autorizovanom servise a tak nejak som veril, ze sa automaticky meni aj ten filter. V serviske sa vymena filtra tusim nespomina a nejak sa mi nechcelo ist prehladavat faktury, ci mi ho niekedy menili. Samozrejme mam teraz pochybnosti.. :oops:
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
mattock
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od mattock »

vo fakture urcite bude aj filter pri každej vymene oleja v autorizaku, otazne je len ci ho vymenili aj fyzicky
VW Passat Variant Highline DSG
DPF 2.0 TDI CBAB
Obrázek

kokosák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 04.11.2013 18:05

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od kokosák »

sharik4x4 píše:Tak pak už zbejvá jen to plechový těsnění pod celým filtrem ,to časem vytvrdne a pak to vzlíná.
to plechový těsnění pod celym filtrem je tam jak jsem označil na tý fotce?

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Unikajicí olej..(někde u držáku filtru ??)

Příspěvek od sharik4x4 »

Pokud to má hlinikový tělo filtru,tak je tam plechový těsnění,pokud je to plast ,tak je tam O-kroužek.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“