výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

emartin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 04.07.2008 10:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od emartin »

Konečně jsem odhalil záhadu s občas nefunkčním posilovačem, na tandemovém čerpadlu mám vyvyklaný nátrubek pro podtlak. Lze ten nátrubek nějak opravit, nebo je nutná výměna tandemového čerpadla? Co případně ta výměna obnáší jak moc je náročná, nemáte někdo fotky?

pozorovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 18.01.2009 18:02

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od pozorovatel »

Měl jsem stejny problem.Čerpadlo jsem vytahl ven,rozebral, volnou čast jsem nechal upravit na větši rozměr ,nechal udělat novy vyvod vše zalepil na tekuty kov a funguje........ale nastal problem teče nafta ...ze zadni časti......takže kdybych koupil hned nove mohl jsem si odpustit dvoji praci na špatnem mistě............ :( přiště nove čerpadlo za 3600kč

Uživatelský avatar
Funstorm
Závodník
Závodník
Příspěvky: 538
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od Funstorm »

primo na aute by to asi neslo nejak zatmelit nebo utesnit ze ?
Fully loaded 3BG Exclusive

emartin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 04.07.2008 10:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od emartin »

Funstorm píše:primo na aute by to asi neslo nejak zatmelit nebo utesnit ze ?
V autě to určitě nepůjde, není tam místo.

Spíš by mě zajímalo, jak je náročná demontáž čerpadla z auta

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od majkl1 »

pozorovatel píše:Měl jsem stejny problem.Čerpadlo jsem vytahl ven,rozebral, volnou čast jsem nechal upravit na větši rozměr ,nechal udělat novy vyvod vše zalepil na tekuty kov a funguje........ale nastal problem teče nafta ...ze zadni časti......takže kdybych koupil hned nove mohl jsem si odpustit dvoji praci na špatnem mistě............ :( přiště nove čerpadlo za 3600kč
A dali jste tam nová těsnění? :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

pozorovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 18.01.2009 18:02

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od pozorovatel »

nejsem amater dal jsem nove těsněni...............teče to ze zadni časti......člověk se uči

emartin
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 04.07.2008 10:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od emartin »

Tak jsem o víkendu koupiol v hornbachu za cca 70,- tekutej kov 2 složkovej. sundal kolínko od sání abych se k tandemovce lépe dostal, opatlal jsem hrdýlko tekutým kovem, do druhýho dne nechal zatvrdnout a funguje jako nová.

WINKI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.10.2009 22:52
Bydliště: Slovensko-Žilina

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od WINKI »

Ahojte,

sledujem, ako sa trapite s tandemovým čerpadlom. Toto sa tiež riešilo na Slovenskom fore "jakabe" to perfektne popísal
a nafotil krasne postup opravy. Ten postup platí pre motory AVF, ale je to podobné aj pre ine motory.
Bolo to zaradené ako FAQ....

Snaď vám to ulahčí prácu.. Prikladám link
http://www.vw-club.sk/viewtopic.php?f=98&t=641&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;

Veľa štastia pri práci...ja som to podľa toho robil a bolo to v pohode... drží to celkom dobre...
Passat Variant 3BG (2003 ) AVF /1,9 TDi PD 96 KW 6qalt EGR - Off

PETR.GR
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.05.2010 21:26

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od PETR.GR »

Ten volný nátrubek lze přímo na autě opravit naklepnutím hran po 120 stupních. Stačí kousek kulatiny 8mm, položí se na hranu těla čerpadla pod úhlem 45 st. a klepnutím se hrana prohne dovnitř. Pak se pokračuje dál po 120 st. Tři body bohatě stačí.

tomasmu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.08.2012 21:12

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od tomasmu »

Riesim toto iste. Auto nema tah. Mam tvrdy pedal na brzde to znamena ze 4krat stlacim a je tvrdy musim pockat kym padne dolu/zmakne. Este k tomu pri rozbiehani mi nieco sici a nema tah. Cim to moze byt?

Vymenil som od turba po intercooler,tlakove hadicky aj velke,snimace,egr asi vsetko kde ide nejaka hadicka. Naposledy som menil hadicu z tandemoveho cerpadla do posilovaca brzd. Problem mam stale. Neviete niekto radu?

Skoda superb 1.9 tdi 96kw automat,motor AVF

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od king613 »

ja vzal orech z golovky, tak aby sedela jen na telese ne na natrubku a parkrat po nem bacil... myslim ze to byla 22 nebo 24 a mela maly nabeh, zkosene hrany, natrubek sel stredem a bylo hotovo. silikon ani tekuty kov se mi neosvedcil. dostat tam kladivo aby slo klepnout byl masakr, ale zdarilo se. mozna priste vemu stolarskou sverku a zkusim ji tam misto kladiva. ps: bacha at vam orech nezuchne na prevodovku, je to pak desna curyna
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od trhac »

pozorovatel píše:Měl jsem stejny problem.Čerpadlo jsem vytahl ven,rozebral, volnou čast jsem nechal upravit na větši rozměr ,nechal udělat novy vyvod vše zalepil na tekuty kov a funguje........ale nastal problem teče nafta ...ze zadni časti......takže kdybych koupil hned nove mohl jsem si odpustit dvoji praci na špatnem mistě............ :( přiště nove čerpadlo za 3600kč
Tak za ty prachy bych si hned taky jedno vzal

Uživatelský avatar
tycon87
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1337
Registrován: 05.04.2008 18:25
Bydliště: Světlá nad Sázavou, okr.Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od tycon87 »

Kdyžtak mám jedno tandemové čerpadlo plně funkční na prodej. Nechám za 500,-Kč. :wink:
Veškeré použité náhradní díly na vozy VW,Škoda,Seat, Audi!

Můj bývalý vůz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=123228" onclick="window.open(this.href);return false;
Bylo moje:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=207158

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od trhac »

tycon87 píše:Kdyžtak mám jedno tandemové čerpadlo plně funkční na prodej. Nechám za 500,-Kč. :wink:
Já je nepotřebuju.taky jedno jetý mám.mě by spíš zajímalo to nový za ty prachy...

Valyk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.09.2015 17:17

Re: výměna/oprava tandemového čerpadla 1,9 TDi/PD, 96kW

Příspěvek od Valyk »

tycon87;Zdarec,ja potrebuju to cerpadlo,mne tece nafta so oleje,a posylovac brzd je Ok,tak pokud mas to cerpadlo ja ho kouim(na skouzku) :roll:

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“