KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od BigBang »

ten druhej odstavec nebyl směřovanej na tebe, nýbrž obecně ;) mimochodem, já jsem taky tuhle možnost už zmiňoval :)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od michall »

Takže pánové - klídek, ano?

Předchozích X příspěvků se absolutně netýká tématu, zda koupit S, A nebo G, ale hodnotíte tady motory, spotřeby, náklady a řadu dalších, s tématem nesouvisejících věcí. Osobní věci si řešte po SZ, ostatní v patřičných tématech.

Děkuji
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Melli.ck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.01.2015 10:59
Bydliště: Český Krumlov

Koupě SAG II

Příspěvek od Melli.ck »

Zdravim damy a panove. Chtel bych si koupit SAG II, ale nevim, jestli Sharana, Alhambru nebo Galaxy.
Muzete mi prosim paradit, ktere z tech tri je lepsi, i kdyz jsou to trojcata.
Rok 2001, 1.9 tdi, 85 kw, cena do 90 tis.

Dekuji vsem moc.
Michal



modedit: Vítej na fóru, prostuduj si prosím pravidla http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false; a Sherlocka http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441" onclick="window.open(this.href);return false; , kde je spousta témat o koupi auta.

Hellpík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2015 20:26

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od Hellpík »

....už jsem to tu jednou řešil, ale stále mi to vrtá hlavou :-(
co říkáte na:
Seat Alhambra 1.9TDi Aut. 2-zón. klima 2.maj , r.v.2004, koupeno v Čr a najeto 330tis., má to, vyhřívání, tempo,kids sedačky, xenony, atd.
Vnitřek jako nový, ale co ty kilometry??????????? Co ty kilometry a zase co ty kilometry?????? Co vy na to? Má to servisku, kde je vidět hodně měněných věcí, ale.........

No a nyní VWclub raď :-D :-D ;-)

Hellpík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2015 20:26

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od Hellpík »

.....a ještě bych se chtěl zeptat, kolik je ten motor schopen asi tak najet??milion,dva nebo jen 350000??? Je reálné, že to auto bude vůbec v pohodě spolehlivé, nebo je to už unreal při takovém stavu na tachometru?
Máte někdo zkušenosti s tímto nájezdem kilometrů????

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od BigBang »

půl mega natočí, pokud se k tomu člověk nechová jak prase ;) Vím, že pár let zpět tu někdo měl Sharana se 750t km a motor běhal jen už neměl zrovny tlaky jako z výroby
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Hellpík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2015 20:26

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od Hellpík »

Mluvím o tomhle autě:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/seat/ ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

prosím vás tedy o názory, abych to mohl už konečně rozlousknout. :roll:

pořád si říkám, na sauto jsou i auta s podobným nájezdem a chtějí za to 200tis. a tak jde jen o to, jestli ten moto je v poho či ne.....
dnes jsem projel 4 auta, která měla dle tach. 230tis. km a bylo to na prd. jednomu se tak čoudilo z výfuku, že to byl mazec a zem byla plná sazí.....no prostě divný.
Prostě asi to je jen psychologické, že o tomhe vím, že to má 300.... :arrow: :zzz: :roll:

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od widle »

BigBang píše:půl mega natočí, pokud se k tomu člověk nechová jak prase ;) Vím, že pár let zpět tu někdo měl Sharana se 750t km a motor běhal jen už neměl zrovny tlaky jako z výroby
to jsem byl já....kdyby tehdy neodešlo čerpadlo...jezdil by dále
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Hellpík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2015 20:26

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od Hellpík »

widle píše:
BigBang píše:půl mega natočí, pokud se k tomu člověk nechová jak prase ;) Vím, že pár let zpět tu někdo měl Sharana se 750t km a motor běhal jen už neměl zrovny tlaky jako z výroby
to jsem byl já....kdyby tehdy neodešlo čerpadlo...jezdil by dále
....a myslíš tedy, že by ten nájezd měl být v pohodě, či jaký je tvůj názor na takovou dávku kilometrů? Já mam golfa a vím, že by to v pohodě dal. Je to 66kw.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od widle »

u rotačky není půl mega moc....
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Hellpík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 06.01.2015 20:26

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od Hellpík »

widle píše:u rotačky není půl mega moc....
děkuju za názor :wink:

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od BigBang »

akorát v odkazu je PDčko :D Známej si koupil Galaxy II s údajnejma 170t cca 7 let zpátky. Jezdil jezdil až mu postupně asi během půl roku odešlo turbo, praskla hlava a odešly vstřiky. Tak hledal co, jak, proč a nakonec zjistil, že mělo auto v reálu namotáno půl mega. Co z toho vyplývá? Půl mega natočí i PDčko. Mělo by :) Drožkařů s PDčkama jezdí mraky, maj namotáno několikrát na měsíc a zpátky a pořád jezdí :D

widle: vím, že tys měl „milionáře“, ale ještě tu byl někdo (cca 4 roky zpět?) s bílou dvojkou, mám takovej dojem :idea: nevím, možná si to pletu :D
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od dejdar »

Mám Alhambru 2001 AUY 85 kW s čipem, když jsem ji kupoval měla 280000km teď tam je něco kolem 420000. Co jsem za tu dobu vyměnil a dělal - no bylo toho dost: úplně na začátek zadní brzdiče + lanovody, někde okolo 320 se dělala hlava + když už to bylo venku tak nový setrvák, repas altíku, trubka od klima kompresoru a ještě dalších pár věcí (v materiálu ve velko nákupu někde okolo 30 tis Kč), ve 350 lehlo turbo, zadní pera, přední pera + tlumiče, znovu trubka klimakompresoru, pak další trubka klimy, chladič klimy, gumové koleno za turbem, posilovač brzd, střihlý pevnostní šroub který drží spojkový válec pod pedálem - úplně skvěle se to tam odvrtává :-)), výfuk od katu dozadu, shnilá jednotka větráků, pojistkovka na baterce, čidlo hladiny oleje, oběhové čerpadlo, párkrát sem dělal bufík - pokaždé něco jiného, motorky náklonů xenonů (xenony vzhledem ke km mají vysvícené paraboly a svítí úplně na nic), 3x stabilační tyčky, teď to budou potřetí silentbloky v ramenou, klepou poloosy, tísicihran na poloose zavařen natvrdo, žere olej, o zlámaných kabelech nemluvě a spoustě dalších věcech na které jsem si nevzpomněl .... Vzhledem k tomu, že o většině závad se dočteš tady na fóru, tak myslím, že potkají skoro každého, otázka je jen kdy. Všechny věci jsem si dělal sám nebo s kamarádem = finanční náklady na práci 0 Kč.
Jezdím každý den, v létě tahám karavan 1400 kg. Průměrná spotřeba za poslední 3 roky je 8,4 l.
Když to shrnu já jsem relativně spokojen, pokud vezmu náklady na servis v materiálu (bez mého času a práce) tak to vzhledem k ujetým km vychází slušně. Ale pokud bych se vším jezdil do servisu, tak to je absolutní finanční nesmysl.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od widle »

BigBang píše:akorát v odkazu je PDčko :D Známej si koupil Galaxy II s údajnejma 170t cca 7 let zpátky. Jezdil jezdil až mu postupně asi během půl roku odešlo turbo, praskla hlava a odešly vstřiky. Tak hledal co, jak, proč a nakonec zjistil, že mělo auto v reálu namotáno půl mega. Co z toho vyplývá? Půl mega natočí i PDčko. Mělo by :) Drožkařů s PDčkama jezdí mraky, maj namotáno několikrát na měsíc a zpátky a pořád jezdí :D

widle: vím, že tys měl „milionáře“, ale ještě tu byl někdo (cca 4 roky zpět?) s bílou dvojkou, mám takovej dojem :idea: nevím, možná si to pletu :D
to byl asi Shemik,ale on o tom dlouho nevěděl :-D
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
petrklm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 20.12.2010 14:13
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUPĚ: poraďte při výběru auta, Sharan, Alhambra či Galaxy?

Příspěvek od petrklm »

Mám starou Alhambru (97), 2,0 benzín a chtěl bych jí nahradit něčím novějším v benzínu. Nabízí se celkem dost s 1.8T, máte někdo zkušenost s tímhle motorem? Zajímá mě životnost, případně spotřeba, známý mouchy (pokud je ten motor má).

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“