Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

https://www.youtube.com/watch?v=qXZ9cM7 ... Ny8PBGRXPQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Tento problém řeším cca od najetí 1000 Km. Poprvé se servis vyjádřil, že v paměti závad nic není a jim to při zkoušení neudělalo ani jednou, takže se s autem nedělalo nic. Podruhé jsem to připomínkoval nedávno, když jsem byl v servisu kvůli bouchání zadní nápravy a byl mi vyměněn pravý tlumič. Tam mi bylo sděleno, že si již na tuto "věc" stěžovalo více lidí a pomáhá přehrát software - to údajně také provedli a po přehrátí je to ještě horší. Dříve se tento jev vyskytl cca 1-3 do měsíce, nyní je to až 6x týdně. Rekord mám dnes, ze šesti startování se to objevilo čtyřikrát. To co je vidět na videu je taková "soft" verze. Občas se stane, že otáčky spadnou až ke 400/min a auto div nezdechne.
Když to vemu kolem a kolem, za chvíli budu v servisu častěji než v garáži. Za osm měsíců provozu pojedu do servisu na reklamačku po páté.
Naposledy upravil(a) wittmann167 dne 26.12.2014 19:40, celkem upraveno 1 x.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Kolísání (houpání, nestabilní, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od slezacekm »

Zkusenosti s tim nemam, ale vazne te uz lituju. Je to neuveritelne. Skoro se zacinam bat jit do auta, aby se mi zase neco nepo...

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

:( Ani mě to moc nepřekvapuje. Když jsem měl koktu, tak mi po 1500 Km ulítla nějaká hadice od turba, cca ve 40000 Km vlivem špatného těsnění vytekl převodový olej do dvouhmoty. Ten co to opravoval, tak asi zapoměl nebo nevěděl jek tam dolít ten olej zpět. Po cca 100000 mi přišlo že to nějak divně řadí, tak si řikám - vyměníš olej a bude to gut! A pak mi mechanik řekl, že namísto 1,8l vypustil jen 0,8l a asi to bude přidřené. To jen tak mimo téma.

Pod stromek jsem si nadělil silikonový obal na klíč a koncovky výfuku a ani z toho nemá po dnešku moc radost. Před chvílí jsem ještě zjistil, že mám poškrábaný nárazník u pravého předního kola - asi následek dnešního parkování v nejzašším koutě u superhypermarketu a debila, co to postavil vedle mě. :baseball: :baseball:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od Oskar1 »

Toho škrábance je mi opravdu líto. Mám pár dní zásek na uplně novém G7 a dost mě to sejří!! A to jsem také parkoval na místě kde nikdo nikdy není! A k tomu kolísání kamarád měl něco dost podobného na Octavii 3 1.4 Tsi. Řešilo se to také přehráním software a stala se taková věc, při přehrávání nějakej šikula vykopnul zástrčku a od té doby to dost hapruje. Ale po vánocích tam pojede znovu a prý si dají záležet..

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od iwhy »

Mne to robí pri studenom štarte a teplotách medzi zhruba 5 - 15 stupňoch. Teraz v mrazoch s tým problém nemám.

Keď píšeš, že ti to v servise prehratím softu len zhoršili tak tam ani nemám chuť ísť...

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

Já tomu moc nerozumím, ale přijde mi, že si auto nepustí vůbec sytič a otáčky lezou rovnou dolu. To video co jsem natočil, bylo při -3°C a auto stálo venku cca 6hod. Taky mi subjektivně přijde, že vždy při tomto stavu je poměrně hlučné (cvaká) vysokotlaké čerpadlo, tak jestli to nemá spojitost s dodávkou paliva, ...
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od iwhy »

Mne to paradoxne teraz v zime robiť prestalo. Najviac som to cítil v rozmedzí tých teplôt ako som písal. Keď sa minulý týždeň oteplilo tak sa to znovu vyskytlo. Mne to pripradá ako píšeš na nesprávne nastavenie voľnobežných otáčok pri studenom motore. Podľa mňa by to malo ísť vyriešiť nejakou SW úpravou tých hodnôt, ale keď ti nepomohlo ani prehratie SW tak to sami chlapci nemajú odladené.

Otázne je či si motor neladí a neukladá časom nejaké adaptačné hodnoty voľnobehu (moja čistá teória :roll: ) a prehratím softu ti ich zresetovali preto sa ti to stáva teraz častejšie. Niečo ako keď sa na starším motoroch s elektrickou klapkou musela resetovať po vyčistení lebo motor si časom podľa zanesenia ukladal absolútne hodnoty otvorenia a tým pádom by sa neotvárala naplno.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

wittmann167 píše:Já tomu moc nerozumím, ale přijde mi, že si auto nepustí vůbec sytič a otáčky lezou rovnou dolu. To video co jsem natočil, bylo při -3°C a auto stálo venku cca 6hod. Taky mi subjektivně přijde, že vždy při tomto stavu je poměrně hlučné (cvaká) vysokotlaké čerpadlo, tak jestli to nemá spojitost s dodávkou paliva, ...
Tak dnes se to vyskytlo opět (do teď nic). Teplota byla 3 °C. Pokusil jsem se k tomu natočit to cvakání, ale mě to přijde subjektivně zleva a ne jako od čerpadla (ale může se to přenášet).
https://www.youtube.com/watch?v=fqtWOgL ... Ny8PBGRXPQ" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od slezacekm »

tak jak nám začalo mrznout, v golfíku začínají otáčky po nastartování taky padat. spadnou jednou, a potom už většinou vyskočí na normál.

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

Tak, mám další info ohledně řešení "kolísajících otáček" při studeném startu. V pátek 16.1. převzato auto ze servisu a do dnešního dne se závada neprojevila (a doufám, že ani neprojeví). Video, co jsem natočil bylo zasláno prostřednictvím garančního technika přímo kamsi do VW a odtamtud přišlo následující doporučení:
1) Nalít do plné nádrže "jakési" čistící aditivum od VW pro celou palivovou soustavu a s tím spojené komponenty v motoru. Následně ujet alespoň 100 km se zvýšenými otáčkami (cca 3000/min), aby se vše řádně pročistilo :arrow: prý by něco mohl způsobit nekvalitní benzin
2) Byl přehrán softvare řídící jednotky (údajně jakási "neveřejná" verze, kterou zasílá přímo VW)

Auto mám teď testovat a uvidí se, co dál. Pokud bude vše v pořádku, mám se cca do měsíce ozvat, aby mohl technik poslat zprávu výš.

Moje postřehy
:arrow: chod motoru mi přijde takovej měkčí (asi placebo efekt :laugh: )
:arrow: motor mi přijde, že lépe táhne (asi placebo efekt :laugh: )
:arrow: už dvakrát se mi stalo, že při studeném startu vylezly otáčky na cca 1100/min, tam chvíli setrvaly a pak pomalu klesaly na cca 800/min :good: (to se mi doteď nestalo nikdy a domnívám se, že to tak má být)
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od Bofors »

bude to softem. nebo bereš benzín v JZD? myslím že ne.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

JZD nikdy, pouze BENZINA.
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
wittmann167
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 13.02.2014 22:37
Bydliště: Matrix - ostatně jako každý

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od wittmann167 »

Tak a je to zpátky :baseball: :baseball: :baseball: :baseball:
VW Golf Sportsvan 1,4 TSI Maraton Edition, bílá Pure
Mio MiVue C330

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od Sochy007 »

pred prvnim nastartovanim vypni topení,a mej jen parkovacky.. me tohle pomaha :D jinak otacky litaj pekne nízko, hlavne kdyz mi startuji xenony...
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Kolísání (houpání, nestabilita, ...) otáček při studeném startu

Příspěvek od iwhy »

Len pre zaujímavosť, používaš start-stop alebo ho vypínaš?

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“