Erb problem

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
dowidopo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 12.06.2013 19:38

Erb problem

Příspěvek od dowidopo »

Ahojte
Prosím vás viete mi niekto poradiť ako mám vycistit a premazat motorcek na Erb? Hlasi mi chybu a stále pipa a nezatvara. Chcel by som ho zhodiť dole a pozret sa na neho ale neviem ako ho odmontovat. Nevie mi s tým niekto poradiť? Treba niečo odpojiť aj vagom alebo len mechanicky?
Ďakujem za rady
PASSAT 3.2 VR6 2006 SHELL POWER :D

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Erb problem

Příspěvek od Qido »

Jestli myslíš EPB tak hledej šmudlo. Je toho tady dost. A repas nebo nové motorky tě neminou.

dowidopo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 12.06.2013 19:38

Re: Erb problem

Příspěvek od dowidopo »

Áno to som myslel len mi to tu samé prepisuje.
Hľadal som ale popis ako to rozobrať som nenašiel. Či to treba vagom nejak uvoľniť a až potom odsrobovat alebo stačí len odsrobocat
PASSAT 3.2 VR6 2006 SHELL POWER :D

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Erb problem

Příspěvek od Qido »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 3%AD+brzda" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 3%AD+brzda" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 3%AD+brzda" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 3%AD+brzda" onclick="window.open(this.href);return false;

To by ti snad mohlo stačit.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Erb problem

Příspěvek od Jirka. »

Stačí odšroubovat, ale pak se stejně dál nedostaneš, motorek samotný není rozebiratelný, můžeš ho prostříkat WDčkem. Jinak repas nebo nový. Já dělám nové za 8000kč i s prací a výměnou brzdovky. Je to už novější typ co se nesere.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

dowidopo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 12.06.2013 19:38

Re: Erb problem

Příspěvek od dowidopo »

To viem ze nejde ďalej rozobrať len som nevedel ako ho dať dole. Skúsim ho pozrieť lebo on normálne brzdil ale jeden deň mi to začalo blikať tak som ho podržal a uvedomil sa ale teraz bliká na cerveno a vag hlasi nejakú chybu s kostrou :D tak skúsim pozrieť aj konektor. Možno sa len sekol od bordelu.
PASSAT 3.2 VR6 2006 SHELL POWER :D

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Erb problem

Příspěvek od kimik »

Vymýšlíš vymyšlené a objevuješ ameriku....
Repas motorků, nebo vyměna za nové tě nemine... :wink:

KiMiK.

dowidopo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 12.06.2013 19:38

Re: Erb problem

Příspěvek od dowidopo »

Nevymyslam vymyslené ale chcem sa nato pozrieť. Nemusím ti to hneď posielať na repas a platiť za to. Fórum je nato aby si ľudia pomáhali a nie len na to aby na všetkom zarábali. Nepýtal som sa kde to kúpim alebo kto mi urobí repas ale ako to dat dole a to je rozdiel.
PASSAT 3.2 VR6 2006 SHELL POWER :D

Šeba
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 22.04.2014 19:05

Re: Erb problem

Příspěvek od Šeba »

http://auto.bazos.cz/inzerat/43367020/S ... SAT-3C.php" onclick="window.open(this.href);return false; TRW - 2500kč ( repas 2000 kč), doma na koleni za pomoci svěráku a za půl hodiny nemáš co dělat.

Sám mám od něj oba už půl roku. Není to žádná jetina nebo neorigo.
BMPčko 400k km

www.battery-import.cz / www.battery.cz / http://www.battery-import.sk

Kdyby přístroje, které lidé během doby vynalezli, ještě taky fungovaly - to by byl příjemný život!

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Erb problem

Příspěvek od kimik »

dowidopo píše:Nevymyslam vymyslené ale chcem sa nato pozrieť. Nemusím ti to hneď posielať na repas a platiť za to. Fórum je nato aby si ľudia pomáhali a nie len na to aby na všetkom zarábali. Nepýtal som sa kde to kúpim alebo kto mi urobí repas ale ako to dat dole a to je rozdiel.
:good:
...tak sa na to pozri, no.... :rofl: dve skrutky a je dole... dokonca aj možno ušetríš peniaze.... :roll:

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Erb problem

Příspěvek od macko25 »

Aj na SK to opravujem ... ak by si xcel...

das_auto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.01.2015 16:51

Re: Erb problem

Příspěvek od das_auto »

Motorek rozebrat jde, jen se nebát... horní kryt je nalisovaný - ve spoji kousek opatrně naříznout, pak zlehka odpáčit po obvodu a je dole. Podmáznout silikonem a zaklapat zpátky, drží to krásně a nikam neteče.
U starší verze motorků je uvnitř excentrické dvoukolo poháněné ozub.řemínkem od motorku, to většinou zatuhne - rozhýbat, namazat. Novější mají převodovku ze 4+3 ozub.koleček, opět stačí namazat, pohon zůstává stejný ozub.řemínkem. Rozdíl mezi novým a starým typem je pouze na výstupní hřídelce do brzdiče 6/10 hran. Při výměně za novější se musí vyměnit protikus pod pístkem, opět nic těžkého - pístek ven, nová hřídelka a její těsnící O kroužek, zbytek je naprosto stejný.
Naposledy upravil(a) das_auto dne 25.01.2015 14:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Erb problem

Příspěvek od kimik »

....rozdil neni pouze na vystupni hridelce. Takze tady nemystifikuj ostatni. Sis precet nejakej navod v EN na webu a ses hin, preloz si tedy vsechno...jake jsou dalsi rozdily... Napr. vim o 3 z toho 2 podstatnejsiho charakteru... :wink:

KiMiK.

das_auto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.01.2015 16:51

Re: Erb problem

Příspěvek od das_auto »

a to mi teda povídej.... kdybych to nedělal vlastníma rukama, možná bych z tebe sedl i na zadek

tak pane dokonale znalý, můžeš mě i všem ostatním důvěrně sdělit, v čem konkrétně jsou další rozdíly? a nepoužívej odpověď ve stylu: já vím, já slyšel, kámoš měl a někdo povídal...

pak si sem pro potvrzení hodíme fotky, Elsu, Etku a log z VAGu, ať si každý udělá obrázek sám

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Příspěvek od ricom »

Hele ty dasauto až budeš mít za sebou tolik repasu jako Kimik tak se sem Ozvi ju. Za ním jsou tady výsledky a spkojeni uživatelé. Ty jsi tady ještě nic neukázal tak se zklidní ju

Patrik

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“