BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od luk.ino »

tak to se jeste musim podivat jestli to nesviti zadni desky. koukal jsem jen na predky

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5722
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od michall »

A hlavně bacha na tenhle typ senzoru opotřebení :D :D :D
http://www.vw-club.cz/download/file.php?id=204272&t=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Peters
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 223
Registrován: 12.05.2009 23:58

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od Peters »

Takze po rozsviceni signalizace (zadni desky) jsem ujel 19.500 km, nez se ozvala signalizace "akusticka". :-)

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrol

Příspěvek od BigBang »

tak mě to taky potkalo... destičky jsem měl už připravený z doby, kdy se ozvaly zadní (nechtělo se nám zjišťovat , který, tak jsme s tátou koupili oboje :D ) jsou to jen nějaký breck, ale kotouče už jsou taky pomalu na výměnu, tak půjdou asi na jaře komplet vyměnit celý brzdy :) uvidíme jak to bude brzdit a jak se budou ještě na to tvářit kotouče
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrol

Příspěvek od Goodmen »

Tak já mám ještě větší terno...vyměním komplet brzdy(kotouče i desky vpředu i vzadu) a po cca 5.000km se mi rozsvítí kontrolka. Po následném vypnutí a zapnutí zapalování je klid třeba i 1.000km a pak znova. Teď to bylo v klidu asi další 3.000 a znova. Po vizuální stránce jsou jak přední, tak zadní desky i kotouče jak nové...čili asi vypnout Vagem a počkat až to bude brzdit jak vagón:-))

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrol

Příspěvek od trepifajxl »

Asi nějaký drátky přelámaný. Zkontroluj vedení.
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
coto.je
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 449
Registrován: 12.03.2008 20:15
Bydliště: Jih

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrol

Příspěvek od coto.je »

Goodmen píše:Tak já mám ještě větší terno...vyměním komplet brzdy(kotouče i desky vpředu i vzadu) a po cca 5.000km se mi rozsvítí kontrolka. Po následném vypnutí a zapnutí zapalování je klid třeba i 1.000km a pak znova. Teď to bylo v klidu asi další 3.000 a znova. Po vizuální stránce jsou jak přední, tak zadní desky i kotouče jak nové...čili asi vypnout Vagem a počkat až to bude brzdit jak vagón:-))
Jde o to proč se rozsvítí
Může být vadné čidlo ABS, napíchnout Vagem načíst závady

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrol

Příspěvek od kubenec »

Coto.je: Od kdy má čidlo ABS vliv na kontrolku oblozeni?
Goodmen: Jaka kontrolka Ti přesně sviti?

johnxx
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.10.2014 11:03
Bydliště: Vysočina

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od johnxx »

Taky mam problem s kontrolkou v horni casti maxidotu. Mechanik vymenil kotouce a desky na zadni naprave, znacka Brembo, se signalizaci a po vymene mi sviti kontrolka, predni kotouce a desky by mely byt jeste OK.
Jeste otazka, jaky mate nazor na tyto kotouce ZIMMERMANN SPORT? Ptam se proto, ze jsou za cca 1500 kč/ks, coz je skoro cena nevtrtanych TRW, obyc. Zimmerman jezdím trochu brzda, plyn, treba by vic vydrzely.

Obrázek
VW Sharan - 1,9 -TDI 96 KW PD ASZ r.v. 2005

Rekreace a ubytování na Vysočině, v soukromí na samotě u lesa, více na www.rekreacenavysocine.cz
http://www.kupledku.cz" onclick="window.open(this.href);return false; - eshop s LED osvětlením

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od kubenec »

Kontrolka je v serii s LP a PZ kolem. Tudíž pokud je předek OK bude problém po cestě.
Já mám obyč.Zimmermany a při koupi mě bylo řečeno, že matroš maj s těma "sport" totožnej. Tudíš bude rozdíl pouze v chlazení.
TRW mám na zadku a nějak mě neslovili.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od 11mAjA11 »

Vzadu je jedno co tam je protože to stejně brzdí max . do cca. 30% celkového účinku.
Jde spíš o to, aby ty kotouče tím že to skoro nebrzdí dříve nevyrezly do mrtva.
Nekvalitní nebo méně kvalitní desky by mohly pískat jinak asi nic víc.

Já mám vepředu Zimmermanny nevrtané + desky , dozadu sem bral SBS kotouče ( přišlo NK ) a destičky TRW a zatím všechno funguje jak má.
Každé přehazování kol (jaro/podzim) komplet brzdy rozhodím, vyčistím ošetřím a nemám problém že by to jakkoli zlobilo..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od kubenec »

Tim se vysvetluje ta neucinost zadku.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od romank52 »

Ja som mal vzadu Zimmermanny (kotuce aj dosky), ale nejako ma nepresvedcili. Po troch rokoch a asi 60 000km vyzerali takto:
Přílohy
IMG_1172_rs.jpg

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od kubenec »

To je slušný. :negative: Ty asi moc nebrzdíš brzdou, ale spíš motorem nebo jezdíš dlouhé trasy, co? Protože tohle mi připadá jako vyrezlý malým používaním a ne chybou materiálu.
To ty moje TRW jsou zlatý proti tomuhle a mám je taky cca 3,5 roku, ale pouze nějakch 33tkm.

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDY, DESTIČKY: kolik vydrží destičky po rozsv. kontrolky?

Příspěvek od the.max »

Zimmermann Sport mám ve předu od jara. Někde jsem viděl fotky,co dělají vraný kotouče a jak to pak končí. Začíná to trhlinama a prasklinama které začínají po obvodu těch vrtaných děr, končí to celkovým prasknutím a následnou destrukcí celého kotouče. Stěžovali si na to majitelé Audi a BMW a že jim vydrželi jen několik set až tisíc km. Byla tam i teorie proč k tomu dochází. Když jsem přehazoval kola na zimní tak jsem fakt detailně kotouče kontroloval a nevšiml jsem ani náznaku trhliny. Za tu dobu jsem najel cca 9000km. Destičky tam mám (bohužel) A.B.S. což je fakt zlo, což jsem ale v době výměny kotoučů nevěděl, destičky mi nechal Helmut v autě při prodeji s tím, že přední destičky jsou na výměnu (nebyly tak strašný, ale kotouče házeli a rok mi trvalo než mě to přestalo bavit). V zadu jsou zřejmě kotouče a desky ještě původní, protože ve fakturách jsem nedohledal jejich výměnu, přední jsem našel. Na STK si na ně technik nestěžoval ale je vidět, mají místama vyžrané důlky.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“