Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin.

Příspěvek od Rostakub »

mastibruch píše:Ale i kdyby ji nedal dobře i když je to nepravděpodobné tak by nebylo možné aby byla volně. Teda chápu to správně že s ní můžeš hýbat ve svislém směru...
Když chytím pružinu, hýbu sní sem a atm, bez použití síly, je tam volně. Váha auta na ní nespočívá.
Něco je každopádně špatně.
Naposledy upravil(a) Rostakub dne 21.03.2014 23:42, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od M@ty »

Nehýbeš spíš s celou pružící jednotkou (tlumič, pružina, uložení)? To by musela být sakra jiná pružina aby byla tak krátká, že se s ní dá samostatně pohnout. Jen pro ilustraci přidám foto mé stažené př. pružiny tak, abych jí dostal na tlumič (a dalo se s ní volně hýbat) :
Přílohy
19122013148.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Rostakub »

M@ty píše:Nehýbeš spíš s celou pružící jednotkou (tlumič, pružina, uložení)? To by musela být sakra jiná pružina aby byla tak krátká, že se s ní dá samostatně pohnout. Jen pro ilustraci přidám foto mé stažené př. pružiny tak, abych jí dostal na tlumič (a dalo se s ní volně hýbat) :
Ne pohyboval jsem fakt jen tou pružinou, prostě na volno. Auto na ní neviselo ani náhodou.
Včera jsem jel dát auto tomu " umělci " předvedl jsem mu, jak už při lehkém pohupování čumákem cosi brutálně tluče zespodu do kastle v místech horního uložení tlumiče. Koukal jak vrána, dělalo to na obou stranách, poznal jsem to až z bráchou, když jsem byl sám tak jsm slyšel rány, ale pak jsem slyšel že to výchází z obou stran. Také jsem mu zahejbal pružinou aby toho nebylo málo. Tak jen řekl, tak já to rozeberu a uvidím.
Tak jsem zvědavej, brácha říkal že to buď špatně sestavil, nebo nedotahnul matku na tlumiči, nebo tam něco chybí, každopádně ty rány připomínali jakoby ten tlumič mlátil zespoda do kastle.
Kdž jsem jel k němu do dílny, samozřejmě velmi pomalu, přesto na každé nerovnosti rány jak blázen a bylo to, jakoby nebyli vůbec v ničem upevněný. Nebo já nevím :(
Co je tam špatně když na rovné silnici při sebemenším hrbolu a nerovnosti mlátí tlumič do kastle???? Při přejetí kolejí sem myslel že je půl auta v hajzlu.
Nemáte někdo schéma, co tam všechno má být a nebo ještě postup výměny tlumiče? Rád bych mu ho poslal ab to viděl jak se to dělá.
Mám úplně hrůzu mu zavolat........
Naposledy upravil(a) Rostakub dne 17.03.2014 17:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od mastibruch »

Jako já ti fakt nevím ale zajímalo by mě z čeho tam ty pružiny dal.... tlumič na výšku či udržení výšky auta nemá skoro žádný vliv. To mlácení přes ty nerovnosti dělá to že je prostě ta pružina volně a lítá si tam jak chce.

A máš vůbec účet od těch dílů co ti tam dával?
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Rostakub »

mastibruch píše:Jako já ti fakt nevím ale zajímalo by mě z čeho tam ty pružiny dal.... tlumič na výšku či udržení výšky auta nemá skoro žádný vliv. To mlácení přes ty nerovnosti dělá to že je prostě ta pružina volně a lítá si tam jak chce.

A máš vůbec účet od těch dílů co ti tam dával?
Jo účty mám, ale myslím si, že díly byli v poho, kupoval jsem je tady na od jednoho klubáka co má shopík a vše podle vin. Jsou to kayaby.
Brali se i na zadek a ještě i jiné díly a vše OK, v dílech problém nevidím

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od mastibruch »

Jako zase nejsem žádný odborník ale jak bylo vidět na obrázku od Matyho ta pružina se musí totálně stáhnout aby se s ní dalo hýbat... No jsem fakt zvědavý v čem je zakopaný pes.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Shorty.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 134
Registrován: 13.09.2008 16:34
Bydliště: Plzeňský kraj-Klatovy

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od Shorty. »

Jakapak byla nakonec pricina ? Jelikoz mam podobny problem ani ne pul roku mam na aute nove tlumice i s hornim ulozenim. Tak by me zajimalo jak to dopadlo

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od xerxes »

to M@ty:stalo se mi že praskul stahovak a malem mi urvalo prsty od te doby mámz toho strach :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od xerxes »

měl jsem případ na mým passatu taktéž stejne označeni pružin a každa jiná tvrost šlo to krásně poznat jak se auto houpalo do kříže pak jsem znovu koupil origo a pohoda takže i tohle se asi stáva

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od M@ty »

Tak pružiny i tlumiče měnit vždy v páru. U druhovýroby pružin je to taková loterie jak se to pak bude chovat. Určitě bych se držel hmotn. třídy.

Jinak včera mi na ponku "tikala" bomba v podobě stažené př. pružiny dvěma stahováky kdy při plném stlačení jeden sjel do strany. Garáž se vylidnila a já urychleně sháněl další stahovák... :jok: :gun: :pleasantry:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od FandaTDI »

Rostakub píše: Nedotažené matky na obou tlumičích.
Vršek? I tak je to divný, že by držely tu váhu, aby se hejbala pružina ...

Uživatelský avatar
Johnyhu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 02.08.2015 20:03

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od Johnyhu »

Tak to vypadá když si někdo koupí svoje díly a chce po mechanikovi aby mu je namontoval, není lepší si je objednat přímo v servise když nebudou sedět tak je bezplatně a bez čekání vrátí a nacení se správný pružiny.
VW Passat B5 1996 1.9TDI 81Kw AFN

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od M@ty »

Na druhou stranu bych nechtěl být u dohadů o tom když výška auta po výměně pružin nekoresponduje s původní. Bych chtěl vidět kdo bude zjišťovat podle původních brk co přesně pořídit za náhradu... :out:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od FandaTDI »

Nezjišťoval bych to dle původních (i kdyby byla jistota, že jsou origo, často tam nerozluštíš ani to barevný označení, natož nějaký číslo dílu,ap.), ale podle VIN/PR-kódu (1BA,1B...)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od M@ty »

No jo ale to je když to vyjelo z fabriky. Třeba já dával originál pružiny pro sport. podvozek. Rozdíl oproti původnímu vysokému podvozku posazeného na pružinách pro špatné cesty docela velký... :laugh:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“