Zabezpečení nového Golfa

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od photoart »

... o 2 tyzdne musim vybavit poistenie auta / skoncil mi splatkovy predaj.
teda, auto bude mat dva roky.
k kasko optimal plus priplatit alebo nie gap?
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od sirdo »

to mas jednoduche, na dvojrocne auto ti nikto GAP neda - uzatvara sa len na funglovky...

Uživatelský avatar
Moose
Člen klubu
Příspěvky: 260
Registrován: 22.05.2010 12:59
Bydliště: Přerov nad Labem

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Moose »

Kompletní finanční ochrana pro vozidla do 3 500 kg na 1, 2, 3, 4 nebo 5 let od data pořízení
Lze uzavřít do 120 dnů od data vystavení faktury za vozidlo
Pojistit je možné nové i ojeté vozy, osobní i užitkové, do ceny maximálně 2 500 000 Kč
Stáří ojetých vozidel nesmí přesáhnout 6 let od data první registrace

Více zde: http://www.defendinsurance.eu/produkty/pojisteni-gap/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=302657
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2015

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od mirom11 »

Ja som asi pred týždňom volal do Allianz a bolo mi povedané že sa to dá aj na staršie auto pokial nieje starsie ako 5 rokov, alebo 4roch neviem presne na kolko davaju GAP. Ale ísť to musí, to už aké majú ohladom toho podmienky musis zistit u konkretnej poistovne ale podla mna sa to oplatí priplatit. Inak prečo si si to nedal hned?

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od photoart »

sirdo píše:to mas jednoduche, na dvojrocne auto ti nikto GAP neda - uzatvara sa len na funglovky...
...mam pred sebou ponuku na gap, co mi dali v allianzi.
doba poistenia minimalne na 3 roky. takze sa da.
ale otazka znie ano alebo nie?
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

Uživatelský avatar
photoart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 216
Registrován: 17.02.2013 19:03

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od photoart »

mirom11 píše:Ja som asi pred týždňom volal do Allianz a bolo mi povedané že sa to dá aj na staršie auto pokial nieje starsie ako 5 rokov, alebo 4roch neviem presne na kolko davaju GAP. Ale ísť to musí, to už aké majú ohladom toho podmienky musis zistit u konkretnej poistovne ale podla mna sa to oplatí priplatit. Inak prečo si si to nedal hned?
ako hned?
ked som kupil auto 2.2013 mal som full kasko + gap doteraz / 20.2.2015
teraz po dvoch rokoch / teraz mi skoncil splatkovy predaj /, musim sam vybavit poistenia.
G7 1.4 TSI highline DSG ,black magic
ex. G5 1,6 slovakia sport ver.
G2 1,8 GT

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od mirom11 »

Ja som myslel ze si nemal tie dva roky, to mi bolo divne ale zle som to pochopil. No ja by som urcite dal, stale je to auto prakticky nové ešte.

waleri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.01.2015 00:00

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od waleri »

Jak je to s GAP když beru auto na leasing? Pojišťovna vyplatí leasingovku do tržní ceny v době krádeže a mě pak vyplatí ten zbytek do pořizovací ceny?
Řeším jestli investovat do Jablotronu nebo GAP, ale nevím jak to je v případě leasingu když auto není moje

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od lifter »

Mám auto na leasing + individuálne havarijné poistenie aj s poistením proti krádeži (KASKO) + individuálne GAP.

KASKO je vinkulované v prospech leasingovej spoločnosti. Ak budem mať totálku, alebo mi auto ukradnú, plnenie ide z KASKA leasingovke, ktorá urobí zúčtovanie (na základe ktorého mi vyplatí časť sumy, ktorú dostane z KASKA). GAPko nie je vinkulované v prospech leasingovky a plnenie teda ide mne.

Iné to môže byť v prípade, ak KASKO aj GAP je súčasťou leasingovej splátky. Vtedy si myslím že komplet plnenie (KASKO aj GAP) by malo ísť leasingovke - tá po zúčtovaní zvyšok plnenia vyplatí tebe (musel by sa ale vyjariť niekto, kto má cez leasingovku auto poistené).

V princípe je to jedno, aj tak nakoniec peniaze z GAPka dostaneš ty. Z KASKA po zúčtovaní tiež dostaneš preplatok (po uhradení nedoplatku na leasingu a nejakých poplatkov), aj keď auto nie je tvoje.
VW Golf GTI VII Performance

waleri
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.01.2015 00:00

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od waleri »

Dík. Začíná u mě GAP vyhrávat. Pov + hav budu mít u Škofinu, tak nejspíš vezmu balíček Škoda pojištění Plus, tam je to i s GAP a jde to vložit do splátek s leasingem.

jarfra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 12.09.2014 13:45

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od jarfra »

Auto jsem přebíral minulý týden a taky jsem se nechal "uvrtat" do GAP, a to na maximální dobu - 5 let. To, že mi v případě havárie a hlavně krádeže vyplatí pojišťovna celou kupní cenu, je podle mě nejlepší zajištění. Za ty 3tisíce Kč/rok to stojí.

Uživatelský avatar
Moose
Člen klubu
Příspěvky: 260
Registrován: 22.05.2010 12:59
Bydliště: Přerov nad Labem

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Moose »

Taky jsem zvolil GAP XL a to bez váhání...
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=302657
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition 2015

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od mechy »

Určitě nejlepší volba!
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 304
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od pajosII »

petresl píše: Vím, že se to dá obejít výměnou řídící jednotky, ale tam to snad ztíží ten zámek přední kapoty.
zajímalo by mě co je to za zámek
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Cirdemanko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 13.12.2014 15:33
Bydliště: Levice-SVK

Re: Zabezpečení nového Golfa

Příspěvek od Cirdemanko »

Ťiež mi to vŕta hlavou čo je to za špeci zámok :mrgreen:

Ja osobne by som zámok páky neriešil, to už teraz vedia otvoriť ako nič...aspoň podľa toho čo sa o tom píše, že je to v pohode prekonateľné :? a keď máš automat tak tam to ani nedáš...VIN na sklá :roll: neviem...k čomu to je dobré ? To radšej ten GPS prípadne lacnejšia varianta je ten tajný vypínač :) Zámok pedálov by som ťiež považoval za nič moc zabezpečenie :) Určiťe by som riešil dobrú poistku + VAM, alebo ZEDER :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“