Passat - 2.0 BMP, DSG - "dlouhé" podřazení na dvojku

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
hmyzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.09.2013 21:57

Passat - 2.0 BMP, DSG - "dlouhé" podřazení na dvojku

Příspěvek od hmyzak »

Ahoj,
mám Passata 2.0 Tdi, DSG, najeto 230XXX (r.v. 2005). Při podřazení z trojky na dvojku při zpomalování cítím, jakoby byla dvojka "strašně dlouhá". Nevím jak to popsat, když jakoby DSG přeřadí do horní části dvojky (např. při břždění před kruháčem) a pak chci rychle akcelerovat, trochu dlouho trvá než se dvojka zařadí. Takže jakoby půl vteřiny auto nemá tah, pak lehce cukne a fičí bez problémů. Když ale probrzdím do "spodní části" dvojky, tak je pak akcelerace bez škubnutí. Odhaduji vyjetou spojku, která se stará o dvojku, u ostatních rychlostí nahoru ani dolů problém není.

Řešil už někdo tento problém? Jezdíte s tím nebo jste to nechali spravit? Kolik vás stál servisní zásah?

Díky

Hmyzak

UPDATE - řeším stejný problém jako tazatel v tomto vlákně: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=188735" onclick="window.open(this.href);return false; (bohužel, vlákno zůstalo nedořešeno...)
Naposledy upravil(a) hmyzak dne 03.02.2015 11:08, celkem upraveno 2 x.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat - 2.0 BMP, DSG - "dlouhé" podřazení na dvojku

Příspěvek od ricom »

už jsem to tady psal někde.. mě to dělá že jedu z kopce jakoby brzdím motorem najednou on tam jebne nižší stupen a vytočí ho a chvilku ho drží v otáčkách.. pak to schodí na vyšší stupen a srovná otáčky.. je to otravné občas ale sr*t na to.. stačí mu trochu přidat plyn a přestane..

děje se mi to jen při jízdě z kopce když fakt brzdím motorem a myslím že je to taky mezi stupněmi 2-3

hmyzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.09.2013 21:57

Re: Passat - 2.0 BMP, DSG - "dlouhé" podřazení na dvojku

Příspěvek od hmyzak »

Díky za odpověď, ale já pozoruji zřejmě trochu jinou závadu.

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat - 2.0 BMP, DSG - "dlouhé" podřazení na dvojku

Příspěvek od Nemo »

Ricom ti to pekne napísal prečo to dlhšie trvá do tej dvojky len to popísal na správaní sa pri brzdení z kopca, ak prudšie dobrzďuješ drží vyššie otáčky poskočí aj o dva stupne a na tom stupni kde ostane a má vyššie otáčky a ty šľapneš na plyn trochu dlhšie mu trvá to preradenie presne ako hovoríš akoby ten stupeň bol dlhší.
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

hmyzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.09.2013 21:57

Re: Passat - 2.0 BMP, DSG - "dlouhé" podřazení na dvojku

Příspěvek od hmyzak »

To ano, ale mi to přehodí při brždění za 3 na 2, která se nese trochu déle a pokud hned při signalizovaném podřazené přidám tak je tam ta lehká prodleva, než má auto zase výkon. Naopak pokud ještě víc zpomalím a jsem v "nižší části" dvojky a přidám plyn, tak auto nemá prodlevu a přidává normálně. Nepřeskakuje to mezi několika stupni ani se mi to neděje z kopce, jen při podřazování ze 3 na 2, takže proto si myslím, že mám symptomy trochu jiné.

hmyzak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 22.09.2013 21:57

Re: Passat - 2.0 BMP, DSG - "dlouhé" podřazení na dvojku

Příspěvek od hmyzak »

UPDATE - řeším stejný problém jako tazatel zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=188735" onclick="window.open(this.href);return false;

Najde se někdo, kdo řešil stejný problém?

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Passat - 2.0 BMP, DSG - "dlouhé" podřazení na dvojku

Příspěvek od yessmen »

Je potřeba provést správně reset a základní nastavení DSG. Po té to bude opět jako víno :)
Se spojkou či opotřeběním to nemá nic společného, jsou tam dvě jedna pro liché stupně a druhá pro ty sudé.
Přesně vím o čem mluvíš měl jsem to samé a po provedení výše zmíněného je to pryč.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“