Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
bizzy91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 30.10.2012 09:59
Bydliště: Brno

Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od bizzy91 »

Ahoj, mám v kufru subwoofer asi rok, poslední tři měsíce mi to jak kdyby přivádí vibrace z motoru a pískání turba a drnčí to jak blázen ale třeba jen když najedu na hrb tak to začne pak najedu na další a přestane. Bohužel to víc drnčí než nedrnčí a dost me to štve. Když zastavím bouhcnu do ozvučnice přestane pak zase začne.Když nastartuju drnčí ale jen co otočím spínačem světel přestane a pak začne zase při jízdě. Mám to uzemněný pod pásem mohlo by to být třeba něco povolenýho nebo tak? nevím si s tím rady. Je to Golf IV AJM
VW Bolf 1.9 TDI 85kw + chip
VW Golf VI 2.0 TDI 103kw 4motion

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od duduh »

.......Když zastavím a bouchnu do ozvučnice tak to přestane, pak zase začne......vidím to na ukmitaný přívod k cívce+membráně.Každopádně to máš v SUBU.Zkontroluj ještě přívody a potom to asi bude nutná rozborka SUBU a hledání.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od Goauld »

Já bych tipoval, že tam má aktivní sub, co má v sobě zesilovač a v tom je někde uklepanej kontakt, nebo studeňák na desce.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od duduh »

Jestli to není v přívodech tak bude muset udělat tu rozborku.Venkovním poklepem určitě nic nezjistí.

Uživatelský avatar
bizzy91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 30.10.2012 09:59
Bydliště: Brno

Re: Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od bizzy91 »

Tak problém vyřešen, Mám pasivní sub a zvlášť zesilovač, každopádně sem odpojil kabel uzemnění (v pásu vzadu) odmastil čističem na brzdy šplíchnul kontaktolem to stejný u přívodu pod volantem a už to nedělá :) takže jednoduchy jako facka :)
VW Bolf 1.9 TDI 85kw + chip
VW Golf VI 2.0 TDI 103kw 4motion

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od majrek001 »

pod volantem to připojit na + svorky není úplně nejšťastnější, přeci jen jsou vytížené spotřebiči které na nich jsou a ty tam přidáš ještě zesilovač
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od duduh »

Takže přívody.A jak říkal kolega je třeba se zamyslet na zapojení. :?: A co capacitor :?:

Uživatelský avatar
bizzy91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 30.10.2012 09:59
Bydliště: Brno

Re: Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od bizzy91 »

Rád si nechám poradit, ale jelikož jsou na svorkovnici volný pozice a nemám třeba vyhřívaný sedačky a další věci tak si myslím ze to zrovna nějak nezatěžuju...funguje to tak dva roky a celkem bez problému až na špinavy kable...kabeláž byla natažená od předchozího majitele a nechtělo se mi to nějak předělávat...
VW Bolf 1.9 TDI 85kw + chip
VW Golf VI 2.0 TDI 103kw 4motion

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od duduh »

To mi je jasné.A je mi také jasné,že právě ta svorkovnice je zdrojem rušení a poruch (třeba odlehčovací relé,opálené matky na odl. svorce).Přívodní káblík + na odlehčovací svorku je spočítaný průměrem.Není tedy vhodné tento přívod zatěžovat SUB...Když si vezmeš že ŘJ motoru bere i 30A,zapneš ventilátor,stahovačky oken...... tak je to pěkný záhul na ten jeden drát.Potom ti třeba ještě více poblikávají světla do rytmu hudby.Proto se to zapojuje:Baterie,můstková pojistka,+ vedení s průměrem jako kráva,capacitor,SUB.Tedy natáhnout + drát přes protipožární přepážku,oddeklovat kanálek pro kabelový svazek..... :drinks:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Zvuk motoru a turba v subwooferu. Jak odstranit?

Příspěvek od vtuni »

aneb:
http://www.autohificlub.cz/clanky/napaj ... article=56" onclick="window.open(this.href);return false;
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“