1,8 55kw problém s dobíjením

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL

Odpovědět
Včelák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 10.03.2008 18:56

1,8 55kw problém s dobíjením

Příspěvek od Včelák »

Zdravím prolezl jsem fórum, ale přesto se zeptám.

Mám gola 1,8 55kw kód motoru AAM, poslední dobou se mi občas stalo, že se rozsvítilo dobíjení, po chvilce ale zhaslo, nyní je situace taková, že po nastartování ( když nabiju baterku) kontrolka dobíjení mírně svítí, když přidam plyn, rozsvítí se víc, když uberu, ztlumí se, ale pořád svítí, baterka se nedobíjí, to je jedna situace a druhá situace se stává taková, že kontrolka po nastartování zhasne, v tu chvíli auto dobíjí normálně, ale když dám plnej plyn, kontrolka dobíjení se rozsvítí, když plyn uberu zhasne, a takhle pořád dokola, než se rozsvítí kontrolka úplně a nezhasne ani po ubrání plynu. Nyní svítí trvale a baterka se vybíjí. Nemá s tím někdo zkušenosti, případně zjistím i já jako lajk čím by to mohlo být ? Popřípadě kdyby to byl alternátor, jak složité je ho vyměnit ? Děkuji


PS:Případně poradí někdo kde je kostra od baterky ? Díky

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,8 55kw problém s dobíjením

Příspěvek od bik3r »

že to nedobijí bylo ověřeno voltmetrem nebo jen podle toho, že svítí kontrolka? pokuď jsi to měřil, tak bych v první řadě zkontroloval uhlíky, pokud čouhaj míň jak cca 5mm, tak jsou na výměnu...
pokuď jsi to neměřil a kontrolka svítí více při vyšších otáčkách, tak mohl odejít regulátor a kontrolka svítí kvůli přebíjení...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Včelák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 10.03.2008 18:56

Re: 1,8 55kw problém s dobíjením

Příspěvek od Včelák »

bik3r píše:že to nedobijí bylo ověřeno voltmetrem nebo jen podle toho, že svítí kontrolka? pokuď jsi to měřil, tak bych v první řadě zkontroloval uhlíky, pokud čouhaj míň jak cca 5mm, tak jsou na výměnu...
pokuď jsi to neměřil a kontrolka svítí více při vyšších otáčkách, tak mohl odejít regulátor a kontrolka svítí kvůli přebíjení...

zítra to změřím neměl jsem voltmetr, poznal jsem to tak, že jsem pak nenastartoval :sorry:

regulátor čeho prosím ?

bik3r
Závodník
Závodník
Příspěvky: 677
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,8 55kw problém s dobíjením

Příspěvek od bik3r »

regulátor napětí, jsou v něm i ty uhlíky, když sundáš plastovej kryt z alternátoru, tak je hned pod ním... pokud se v tom ale vůbec nevyznáš, tak to radši svěř někomu kdo tomu rozumí...
GIII GTI 2.0 16V ABF

Včelák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 10.03.2008 18:56

Re: 1,8 55kw problém s dobíjením

Příspěvek od Včelák »

bik3r píše:regulátor napětí, jsou v něm i ty uhlíky, když sundáš plastovej kryt z alternátoru, tak je hned pod ním... pokud se v tom ale vůbec nevyznáš, tak to radši svěř někomu kdo tomu rozumí...
Určitě přenechám zkušenějším, díky ta rady :thanks:

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 11674
Registrován: 22.11.2007 22:51
Bydliště: 28 kiláků od našich
Kontaktovat uživatele:

Re: 1,8 55kw problém s dobíjením

Příspěvek od KOŠŤÁL »

Obrázek

Včelák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 43
Registrován: 10.03.2008 18:56

Re: 1,8 55kw problém s dobíjením

Příspěvek od Včelák »

Děkuji za rady, bylo to opravdu uhlíkama :drinks: :thanks:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“