Passat 1.8 T, extra turbo?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
danielkarlicek91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.07.2013 09:40

Passat 1.8 T, extra turbo?

Příspěvek od danielkarlicek91 »

Ahoj všem, mám Passata B5 1.8T, r.v. 1997 a přemýšlel jsem, zda by se dalo koupit nějaké jiné turbo místo toho co tam je v základní verzi, aby navýšilo výkon alespoň o 30kw... ale zase do toho nechci dávat víc jak 8-10 tisíc. Nevíte kde něco takového sehnat? Popř. nějaký turbo kit? Četl jsem, že je hodně známý např. frankenturbo, ale nemám představu kolik to může stát... Díky

Uživatelský avatar
ahitmana
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 23.04.2010 14:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat 1.8 T, extra turbo?

Příspěvek od ahitmana »

Např toto je neco extra :) http://www.highperformanceparts.cz/turb ... 20ps.11826" onclick="window.open(this.href);return false;

turbopower
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 10.07.2014 11:47

Re: Passat 1.8 T, extra turbo?

Příspěvek od turbopower »

Budeš nejspíš potřebovat i chip k novému turbu, pak větší intercooler, upravit sání a asi i palivovou pumpu(nejlíp Walbro). Do té ceny se určitě nevejdeš!

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Passat 1.8 T, extra turbo?

Příspěvek od alfik666 »

Na 30kw nepotrebuje taketo blbosti. Staci mu dobry chip...
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

skorica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 08.02.2015 23:09

Re: Passat 1.8 T, extra turbo?

Příspěvek od skorica »

staci auto nacipovat a uz mas 200k ...turbo tlaci pri 0.6b seriovo ..no mne presne takto tlaci a poviem vam ze ide to lepsie ako pri 150k z toho dovodu lebo mam upraveny vyfuk z 55mm na 60mm koncovka 100vka taky ma aj supra skyline evo ci subaru...kamarat mi ponukal original zo skyline gtr r33 1200k verzia za 250eu ..noo bol len 80mm a samozrejme ze ziaden rozdiel medzi replikou ...ale origo je origo ..upravene sanie nove NGK sviecky a pretesneny precisteny motor ...takze ide mi to dost dobre ...niekde okolo 8s mam 100km/h co je to super ...no pri cipnuti by to bolo 200k a 300nm pri 1b ..ale mam sracka ktory mi to vie upravit na 210k a 320nm pri1.3b max ! stym ze este + moje upravy auta tak niejako cez 220k a 340nm by som mal konecny stav co si myslim ze to je postacujuci dost taky ma octavia rs3 najnovsia ..turbo mam repasovane a je to kkkk turbo tento rok si idem auto konecne cele prestavat ..mozno bude aj GO motora kde dam vsetko na vybrus vymenim urcite veci ako tesnenia gufery a tak a dam aj na vybrus vacky na ostre vacky vecsi IC sport brzdy tlmice pruziny a z estetickych veci to uz bude viac turbo ak mi klakne pri 1.3b tak dam zo 180k verzie co je o nieco vecsie aj silnejsie ...takze ked chces si upravit motor daj na moje rady za tie peniaze budes mat cez 200k chip vyfuk sanie sport sviecky vecsi ic a netreba ti menit za silnejsie cerpadlo ...ked ti upravia cez rj tak to ti bude v pohode stacit lebo ti to kludne zvladne do 250k maximalne ..nad uz potrebujes silnejsie cerpadlo podla mna

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“