Start-stop systém

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
sirdo
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: start-stop systém

Příspěvek od sirdo »

sice hlavne PR, ale bez vetra sa ani listok nepohne: http://www.autoforum.cz/technika/start- ... obne-vice/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Jozifek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 03.12.2013 07:39
Bydliště: Bratislava

Re: start-stop systém

Příspěvek od Jozifek »

Ja tu somarinu vypinam uplne automaticky uz od zaciatku, tak ako vypnem rucnu brzdu :)
Golf VII Highline 103kW

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: start-stop systém

Příspěvek od karlozs »

Start-stop systém a turbo

viz Autosalon od 8. minuty:

http://autosalon.iprima.cz/videa/autosalon-2014-49" onclick="window.open(this.href);return false;

Asi ten start-stop budu ode dneška taky vypínat.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: start-stop systém

Příspěvek od jirkaa64 »

Jozifek píše:Ja tu somarinu vypinam uplne automaticky uz od zaciatku, tak ako vypnem rucnu brzdu :)
Tak proč jsi to auto kupoval?
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: start-stop systém

Příspěvek od Peťas »

Tipnul bych si.... Nejspíš proto, že to auto chtěl, ale bohužel, nešlo bez té hovadiny objednat???
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

Uživatelský avatar
swenak
Člen klubu
Příspěvky: 3883
Registrován: 20.07.2009 16:42

Re: start-stop systém

Příspěvek od swenak »

Já to dnes zkusil vpanout u kolegy napevno, ale zatím bez úspěchu, je tam na to více voleb v adaptaci, tak zkusím další a když ne, tak zkusím úpravu teploty, resp. napětí.
Golf 6 GTI Edition 35, DSG

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od NeoGenX »

Taky to vypínám, od samého začátku...kvůli START-STOP systému jsem to auto nekupoval, je to součástí standardní výbavy ... každému, kdo má alespoň trochu tušení o fyzice a mechanice, musí být jasné, že - VÍC STARTŮ = NIŽŠÍ ŽIVOTNOST JAKÝCHKOLIV MECHANICKÝCH ČÁSTÍ
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: start-stop systém

Příspěvek od jirkaa64 »

Kromě start-stop mu vadí i el. ručka. U novýho auta dvě věci který nechci používat, no nevím.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od NeoGenX »

Tu třeba já osobně nevypínám, zvyšuje komfort řízení ... ale opět - jedná se o standardní výbavu, kterou mu z auta nikdo na přání nevymontuje ... Golf má spousty jiných předností, kvůli kterým ho lidé kupují :-)
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: start-stop systém

Příspěvek od karlozs »

A existují vůbec situace, kdy má smysl ten start-stop systém použít? Kromě teda té základní situace, že chce někdo "ušetřit" palivo.

Já jsem třeba stál hodinu na dálnici v zácpě a sem tam se o kousek popojelo. Tak jsem ten start-stop deaktivoval a vydržel jsem to bez něj jen krátce. Aktivoval jsem ho zpět, protože bylo jednodušší sešlápnout jen spojku a auto v mžiku startlo a popojelo se.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od NeoGenX »

A schválně, kolikrát ti to auto chcíplo a startovalo? Co je pro ty mechanické části asi lepší - když běží nebo jsou zatěžovány extrémními silami jako je start?
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

Uživatelský avatar
NeoGenX
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1771
Registrován: 04.01.2008 19:54
Bydliště: Ostravwa

Re: start-stop systém

Příspěvek od NeoGenX »

karlozs píše:Start-stop systém a turbo

viz Autosalon od 8. minuty:

http://autosalon.iprima.cz/videa/autosalon-2014-49" onclick="window.open(this.href);return false;

Asi ten start-stop budu ode dneška taky vypínat.
A za ty reklamy bych jim hlavu urazil
VW Golf Sportsvan 2017; 2.0 TDi 110kW R-Line

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: start-stop systém

Příspěvek od lifter »

karlozs píše:A existují vůbec situace, kdy má smysl ten start-stop systém použít? Kromě teda té základní situace, že chce někdo "ušetřit" palivo.

Já jsem třeba stál hodinu na dálnici v zácpě a sem tam se o kousek popojelo. Tak jsem ten start-stop deaktivoval a vydržel jsem to bez něj jen krátce. Aktivoval jsem ho zpět, protože bylo jednodušší sešlápnout jen spojku a auto v mžiku startlo a popojelo se.
Ja start-stop vyuzivam napr. ked cakam manzelku pred pracou. V zime pekne auto kuri bez toho aby isiel motor, samozrejme len par minut, ale vacsinou to staci.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: start-stop systém

Příspěvek od Wlashack_cz »

Nevím co je na tom pravdy, ale prý by se se systémem start-stop měla více rekuperovat el. energie. Pokud například přijedu k semaforu a brzdím motorem, pak by se měla baterie "vice" nabít a tato energie potom slouží pro chod přístrojů. Ale fakt nevím co je na tom pravdy.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: start-stop systém

Příspěvek od karlozs »

NeoGenX píše:
karlozs píše:A existují vůbec situace, kdy má smysl ten start-stop systém použít? Kromě teda té základní situace, že chce někdo "ušetřit" palivo.

Já jsem třeba stál hodinu na dálnici v zácpě a sem tam se o kousek popojelo. Tak jsem ten start-stop deaktivoval a vydržel jsem to bez něj jen krátce. Aktivoval jsem ho zpět, protože bylo jednodušší sešlápnout jen spojku a auto v mžiku startlo a popojelo se.
A schválně, kolikrát ti to auto chcíplo a startovalo? Co je pro ty mechanické části asi lepší - když běží nebo jsou zatěžovány extrémními silami jako je start?
Mnohokráte :-) Já jsem řešil úsporu paliva a bylo to pohodlnější s aktivovaným start-stop systémem.
Takže podle tebe je ten systém na hofno, chápu to dobře?
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“