Blikani ABS

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Blikani ABS

Příspěvek od skipp69 »

Zdar borci,

ted po ceste mi auto zacalo delat brikule - uz cca tyden, se mi občas po startu rozsvítí kontrolka ABS, ale hned zhasne, tudíž jsem tomu nevenoval moc pozornosti. Ovsem ted jsem jel a kdyz jsem po ceste zapl dalkova světla, auto cely jak kdyby na pul vteřiny zhaslo - světla, rádio a skublo to, takze imho i motor. A hned zase s tím skubnutim naskocilo, ale blikala kontrolka AbS a pipalo to. Po chvilce to přestalo.

Zkusil jsem opět dalkovky a nic, ani tuk. Vše Ok. Po třech minutách jsem mackl vystrazny a udelalo to znova - zhasnuti a skubnuti motoru, pipani + ko trolka.

Vubec me nenapadá co a kde hledat, co muze byt spatne. Btw. ABS funguje normálně... :/

Dekuju moc za jakoukoliv pomoc.

Edit.: Golf IV, AKL, hatch

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Blikani ABS

Příspěvek od majrek001 »

pokud se ti rozsvítí ABS/ESP hned po startu a až po chvíli zhasne, tak je většinou nízké napětí (když je tam chyba třeba čidla tak to svítí většinou pořád) - nejlepší je asi hodit na diagnostiku a tam uvidíš čím to bylo způsobeno.. takže přeměř baterku jak je na tom a kolik to dobijí
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Blikani ABS

Příspěvek od skipp69 »

Zatím jsem to neměřil, neměl jsem u sebe multimetr, změřím zítra.

Ale teď jsem jezdil dva dny jen pošusty po městě a nic, ani studený, ani teplý, žádnej problém... A diagnostice (mezi námi děvčaty) moc nevěřím. Za 5 let, co to auto mám, jsem najel dost přes 100k km a vysralo se mi jen jednou teplotní čidlo - auto samo přidávalo a dvě různé diagnostiky neukázaly nic. Až jsem to dopátral tady na foru...

Tak já nevím :/

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1027
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Blikani ABS

Příspěvek od oneb1t »

diagnostice ver :D to ze z ni nepoznate vadny teplotni cidlo je k zamysleni jestli to ten technik myslel vazne
ono to totiz obcas chce nejen projit chyby ale taky se podivat do namerenejch hodnot
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Blikani ABS

Příspěvek od skipp69 »

Sorry za OT - kdybych u ty diagnostiky nestal a ty výpisy neviděl, tak řeknu ze je to trouba, ale viděl jsem vše na vlastni oči :X A zavada byla tak nahodila, ze tyden jezdil mým autem a neudelalo to nic, pak mi ho vrátil a ja zůstal stát 200m od baráku. Lvuli cidlu za 700,- nebo kolik... :) Toť ma zkusenost.

Jinak ABS stále nebliklo, rano zmerim baterku a dam vedet...

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1027
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Blikani ABS

Příspěvek od oneb1t »

jenze v diagnostice je videt i kolik stupnu cte to cidlo :-)
akorat to neni v chybach protoze to neni chyba
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Blikani ABS

Příspěvek od majrek001 »

přesně tak bez diagnostiky na těchto autech nic neuděláš a to, že někdo neumí měřit s diagnostikou a je to jen "mazač chyb a oleje", tak je opravdu na zamyšlenou.. to teplotní čidlo má dva okruhy a není problém proměřit jestli je mezi teplotami rozdíl.

pokud čidlo ukazuje nějakou teplotu tak je jasný, že to nemůže být v chybách, když čidlo hodnoty ukazuje - to by muselo mít skrat nebo být odpojený atd.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Blikani ABS

Příspěvek od skipp69 »

Ad.: K te diagnostice - nejsem mekánik, ale výpis chyb jsem viděl a nic tam nebylo. Zda je to dále nedostatečná vzdelanost mechanika nevim, hadat se nebudu, pac tomu prd rozumím... :/

Jinak baterku jsem meril, jak dobijeni, tak klidovy stav a dava presne to, co dávat ma... Zkoušel jsem několikrát startovat jestli se treba dobijeni nezmění, nekolisa v otackach a ani prd. Stav brzdovky je taky OK.

Kdyz jsem pred par dny jel domu do kopce, rozsvitilo se opět ABS a vykricnik vprostred budiků. Zbývalo mi asi 150m, tak jsem dojel, chcipl, znovu natočil a nic. Ani tuk. Chvili sem jezdil po parkovisti, rychle, pomalu, brzdil hodne, malo, nic. A od ty doby je ticho po pesine, ani to nebliklo.

Na diag jsem se zatim nedostal, predelavam byt a jsem rad, kdyz se dostanu občas do postele :/

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Blikani ABS

Příspěvek od majrek001 »

nech změřit čidla ABS na diagnostice jestli ukazují stejnou rychlost (samozřejmě za jízdy)

nebo pokud se ti rozsvítí tak to nechcípej a nech to napíchnout vypadá to na nějakou sporadickou chybu, která se po několika startech smaže
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1027
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Blikani ABS

Příspěvek od oneb1t »

pro tyhle stary pastiky lze doporucit koupit si ten kabel na diagnostiku vlastni abys tam nemusel jezdit kazdy 2 dny kdyz neco zacne blikat :D

nemusis tomu ani moc rozumet staci 2 hodinky procist fora na tema "vcds 12.12 hex-can" (zamerne pisu novejsi abys nemel problemy s portama apod.) pak jit na aliexpress nebo ebay a tam si ten kabel objednat :)
podle me se investice do tohodle vzdelani a vybaveni vyplati protoze az se ti budou priste v servise zase snazit nakukat nejakou kravinu a vytahnout z tebe prachy tak se ti cena toho kabelu vrati
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Blikani ABS

Příspěvek od xerxes »

přesně tak :wink:

skipp69
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 18.05.2010 20:38

Re: Blikani ABS

Příspěvek od skipp69 »

Sice trošku pozdě, ale doplním info:

Pátrání po problému dopadlo následovně - vše v pořádku.... až asi po dalších 14ti dnech jsem zaparkoval a kdyz jsem vyřadil, zhaslo auto komplet... budíky, displaye, radio... Šel jsem tedy po baterce a po zkoumání jsem zjistil, že ten T šroub co stahuje objimku na kontaktu baterie, prasknul. Pouhým okem neviditelné, ale kontakt se evidentně hýbat - po opravě zmizely všechny problémy s blikanim ABS apod...

ku*va ty auta :) Ale díky všem za pomoc.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Blikani ABS

Příspěvek od xerxes »

to musel někdo kurevsko dotáhnout že ta obimka praskla ale hlavně že je auto v cajku

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“