Teče chladící kapalina z oblasti turba

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od Trminek »

Tak netrvalo dlouho a máme tu další závadu.
Při výměně oleje jsem zjistil, že mi teče z oblasti turba, asi nějaké hadice či co, chladící kapalina.
Tak jsem zvědav, jak to mistři od VW opraví.
Stav tachometru 5200 km :(
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od Bofors »

To by se ti měla ztrácet z nádržky.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
Sochy007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 14.06.2011 20:00
Bydliště: Malibu Hills

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od Sochy007 »

tak na to se schvalne taky podivam..protoze sem pred mesicem dolejval chladičovku,mel jsem uz spodni risku.. (najeto 23tis)
G7 1.4 TSI 90kw highline,white pure,bi-xenon

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od Trminek »

Ano v nádržce jsem nyní na minimu. Jinak když se budeš chtí podívat a nebude se Ti chtít pod auto, tak se dá zezadu za turbem našahat hadice a na ní je taková ta svorka co se dá secvaknout kleštěma. A přesně tam to mám vlhký, možná půjde jen o špatně nandanou hadici, ale není tam vidět... A zespoda se tam nedá dostat přes nápravu...
Golf VII GTI performance - bílá

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od Trminek »

Tak po cca týdnu opraveno. Na záruku vyměnili centrální hadici na kterou je napojeno více chlazených částí.
Přístup k zákazníkovi měli dobrý s ničím nebyl problém (vyzvedával jsem si auto v průběhu opravy, než jim dorazil náhradní díl, abych mohl jezdit)
Byl jsem v Porsche Praha.
Golf VII GTI performance - bílá

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Chladicí kapalina pod ryskou

Příspěvek od karlozs »

Oživím to tady s mojí čerstvou příhodou.
Při nastartování se ozval dlouhý výstražný signál. Vůbec jsem netušil, co se děje. Nejdřív jsem si myslel, že se "zasekly" parkovací senzory. Po chvilce to ale ztichlo. A jediné, co si pamatuju, že svítilo, byla červená kontrolka.

Začal jsem pátrat a zjistil jsem, že mám chladicí kapalinu pod ryskou asi 1 cm. A doma jsem samozřejmě kapalinu na dolití neměl. Jen destilovanou vodu.

Koupil jsem tedy za 128 Kč "Cooling liquid G13" od Škody. Viz popisky ze škodováckého fóra:
http://forum.skodahome.cz/topic/120975- ... try1826432" onclick="window.open(this.href);return false;
Myslím, že je to dobrá volba.
A co vy? Kdyby se vám stalo to samé, měli byste v zásobě kapalinu?
Zajímalo by mě, kolik by stála originál kapalina od VW?
Naposledy upravil(a) karlozs dne 12.02.2015 18:35, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od Bofors »

litr G13 v záloze určitě patří k základní výbavě golfisty. míchá se to v poměru 50:50 s destilkou.
VW Golf VII 1,4 TSI

karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od karlozs »

Stejně to je nějaké divné.
Na základě jaké logiky palubní počítač zjistil úbytek chladicí kapaliny, když bylo čidlo v nádobce dostatečně ponořené? Skoro 1,5 cm. Takže mám podezření, že ten zvukový sidnál se mohl týkat i něcěho úplně jiného. Ještě před tím dolitím jsem zkusil nastartovat auto ještě jednou následující den a čekal jsem, že se ozve zvukový signál znovu. Ale k mému překvapení se signál nespustil. Nechce se mi věřit, že by se naměřený odpor za 24 hodin snížil.
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od Trminek »

V podstatě nerozumím tomu co řešíš... 1. varovný signál se Ti ozval, protože kapalina nejspíše byla pod kritickým stavem.
2. objevila se ti kontrolka malého stavu kapaliny.
3. bylo jí tam opravdu málo.
4. prostě to přes noc ubylo natolik, že to jednotka vyhodnotila a o tom že je jí málo informovala...

Rozhodně bych s tím zajel do servisu, protože je dost divný, že by Ti o tolik u novýho auta kapalina ubyla jen provozem. Určitě to někde teče... Já jí měl taky jen kousek pod ryskou, ale tím že jsem si měnil olej a byl pod autem jsem viděl únik z hadice, protože to bylo vlhký a špinavý. Blbý je že ta voda může téct prakticky kamkoli a nemusí to být ani na první pohled vidět...
V servisu to ale natlakují a tam to pravděpodobně mohou najít...
Rozhodně bych to ale nenechal být jen tak...
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
semacik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 12.01.2014 15:53

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od semacik »

aj mne sa ta kontrolka rozsvietila cez noc , vypol zapol som motor a uz zhasla , kvapalina bola na urovni po MIN .. vo VW mi pvoedali ze si mam doliat a odsledovat ci to bude unikat ... ak ano ze to budu riesit ale ze zatial to je normalka ... uz sa nad takymi vecami ani nepozastavujem .. :D

jezekVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 13.03.2014 19:24

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od jezekVW »

Zdravím všechny,

po 20 měsících mám úroveň chladící kapaliny u 1,4 90kw na spodní rysce a budu ji dolévat. Kontrolka se zatím nerozsvítila.

Zajímalo by mě, jaký je celkový objem chladící kapaliny u tohoto motoru? Zjišťoval to někdo? Já to nenašel, ale třeba mě někdo poučí.

Předem díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od srotty »

Je tam přibližně 10,2 litrů.

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od juro111 »

Ahojte, cez víkend som si všimol, že v nádržke mám hladinu chladiacej kvapaliny tesne pod minimom. Nemám G13 na doliatie, plánujem zajtra kúpiť. Nevie náhodou niekto, čo to stojí originál vo VW servise? Ak tam pôjdem, tak aby ma tam rovno nekleplo z tej ceny :D Prípadne, aby som rovno išiel do obyčajnej mototechny a tam niečo kúpil.
A ešte jedna otázočka, kedy sa rozsvieti signálka nízkej hladiny? Čakal som, že pri minime to príde, ale evidentne neprišlo.
Inak auto má cca 1,5 roka a 20 000 km. Keď to dolejem,tak dúfam, že už to klesať nebude...
Ešte mi napadlo, nedá sa to riešiť reklamáciou, žeby mi to v záruke zadarmo doliali? :D

Uživatelský avatar
ladaf
Závodník
Závodník
Příspěvky: 696
Registrován: 12.08.2015 08:24

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od ladaf »

Ahoj, ja resil v patek to same co ty. Dokonce mam podobne km a stari auta. Vsiml jsem si ze mam chladici 1cm pod minimem. Kdyz jsem otevrel nadrzku bylo videt ze konec cidla je jeste 1cm nize,proto to nic nehlasilo ani tobe ani me.
Urcite jsem nechtel nic z benzinky, zadny Sheron ani nic podobneho, proste tomu neverim.
Koupil jsem G13 ve skodovackem autorizaku 1l za 126 Kc (stejne stoji i na skoda eshopu). Ptal jsem se jich a meli i 1,5l VW akorat nasobne drazsi. Rekli ze je to to same,ze muzu dat bez problemu skodovackou G13.
Tak jsem dolil 3dcl a je klid.
Golf VII Variant Highline 1,4 TSI 6G Černá Deep perleť

juro111
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 24.08.2015 00:28

Re: Teče chladící kapalina z oblasti turba

Příspěvek od juro111 »

Ďakujem za info. Tiež chcem dať radšej originál, než niečo z benzínky. Tá cena je v pohode si myslím, tak nebudem špekulovať a zajtra tam skočím. Kúpim liter škodováckej G13, nariedim 1:1, dolejem a budem mať na pokoj.
Aj si skúmal kam sa tá voda stratila? Ja som pozeral z hora na motore a nikde som nič zatečené nevidel. Ani nikde nebola ružová farba zaschnutá, tak neviem kam sa to stratilo.

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“