Aditiva do benzinu

Benzínové agrégáty

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Peťas »

Trminek píše:Promiňte, ale srovnávat benzínku někde ve vesnici v JZD a třeba Globus mi přijde úsměvný...
Stejně jako zařadit Shell mezi ty co jsou OK, :laugh: když podle testů prodává, přinejlepším, standartní paliva za prémiové ceny. :baseball:
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

vefr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 10.08.2012 13:36

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od vefr »

Měl jsem problém na své Oct. Kolísaly otáčky, stalo se, že na semaforech to i chcíplo, startování někdy i na potřetí. Vyčistění klapky, výměna svíček, seřízení na VAGU a jiné, nic nepomohlo. Začal jsem do benzinu přidávat aditivum VIF vše je OK. Nebylo to hned poznat, ale asi po 5-tém přidání aditiva. Otáčky nekolísají, startování super a dokonce spotřeba je o nějaké to decko menší!!! Motor jde krásně za plynem.
Benzin tankuji kde se dá, hledím i na cenu.
Když to auto blblo, tak mi ve značkovém servisu doporučili tankovat u SCHELLU ten dražší benzin a výsledek, velký kulový!!! Po dvou měsících jsem to vzdal, protože mne to stálo jen víc peněz.

Uživatelský avatar
Kwapo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1368
Registrován: 26.07.2008 22:19
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Kwapo »

Sice je to trochu OT, ale řeším teď právě taky nepravidelný chod motoru na volnoběh.
Je to teda nafta, ale spíš k těm palivům. Ve VW mi doporučili nějakou dobu tankovat
co nejkvalitnější naftu. Když jsem se jich zeptal, co považují za to nejlepší u nás tak
mi bylo řečeno že např. Verva od Benziny, MaxxMotion od OMV a EuroOil (bez bio).
Při dotazu na Shell (mám u nich bezkonkurenční ceny díky otcově shell kartě) mi řekli
že z jejich pohledu se jedná pouze o předraženou bídu a jejich paliva nepovažují za ta
kvalitnější a v porovnání cena / kvalita prý snad nejhorší. Takže toť moje zkušenost.

A k těm "marketovým" benzínkám. Nevím jak ostatní, ale u Globusu vím, že berou PHM
ze Schwechatské rafinerie OMV. Teda alespoň tady v Olomouci. Toť mé zkušenosti. :)

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od motorpower »

vefr SCHELLU ten dražší benzin a výsledek, velký kulový
Je otázka, zda to tím bylo. To, že ti to poradili v servise, neznamená, že měli pravdu.

Měření a testy je jeden podvod/ osobně mám dlouholeté zkušenosti se zákazníky/. Shell zde nedosahuje hodnot jako v DE, problém bude asi distribuce a podvody, nevím však o tom, že by někdo měl problémy.
Navíc u benzínu jich nebývá tolik jako u nafty. Pocítí to spíše majitelé systémů TFSI , tj. vysokotlaké vstřikování, kde trocha vody stačí čerpadlo usmrtit.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od bouky2 »

K těm JZD benzinkám.... máme v rodině OI a OII. Ta první ma najeto 500 000km, a tankuje pouze v místním JZD, protože zelená nafta, je zelená nafta, a divte se, ale žádný problém. Pouze klasika spotřební materiál za celou x letou životnost...

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od motorpower »

Téma je benzin a aditiva, ale když odbočíme od tématu,je potřeba vyhodnotit i toto. Pokud jezdí v JZD nová technika, bývá a musí být i dobrá nafta. Motory jsou většinou railové. A hodnotit podle O1 která najede milion a jezdí i na trafoolej je nesmysl. O2 je již náchylnější, ale zřejmějde o PD, takže 100% no problém.
Tak jako tak žádná aditiva sračkové palivo nezachrání.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od mechy »

Ono to není o čerpací stanici jako spíše o lidech. Pochybuji , že rafinérie posílají špatné palivo. Palivo se nám někde mezi výrobcem a odběratelem tedy koncovým zákazníkem ,nechci být sprostý ,no prostě pokazí. Obsahuje vodu, větší množství biosložky a pod. Takže ať tankujete kdekoliv nemyslete, že vám se to stát nemůže. Kdyby dávali pořádné pokuty , zveřejňovali seznamy určitě by si nikdo takové chování nedovolil.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od motorpower »

No někdy je to i o propouštění vody, či kondenzaci, tudíž pokud je pumpa s malou výtočí je problém.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Uživatelský avatar
tondaz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 15.05.2015 20:40

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od tondaz »

Beru dlouhodobě V-power nitro racing (100 oc) od Shell nebo Vervu (98oc)od Benziny nebo normal benzín+aditivum VIF a auto jede jak má. Problém neaditivovaných paliv je v tom, že vytváří ve spalovacím prostoru karbon (hlavně při krátkých trasách, kdy se motor neohřeje). Karbon následně způsobuje kolísání otáček. Nepravidelně nasává a uvolňuje benzín a řídící jednotka je pak zmatená a neví kolik má vstříknout benzínu.
Sportsvan 1.4 tsi Comfort edition + něco navíc

highendforum
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 28.04.2013 11:34
Bydliště: Ostrava

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od highendforum »

mechy píše:Ono to není o čerpací stanici jako spíše o lidech. Pochybuji , že rafinérie posílají špatné palivo. Palivo se nám někde mezi výrobcem a odběratelem tedy koncovým zákazníkem ,nechci být sprostý ,no prostě pokazí. Obsahuje vodu, větší množství biosložky a pod. Takže ať tankujete kdekoliv nemyslete, že vám se to stát nemůže. Kdyby dávali pořádné pokuty , zveřejňovali seznamy určitě by si nikdo takové chování nedovolil.
Ale i pokuty dávají a seznamy taky existují. Dá se to najít na stránkách ČOI:
http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/rozhod ... nych-hmot/
VW Golf VII. Highline 2.0 TDI

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od breit »

Já používám toto

Kód: Vybrat vše

http://www.metabondcz.com/katalog/1157/do-paliva/
a jsem nadmíru spokojen. Spotřeba u všech aut, kam to dávám šla min. o 0,5l dolů a pocitově to lépe jede. I když např. u dodávky, která má najeto 300tis to není poznat.
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od mechy »

Co na to říká Golf VII a jakou máš spotřebu po aplikaci tohoto aditiva?
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
breit
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 27.07.2015 16:40
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od breit »

U golfa ještě tolik hodnotit nemůžu, jsem čerstvý majitel. Ale po pár tisících kilometrech dám určitě vědět.
VW Golf VII 1.2 TSI 105kw/242Nm 2015 Comfortline, Black Pearl
Obrázek

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od motorpower »

Metabond je především mazivo pro závodní motory.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: Aditiva do benzinu

Příspěvek od Oskar1 »

Dnes jsem si koupil aktualní číslo Svět Motorů 31/2015 kde je hlavní článek věnován naturalu 95, co dokáže napáchat v motoru a také je tam jasně prokázána účinnost VIF super benzin aditiv! ! A taky účinky dražšich paliv od Benziny Shell atd a skutečně byla prokázána účinnost!! Tak konečně konec spekulací!!

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzín“