kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

K@rlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 06.04.2014 21:41

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od K@rlos »

mam činu :oops:

Uživatelský avatar
B5
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od B5 »

Mám pocit, že s těma DINama je nějaký chaos.

1 DIN - má tři otvory - rádio klasického rozměru, climatronic a dole kastlíček: http://www.passatplus.de/umbauteile/dek ... 9BR2AQ.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

2 DIN - velká díra na velký rádio a pod tím klima: http://www.passatplus.de/umbauteile/dek ... 9AT2AQ.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to tak?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od majrek001 »

ano je to tak
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od Goodicek »

No můžu přidat svoje poznatky, dnes jsem měnil 1din (měl jsem) za 2din. No každopádně musíte z palubovky vyřezat asi tak 90-95% plastů co zbydou po vyloupnutí 1Din rámečku rámečku. Pak je potřeba upravit i 2din rámeček, protože tam po obvodu nevleze, pokud neupravíte oboje ale jen palubku tak, aby tam vešel, nebude to pěkné (nezkoušel jsem, ale když jsem to přiložil k palubce tak kdybych to obřezal kolem, bude to hnus. 1 din rámeček drží 6 šroubů 4 na climatronicu a 2 dole v kastlíku. 2 din rámeček drží taktéž 6 kusů s tím že klima je dole, tzn šroubky z kastlíku(2ks) se přesunou na klimu + 2 šroubky drží jen za rámeček a klimu. Je potřeba to maličko vypodložit(horní šrouby), protože mě pak přesně nelícoval rámeček kolem klimy no a 2 šrouby by měli být v tom plechu co je v palubce, s tím se mě ale babrat nechtělo, už tak jsem měl nervy z toho řezání, tak jsem to natvrdo heftnul vrutem k palubce pod výdechama topení. Nedávat moc dlouhý nebo vám to ty výdechy taky provrtá.

jinak, rámeček klimy je jinší, trošku se liší rozměrama, ale hlavně je zaoblený seshora vevnitř aby bylo dobře vidět na display.

Sice už je to tu několikrát rozebraný a popsaný, ale je to fakt piplačka, abyste to neměli odrbané ze všech stran, i když ty plasty v palubce nejdou vidět. Měl jsem to tak 3 hodiny i s vysátím a umytím palubky a bordelu co mě zbyl v autě
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

K@rlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 06.04.2014 21:41

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od K@rlos »

Ahoj, ty jsi to krásně popsal díky.
Hele, ty jsi teda ten vnitřní koš neměnil ? a to potrubí k výdechům také ne?

A jak tam vlastně to 2din rádio drží když nemá ty záprcky co maj 1 diny, jak se to odjišťuje hřebíkama nebo plíškama přes čelní panel???

Díky moc.

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od Goodicek »

hele, neměnil jsem ten výdech a nemyslím si že při instalaci 2 din rádia tam bude zavazet, mám 1 din rádio nahoře a nic tam nezavazí. 2 din rádio je akorát jednou tak velké na výšku, ale do šířky a do délky je myslím stejné, Vnitřní starej koš musíš vyřezat aby tam seděl ten nový který jsem koupil s rámečkem a zbytek jsem tam nechal. totiž 2 din rámeček na 1 din koš nesedí. Pokud nechceš řezat musíš vyměnit palubku s origo 2 din dírou. 2 din rádio zatím nemám takže netuším jak drží, mám tam obyč 1 din a ten tam zapadl jak říkaš na ty věci, jak se to pak vytahuje přes čelní panel, já to dělám nožem. chci koupit MFDčko někdy v létě tak uvidím jak to tam bude držet, každopádně musí to tam nějak zapadnout na ten druhý koš pro 2 din protože šroubovat to tam nejde
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

K@rlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 06.04.2014 21:41

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od K@rlos »

a když seženu teda ten 2din vniřní koš, tak se nevyndavá CELEJ ten původní 1dinovej? ...píšeš "zbytek jsem tam nechal" ....tak v tom momentě jsem tomu přestal rozumět :)

díky

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od trhac »

Dvoudin sem měnil na passatech třikrát a bez řezání do palubky se neobejdeš.ta palubka je pod rámečkem jiná než na ten dvoudin.Takže sem si to tam různě upravil uštípal aby tam ten dvoudinovej rámeček vlezl ale taky ho musíš k něčemu přišroubovat takže dvakrát měř jednou řež.když už tak ten venkovní dvodin drží napevno dáš dovnitř plechovej rámeček co je u rádia,ten zajistíš zapojíš euro a hraješ.Na svým autě sem si tam dával ještě vnitřní držák toho dvodinu ale i ten sem musel řezat a upravit protože ta palubka je trochu jiná.ofuky topení neřeš ty sou stejný

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od Dymák »

furt dokola to samý.... řezat podle návodu http://www.passatplus.de/umbauten/doppe ... peldin.htm

koleno ofuků se mění jen u některejch rádií (podle hloubky)... v nejhoršim mám to úzký koleno (origo nový) někde v kumbále a za cíga ho klidně přenechám
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

K@rlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 06.04.2014 21:41

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od K@rlos »

Takže aby šel ten 2din koš místo 1din koše, musí se někde vevnitř ufikat palubka?
Pak tam strčim 2din koš, k němu a palubce dopasuju přední rámeček...?

Tahle navi nemá žádný ty dírky, či štěrbiny na zafixování v plechovém držáku.
Tahle má z boku nastavovací poměrně robustní eLka-vingly z obou boků, jako uši :) :roll:
Tak ji asi budu muset vofouknout montážkou a pak strčit do díry :lol:

Na ty fotky jsem koukal 100x, moc mě to neobjasnily :)

tak snad až to kuchnu bude mě to jasné.........mimo teda te zavěrečné fixace :twisted:

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od Dymák »

koš tam půjde bez úprav - jen přijdeš o přihrádku .... origo 2DIN visí na 4x torx dole kolem panelu climy a 2x torx nahoře (vertikálně do palubky)... vyřezanej 1DIN nemá ty vrchní díry, takže ho držej jen ty spodní a rádio drží packama pouze za rámeček, kterej tím pádem páčí ven....montážní pěna je fakt silný kafe - radši tam napáchej ty železný vingly.... nejdřív přidělej navi vinglama do 2DIN rámečku a pak celej komplet do palubky torxama kolem klimy... neboj, bude to držet :good:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od Goodicek »

takhle, pokud máš 1 din palubku tak je prostě ten koš na to nalisovanej v jednom kuse s palubkou. tzn. není vyndavací, proto musíš řezat a proto píšu že zbytek jsem tam nechal. Hlavně tam nepoulamuj ty držáky na šrouby ve spodu, jinak ti to tam nebude držet nijak ten druhej rámek :)
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

K@rlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 06.04.2014 21:41

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od K@rlos »

Goodicek píše:takhle, pokud máš 1 din palubku tak je prostě ten koš na to nalisovanej v jednom kuse s palubkou. tzn. není vyndavací, proto musíš řezat a proto píšu že zbytek jsem tam nechal. Hlavně tam nepoulamuj ty držáky na šrouby ve spodu, jinak ti to tam nebude držet nijak ten druhej rámek :)
aháááááááááááá, tak díky kluci

jo to není špatnej nápad tu navi napassovat venku do koše a pak i s tim dovnitř

hele a ten 2 din koš je tam teda na rozdíl vod 1din koše normálně našroubovanej, není součástí palubky?
Já jen co můžu čekat co mě pošlou s tý vrakárny...
Tyo čínská navigace a já uš jsem v tom celkem za 6500,- :lol: ..to zas budu mít zhodnocenýho toho 17 let starýho pasáta :evil:

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od Goodicek »

jo takhle to je, teda neviděl jsem 2 din palubku v originále, ale vždycky k rámečku musí být ten koš, takže nejspíše to tak bude
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: kdo poradí jak drží 2din rámeček v palubce

Příspěvek od Dymák »

2din koš je přišroubovanej k takovýmu plechovýmu držáku, 3B1 857 056 A pokud mě paměť neklame
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“