GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

Příspěvek od Contyb »

Zdravím všechny znalce,
Dnes se mi stala taková zajímavá příhoda. Po noční směně jsem nastartoval auto, nechal zahřát aby mi rozmozlo a vydal jsem se na cestu. Ujel jsem cca 3 km, chtěl jsem se stavit do obchodu, tak jsem vjel na parkoviště a při vjezdu mi z ničeho nic začalo auto " pípat " a rozsvítilo se ABS + (!). Tak jsem zaparkoval vypl motor a zničeho nic se mi vypnuly světla rádio a veškerá elektronika. Nevěděl jsem co se děje, tak jsem otočil klíčkem do polohy před startem a nic. Nerozsvítila se žádná kontrolka, zapl jsem a vypl světla a prostě nic. Zkusil jsem natočit motor a ten naskočil a v tu chvíli, jakoby se vše restartovalo, zaplo se rádio vyjelo CD, světla šla normálně zapnout a Signalizace vady ABS zmizela, jakoby bylo vše OK.

Vůbec nevím, co se to stalo ale nelíbí se mi to :D nepotkali jste se někdo s tím už ? podobné téma jsem na Foru nenašel, tak jsem vytvořil nový topic :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

Příspěvek od xerxes »

nazdar,pro jistotu se kukni a ukostřeni co vede hrubý kabl od beterie ukostřeni je hned pod boxem baterie,při jednom na svorky baterie jestli tam neni oxidace po případě tam kapni olej

Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

Re: GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

Příspěvek od Contyb »

tak jsem se na to podíval a byla uvolněná svorka na +, tak snad to bylo pouze tím, samozřejmě k nas*ání sotva otevřu dveře auta, tak mi tam vleti kočka s packama od bahna, takže než to zkusím projet jdu čistit.. Jinak je možné, že by takhle blblo i ABS kvůli té svorce ? To si myslím, že spíš ne ne ?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

Příspěvek od majrek001 »

pokud dojde k poklesu napětí a to když byla uvolněná svorka klidně za jízdy mohlo, tak se hned rozsvítí ABS (dělá to třeba když je slabší baterka a ráno v zimě startuješ, že zůstane svítit ABS a to je taky poklesem napětí)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

Re: GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

Příspěvek od Contyb »

no zkusím koupit baterku a uvidíme, zda to bude stále blbnout. Doufám že ne, golfík je auto, které jsem si přál hodně dlouho :)) Docela by zamrzelo, kdyby se moc často kazilo. Jinak ještě teď koumám výměnu oleje. Předpokládám, že tam bude 10W-40 ale sakra nejsem si jistý, na motoru jsem nikde nenašel štítek, jak na motoru, tak nikde jinde.. Co je tam za olej se asi zjistit nijak nedá že? jedinné co mi asi zbyde bude tam nalít plnosyntetiku a nebo minerál? teď si nepamatuji, z čeho se mohlo přejít, jesli z "lepšího" na "horší" a nebo naopak.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

Příspěvek od majrek001 »

změř tu baterku než ju budeš kupovat.. jak je na tom při startu nebo u někoho na zátěžáku. Baterka je zdroj dosti problémů, ale u tebe to mohla klidně být ta povolená svorka..

ze začátku se dává asi 5W-40 jako do 1.6 16v a pak větišnou klasiku polosyntetiku 10W-40, když už to má něco najeto.. ze syntetiky na polosyntetiku není problém a vezmi trochu solidní olej
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Contyb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.02.2015 07:17

Re: GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

Příspěvek od Contyb »

Nechám u kamaráda tedy proměřit :) Každopádně jsem teď měl nějaké zařizování, tak jsem něco pojezdil a zatím zcela bez problémů. Takže děkuji za rady.
Jinak olej používám jen Castrol Magnatec, co jsem si tak četl a slyšel jsem, tak je to vůbec jeden z nejlepších :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

Příspěvek od majrek001 »

nejlepší je ty svorky všechny vzít jemným šmirglem aby se to lesklo a pak zamáznout vazelinou ať to neoxiduje
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: GIV 1.6 SR 74Kw uvolněná kostra

Příspěvek od xerxes »

:good:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“