Ztráta chladící kapaliny

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Zdravím, minulý týden se mi v autě rozsvítila kontrolka, že je málo chladící kapaliny - divné, byla dolitá. Dolil jsem znova a opět zmizela (po nějakých 5 dnech). Zvláštní je to, že pod autem nikdy není ani stopa a to mi teď auto už dva dny stojí na místě pod přístřeškem.
Je to asi měsíc zpátky, co mi mechanik měnil rozvody a vodní čerpadlo - mohlo by to být spojené, že by čerpadlo netěsnilo a ve chvíli, kdy běží (auto je nastartované) kapalina protékala? Protože jinak si toto nedovedu objasnit.

Nějaké nápady či rady?
Díky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od xerxes »

mohlo by být že je unik přes vodni pumpu,je to tedy od te doby co se měnily rozvody?

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Takhle...předtím jsem s autem jezdil měsíc a kapalinu nekontroloval (ale kontrolka nehlásila nic) - po výměně rozvodů a pumpy mechanik kapalinu vyměnil a cca 14 dní na to se mi rozsvítila kontrolka, že je málo chladící kapaliny (a bylo jí opravdu málo, cca 2 cm pod hranicí minima). Takže to asi bude od té doby, co jsem nechal vyměnit pumpu...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od xerxes »

každopadně dolij na rysku a sleduj to co se bude dít,mohlo se stát že byl někde v systemu vzduch

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Taky mi to bylo řečeno...každopádně, měl jsem dolito hodně nad rysku a kapaliny poměrně dost ubylo. Ne, že by bylo pod ryskou, ale ubylo - a zdá se, že kapalina se ztrácí jen při jízdě, protože jsem pod autem nikdy flek nenašel...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od xerxes »

takže unik pořad pokračuje?

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Nyní auto už dva dny stojí, úbytek kapaliny jsem nezjistil...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od majrek001 »

mě 1.6 16v vyháže vodu (ať tam doliji mezi rysky nebo po max) a zůstane tam těsně nad minimem (a dělá to více lidem), ale pokud se rozsvítí kontrolka tak bych sundal dekl od rozvodů a pokud to jde přes vodní pumpu tak to uvidíš jak to dopatlaný od fridexu
Naposledy upravil(a) majrek001 dne 18.02.2015 06:48, celkem upraveno 1 x.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

ragnar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2007 11:04

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od ragnar »

Zkontroluj si víko termostatu... dělalo mi to přesně to samé co popisuješ. Po výměně (cca 2800,- Kč v originále) byl únik kapaliny vyřešen

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od xerxes »

lacna zaležitost 8O

lujetu
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 30.11.2014 17:28

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od lujetu »

Ta částka mě celkem vyděsila! To bych snad radši každou chvíli kapalinu doléval :D
Jinak po delší době - auto několikrát jelo, krátké i delší trasy (30 km) a únik kapaliny nespozorová )budou to maximálně kapky), tak snad to bylo zavzdušněné nebo tak.

ragnar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2007 11:04

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od ragnar »

:-) co je na 2800,- Kč k vyděšení? Mám již 12,5 let stejné auto (kupované nové) a nyní mám najeto 250000 km. Od loňského října jsem do oprav (komplet podvozek, výfuk, katalyzátor, lambdy, EGR, brzdy a nějaké drobnosti okolo) nacpal tak 70000,- Kč (vč. toho víka termostatu :-D ). A zcela při smyslech říkám, že si to to auto zasloužilo a dopřál jsem mu to rád. Doufám, že ještě dalších 10 let bude jezdit, než mne jeho konečné KO donutí vzít nějakou šestistovkovou dvouhrnkovou dietu s EURO VII, nebo VIII, přímým vstřikem a turbem :-( Vivat EU! ( IRONIE )

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od xerxes »

tak to si zasloužilo nějakou tu investici snad bude dalších 250 000km fungovat bez investic :wink:

ragnar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2007 11:04

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od ragnar »

Doufám alespoň ve 150000 km :-)

viezda23
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 05.11.2013 21:17

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od viezda23 »

Ahoj lidi, mám takový problém. Ztrácí se mi voda, je viditelné , jak teče po vaně (přijde mi z místa, kde je pumpa). Vzal jsem to k mechanikovi ať mi to natlakuje. Dojel jsem k němu cca 15km a když chtěl otevřít expanzku, byla šíleně natlakovaná, hadice vařicí, tvrdý. Po 5 minutách jsme ji otevřeli a nechali ji otevřenou. Nastartoval jsem a během cca 30 sec se začala voda valit ven, objevila se bublina a mechanik tak diagnostikoval těsnění nebo prdlou hlavu. Teplota na budíkách ukazuje pořád 90, topení topí, ale voda je natlakovaná a kouří se z ní. Jinak voda bez oleje a olej nepřibývá. Mírná emulzce pod víčkem je, jezdím 15km do práce a zpět.Myslíte, že je hned nutné sundavat hlavu? Díky za jakoukoli odezvu :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“