Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
TyVole
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 12.11.2012 20:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od TyVole »

Nazdar kluci

Dnes jsem jel z Prahy po dálnici a stavil jsem na Caffee a tak jako pokaždé při vyjíždení plnej plyn at se to rozběhne a zaradím se a najednouj nouzovej režím,blikání žhavení,a nápis motor do dílny.....,automaticky mi vyplo turbo a motor točil max 2000 otáček tak sem dojel na nejbližší čerpačku zvednu kapotu a vše OK tak si říkam dyt mám sebou diagnostiku tak to napíchnu ale já blbec ji nechal na bytu v Boleslavě tak mi nezbilo nic jinýho jako vypnout motor a doufat že se chyba resetuje a díky bohu se tak stalo,z malou dušičkou sem se vratil na dálnici a po pár kilometrech jsem pomalu zvednul otáčky at se chytne turbo a motor jel krásně jak předtím..,vubec nechápu co se mohlo stát,žádnej divnej zvuk,žádnej rachot,jen najednou stráta výkonu nouzovýho režimu....,Stalo se to už někomu prosím?Hned mě napadlo jestli neblbne snímáč otáček hřídele jak jsem ho točil nebo nevím....,turbo jde tiše jak předtím a převodovka DSG taky v poho

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od KJirka »

tak proč jsi to už na tu diagnostiku nenapíchnul, když jí doma máš ? Skoro bych se vsadil, že tam bude napsáno něco jako "překročení plnicího tlaku turba". To víš, to jsou ty závodníci :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od Lukkii »

jj taky to vidím na turbo - mně "přeplňovalo" a sáklo olej, ale na 190t km mělo nárok .....
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

RomanSS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 11.08.2014 13:23
Bydliště: Brno

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od RomanSS »

Mně se to stalo taky...málem jsem si strachy ukákl, protože jsem zrovna předjížděl. Diagnostika pak ale nic neukázala a už je to půl roku a od té doby nic...
Passat Variant 2.0tdi 16V BKP

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od Lukkii »

.tak ono je to o to pestřejší, když se ti to stane při nájezdu na dálnici kdy se snažíš zařadit před kamion :P
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

TyVole
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 12.11.2012 20:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od TyVole »

kluci já se málem posral :D vedle mě kamion a předemnou konec pruhu :D já sem dupnul okamžitě na brzdy a jel po krajnici....a co se týče diagnostiky proč bych jí měl použit když nebyl duvod :) diagnostiku jsem kupoval protože si za blbý smazání chyby učtovali v servisu 300kč,blbnula mi žhavička a když to bliklo po pár dnech znovu tak jsem okamžitě kupoval kábel nejsem blbec abych pokažde za 50 sekund práce platil tři kila :D udělalo to prvý krát a doufám že poslední :) takže myslíte že se přetlakovalo turbo???Ty jo ještě že neruplo.
A z Pašíkem jezdím jak člověk to se nebojte dyt z takovou krávou se závodit ani nedá :) ale není na škodu ho trošku provětrat

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od hkr »

TyVole píše:...a co se týče diagnostiky proč bych jí měl použit když nebyl duvod...
Tebe to auto malem zabije a neni duvod? :laugh:
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

TyVole
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 12.11.2012 20:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od TyVole »

ale myslím doted :D a stejně kdyby ho ted napíchnu tak pochybuji že by tu chybu našlo když se smazala,když se vrátim do Bolky tak ho napíchnu a skusím to

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od KJirka »

a nebo se mi to kdysi stalo u OI, kdy mě v plný rychlosti pod plynem auto zdechlo. Bylo to nějaký pojebaný relé za pár set.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

TyVole
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 12.11.2012 20:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od TyVole »

tvl jak si pak brzdil??To fakt nevím jak by to DSG pobrala,já naštěstí doteď žádnej extrém krom tohodle no,jak sem ho koupil začala blbnou žhavička ale jinak nic a takové věci jak jsou prachovky na poloosách,nebo vyměna šestihranu to jsem zvládnul sám ale když jsem objednával žhavičky jsem se osral,tedy respektíve na prodejně protože brli v uvahu jenom rok výroby a ne měsíc tak mi poslali jinou voltáž

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od KJirka »

tak na to zastavení tam ten tlak ještě je, ale je to zajímavý, když zrovna na dálnici předjíždíš a sotva se tak stane a zařadíš se před něj, tak to zdechne. Nechtěl bych slyšet ty nadávky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od Nemo »

no keď auto s automatom zdochne tak ona si popodraďuje a si v prdeli...našťastie sa mi to nestalo pri 160 na diaľnici ale pri rozbiehaní z križovatky ale bol by to podľa mňa brutál. Jedine stihnúť a to neviem či by dovolila to prehodiť do N a skúsiť doplachtiť niekam, ale pri tej rýchlosti ako mi dopodraďovala bolo nemožné to spraviť.
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Při plném plynu najednouj nouzovej režim.Prosím o radu

Příspěvek od KJirka »

to se mi stalo s manuálem
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“