Držák na telefon

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
karlozs
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 09.03.2014 11:53

Re: Držák na telefon

Příspěvek od karlozs »

Ale ten Kenu držák je dost hodně nalepený na mřížce ventilátoru a to je při topení problém, ne?
VW Golf VII Variant 1.4TGI
(verze s ocelovými láhvemi na CNG + multilink)

Davef
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 13.05.2014 17:42

Re: Držák na telefon

Příspěvek od Davef »

používám taky mobil jako navigaci a vybral jsem tohle http://www.alza.cz/fixer-car-vent-holder-d418009.htm" onclick="window.open(this.href);return false; a docela spokojenost, palubka je v místě mřížky natočena k řidiči, takže ani nepotřebuju natáčení, mobil není zbytečně vysoko, dobře se ovládá a je dobře vidět
Nabíjím z USB konektoru. To že to překrývá topení mi taky nevadí.
Golf VII Variant TSI 77kW White Comfort Edition
Obrázek

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Držák na telefon

Příspěvek od iwhy »

Ja mam KENU http://www.kenu.com/products/airframe" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepšie funguje s telefónom na výšku. Mám ho odložený v lakťovej opierke a keď potrebujem rýchlo ho nahodím. Ventilácii neprekáža resp. v lete môže telefón chladiť a v zime mám ten vetrák zatvorený.

Prísavky a pod. riešenia nemám rád pretože navigujem pár krát do roka a len by mi zavadzal alebo špatil interiér. Tak ako písal lifter za bežných okolností mám telefón vo vrecku a bluetooth sa o ostatné postará.
Přílohy
IMG_2189.jpg

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Držák na telefon

Příspěvek od Wlashack_cz »

iwhy, jak se ti vleze telefon do držáku, když jej máš přímo nad ovládáním ventilace?

Asi máte pravdu s tím, že je zbytečné "hyzdit" interiér, když navi použijete párkrát ročně. Ten Kenu se mu líbí, ale pokud se telefon musí vejít mezi ovládání ventilace a kapličku, pak je to naprd.

Jen pro informaci, originální navigace ve VW je HERE, která je zdarma (včetně map) ke stažení v obchodě Google.
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Držák na telefon

Příspěvek od JohnMetsn »

slezacekm píše:kde jsi ho kupoval a na koik to vyslo? diky
Kupoval jsem sadu 3x S 1x A za 50$ primo s Kickstarteru. Ted uz to prodava i na svych strankach:
http://www.bungajungle.com/collections/all
Wlashack_cz píše:JohnMetsn: Magnet? A ten telefon se ani nehne? A navíc udrží i 300g tablet?
Limit od vyrobce je 454 gramu. Ja mam iP6+ a ani se nehne (a to ma tu plosku jeste pod pouzdrem). Narozdil od drzaku ve vetraku, kde uz to precijen trochu moc namahalo ty pacicky.
G7 1.4 DSG

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Držák na telefon

Příspěvek od slezacekm »

Wlashack_cz píše:iwhy, jak se ti vleze telefon do držáku, když jej máš přímo nad ovládáním ventilace?

Asi máte pravdu s tím, že je zbytečné "hyzdit" interiér, když navi použijete párkrát ročně. Ten Kenu se mu líbí, ale pokud se telefon musí vejít mezi ovládání ventilace a kapličku, pak je to naprd.

Jen pro informaci, originální navigace ve VW je HERE, která je zdarma (včetně map) ke stažení v obchodě Google.
Poslal jsem vám SZ a byl jsem vyzkoušet napasovat to přímo přes ovládání ventilace a telefon se tam vešel. Dříve jsem ho pasoval mezi ovládání a kapličku abych měl kabel bokem, ale přes ovládání to jde taky.

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Držák na telefon

Příspěvek od iwhy »

Wlashack_cz píše:iwhy, jak se ti vleze telefon do držáku, když jej máš přímo nad ovládáním ventilace?

Asi máte pravdu s tím, že je zbytečné "hyzdit" interiér, když navi použijete párkrát ročně. Ten Kenu se mu líbí, ale pokud se telefon musí vejít mezi ovládání ventilace a kapličku, pak je to naprd.

Jen pro informaci, originální navigace ve VW je HERE, která je zdarma (včetně map) ke stažení v obchodě Google.
Ovládanie ventilácie myslíš tú páčku v strede mriežky na smerovanie vzduchu? Je to asi 2mm pod úrovňou Kenu takže telefón pekne dosadá na tú pogumovanú plochu. Je pravda, že si treba nájsť tú správnu polohu aby pol držiak stabilný vzhľadom na to, že mriežky vetráku sa pohybujú veľmi ľahko a nekladú žiadny odpor. Ale stále je to otázka maximálne minúty a pri troche šikovnosti to spravíš aj za jazdy :lol:

jiri.ryska
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 15.01.2015 17:10

Držák na telefon

Příspěvek od jiri.ryska »

Můžete prosim vyfotit ten držák Kenu s iPhonem 6 Plus přímo v autě, abych viděl jak to vypadá. Moc díky..


Sent from my iPhone using Tapatalk

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Držák na telefon

Příspěvek od lifter »

slezacekm píše:Fajn, pokud tedy nepoužíváš telefon k navigaci, musíš mít druhý přístroj taky nějak přidělaný v autě. pro externí navigaci jsou myslím nejčastější držáky na přísavce na sklo. Toto řešení jsem využíval dříve, ale po nalezení držáku do mřížky už nevyužiji. Další věc je to, že v zahraničí je navi a cokoli na skle zakázaná.
používám tento: http://www.kenu.com/products/airframe, ale bohužel jsme se zakladatelem tohoto vlákna přišli na to, že pro jeho telefon není vhodný, třeba ale pomůže někomu jinému. Dají se sehnat i levné kopie z Číny, jejich kvalita je kupodivu docela slušná
Už dlhé roky jazdím aj v zahraničí tak, že mám prísavku na čelnom skle. Neviem o tom, že by to bolo zakázané, nikdy som nemal žiadny problém (Nemecko, Rakúsko, Taliansko, Čechy,Maďarsko, Balkán). Keď nepoužívam navigáciu, tak držiak mám v kufre a teda prázdny ho na čelnom skle nevozím. Nemáš nejaký link, kde by ten zákaz bol uvedený - ďakujem.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Držák na telefon

Příspěvek od Wlashack_cz »

lifter píše:...Nemáš nejaký link, kde by ten zákaz bol uvedený - ďakujem.
Například starší článek je zde:

http://mobil.idnes.cz/navigace-na-celni ... vigace_kor" onclick="window.open(this.href);return false;
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: Držák na telefon

Příspěvek od lifter »

Diky.

Článok je z r. 2009, keď aj u nás bol ošiaľ ohľadom navigácií na čelom skle. Navi mám úplne dole pri prístrojovke, prísavka je síce trochu vyššie, ale takmer vôbec nezasahuje do oblasti, cez ktorú je vidieť ponad kapotu na cestu. Samotní policajti majú u nás navigácie na čelnom skle, sanitky tiež. Reálne som nepočul o nikom, kto by mal problém s navigáciou na čelnom skle. Aj keď si myslím, že keď ju majú nacapecnú v strede čelného skla, to už môže byť problém. Ale dole tesne nad prístrojovkou si myslím že je to OK.

Sorry za spam témy.
VW Golf GTI VII Performance

mulenek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 18.11.2014 23:29
Bydliště: Olomouc

Re: Držák na telefon

Příspěvek od mulenek »

JohnMetsn píše:
slezacekm píše:kde jsi ho kupoval a na koik to vyslo? diky
Kupoval jsem sadu 3x S 1x A za 50$ primo s Kickstarteru. Ted uz to prodava i na svych strankach:
http://www.bungajungle.com/collections/all
Wlashack_cz píše:JohnMetsn: Magnet? A ten telefon se ani nehne? A navíc udrží i 300g tablet?
Limit od vyrobce je 454 gramu. Ja mam iP6+ a ani se nehne (a to ma tu plosku jeste pod pouzdrem). Narozdil od drzaku ve vetraku, kde uz to precijen trochu moc namahalo ty pacicky.
Šel bych do toho, je to fakt hodně pěkné. Ale web bungajungle to nabízí dost draho oproti cenám, které jsou tady ve 2/3 stránky https://www.kickstarter.com/projects/18 ... -neutron-s" onclick="window.open(this.href);return false; Líbila se mi sada za 85 babek, kdyby se mnou šel někdo napůl. :good:

JohnMetsn - Ty jsi to kupoval přes kick, myslíš, že se to ještě tam dá koupit, nebo už je to "vykicklé" a jde to jen přes jejich shop, případně ebay apod.?

Dík.
Golf VII Variant Highline Blue Pacific 1.4 TSI 103 kW DSG + páčky, BI-xenon s LED, ACC, Park Assist + Parkpilot, Kamera, Colour DOT, ErgoActive, Blind Spot Senzor

JohnMetsn
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 08.05.2013 10:51

Re: Držák na telefon

Příspěvek od JohnMetsn »

Jelikoz mi dost zalezi na tom, jak to vevnitr "vypada", tak take povazuji toto reseni za nejhezci. Navic mam navigaci na "spravnem miste" :) Bohuzel uz je to vykickle, takze na kickstarteru to nekoupis.

Ty S verze jsem zatim nikam nepouzil, takze kdyby mel nekdo velky zajem, muzeme se nejak rozumne domluvit. Predem ale upozornuji, ze jsem v GVII nenasel misto, kam bych tu S verzi mohl s vetsim telefonem dat (snazil jsem se hodne, S verze se mi libi jeste o dost vice ne verze A).
G7 1.4 DSG

efreeti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 31.07.2013 14:05

Re: Držák na telefon

Příspěvek od efreeti »

Já mám tento magnetický. Malé čelisti to drží ve větráku. V autě je to bez problémů, nevypadává, v podstatě ten největší magnet udrží i tablet. Akorát na telefonu je zezadu přilepená malá magnetická bradavice :)
http://drzaky-mobily.heureka.cz/drzak-tetrax-smart/" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VII 1.4TSI 103kW Highline MY2013

Uživatelský avatar
Wlashack_cz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 30.06.2014 23:14

Re: Držák na telefon

Příspěvek od Wlashack_cz »

Konečně si KENU našel cestu i ke mně. Telefon v něm drží a nikde nenaráží. Ještě uvidím, co to udělá za jízdy, ale vypadá to, že to bude ok. Telefon je možné použít i na šířku.
Přílohy
DSC02599.JPG
DSC02598.JPG
IMG_20150218_165116.jpg
Golfík VII 1.4 TSI 7°DSG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“